15.06 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Maciej Siwek
Skład: Voznyi, Andrukhiv, Martyniuk, Zharovskyi, Zemlyak, Ovsyak, Shpytko, Humennyi, Drabchuk, Fedyn
Skład: Pękala, Wojtas, Prus, Przeworski, Rużanowski, Dzwonnik, Boldeskul
11' Yurii Drabchuk
23' Taras Fedyn
24' Yaroslaw Humennyi
26' Valentyn Zemlyak
16' Marcin Pękala
Zawodnik meczu: Yurii Drabchuk (Bardzo aktywny był dzisiaj zawodnik Awan-Budu. To Yurii otworzył nam wynik spotkania po pięknej główce z rzutu rożnego. Obrońcy mieli wiele problemów gdy ten zawodnik prowadził futbolówkę przy swojej stopie.)

Drugi piątkowym mecz to derby drużyn mających Wrocław w swojej nazwie, Coyote Logistics gra z Awan-Budem. Dla obu drużyn sezon już jest rozstrzygnięty, ponieważ żadna z ekip już o nic nie walczy. Piłkarze dzisiaj jedynie przyszli by zagrać ostatnie spotkanie bez większej presji i udanie zakończyć sezon najlepiej zwycięstwem. Jednak ktoś będzie musiał dzisiaj przegrać albo na boisku przy Kuźniakach zobaczymy wynik remisowy. Ważnym czynnikiem może być to że FTX ma dzisiaj tylko podstawowy skład i w razie jakiejś kontuzji będą musieli grać w osłabieniu.

Temperatura na murawie ewidentnie zdawała się już opadać, nagrzana po całym dniu prażącego słońca mogła trochę przeszkadzać w rozgrywaniu piłki. Pierwsze minuty to raczej spokojna gra obu ekip, jednak to Awan-Bud wziął się za grę. Coyoty nastawiły się na grę z kontrataku i długie podania które mogły szybko wyprowadzić napastników na dobrą pozycję strzelecką. Kilka groźny akcji Awan-Budu za sprawą aktywnych w pierwszych minutach spotkania Drabchuka czy też Zemlyaka mogły zagrozić bramcę strzeżonej dzisiaj przez Boldeskula, lecz żaden strzał nie znalazł drogi do bramki. Dopiero powiodła się ta sztuka w 11 minucie gdy dwójkowa akcja wcześniej wymienionych zawodników zakończyła się powodzeniem. Zemlyak centrował z rożnego, a pięknym uderzeniem z głowy jak rasowy napastnik popisał się nam Drabchuk i ekipa FC Awan wyszła w tym spotkaniu na prowadzenie. Następna sytuacja warta odnotowanie to jedno z niemiłych zachowań widzianych na piłkarskich boiskach, Pękala niepotrzebnie osłabił swoich rywali za nadmierne podważanie decyzji sędziego. Do przerwy nic się już nie wydarzyło, wynik to 0-1.

Bardzo szyko rozpoczęliśmy drugą połowę, już w 23 minucie Awan-Bud zdobył drugą bramkę. Tym razem Taras Fedyn pokazał nam się indywidulaną akcją, świetnie wymanewrował obrońców i oddał bardzo precyzyjne uderzenie z którym nie poradził sobie bramkarz rywali. W tym momencie było już 0-2. Minutę później mieliśmy faul na Humennyim, lecz Yaroslaw postanowił sam wziąć odwet na rywalu, doszło do małej przepychanki między piłkarzami ale to zawodnik Awan-Budu był jej prowodyrem za co obejrzał żółtą kartkę i osłabił swoją drużynę. Jeszcze nie skończyła się kara jednego zawdonika, a zawodnicy grający na codzień w żółtych strojach otrzymali kolejny kartonik. Za niesportowe zachowanie kartką ukarany został Zemlyak i praktycznie zawodnicy wymienili się przy lini bocznej. Do ważnych aspektów tego spotkania zalicza się to, że około 30 minuty jeden z graczy FTX doznał kontuzji która uniemożliwiła mu kontynuowanie dalszej gry i od tego momentu Coyoty musiały grać w osłabieniu. Do końcowego gwizda już nic szczególnego się nie wydarzyło, Awan-Bud miał jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, ale wszystkie strzały raz po raz leciały ponad albo obok bramki.

Koniec sezonu to czas podsumowania, Coyote Logistics po 11 spotkaniach uzbierało jedynie 3 punkty po jednym zwycięstwie nad Medservem. Zapewne dla Koronkiewicza i spółki wynik ten nie należy do udanych i zapewne nie tak wyobrażali sobie wiosenne zmagania na boisku przy kuźnikach. Z nieco odmiennymi nastrojami kończą zawodnicy Ovsayka, 19 punktów i pechowe można rzec tym razem piąte miejsce nie jak normalnie czwarte, ponieważ w najniżeszj lidze to aż cztery ekipy premiowane są awansem. Do zaplecza nie brakowało dużo, lecz tylko większej skuteczności i kilki punktów. Możliwość walki o awans dopiero w następnym sezonie na który już bardzo serdecznie zapraszamy obie ekipy. Pamiętajcie startujemy już po wakacjach z nowym jesiennym sezonem 2018.

autor: Maciej Siwek