08.06 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Woźniak, Różewicz, Jaczewski, Malanowski, Kądzioła, Buda, Łabędzki, Wojciechowski
Skład: Kucharski, Całka, Wisiecki, Gubański, Kordas, Bolesta, Pawłowski, Mizuro, Rokosz
7' Wojciech Woźniak
31' Szymon Łabędzki
39' Jakub Buda
5' Roman Wisiecki
Zawodnik meczu: Maciej Jaczewski (Maciek nominalnym bramkarzem nie jest, ale nie przeszkadza mu to w prezentowaniu dobrej postawy między słupkami. Jaczewski ze swoich zadań spisywał się należycie, a także posiadał sporo szczęścia. )

Mecz czwartej siły 2 ligi, czyli The Old School z ósmym zespołem - Axiomem United zapowiada się dosyć jednostronnie. Każdy inny wynik niż wygrana ekipy Michała Kordasa będzie traktowana jako niespodzianka. Czy będziemy takowej świadkami? Czas pokaże! Co do składów obu drużyn to "La sagesse" radzić będą musieli sobie bez nominalnego bramkarza Tomasza Bąkowskiego. W jego miejsce, między słupkami zagra wcześniej wspomniany Kordas. Sytuacja "Pomarańczowych Świrów" jest nieco gorsza. Oni także nie mogą liczyć na obecność nominalnego golkipera, a na dodatek nie będą mogli skorzystać z usług takich zawodników jak; Łukasz Bożek, Damian Dusza czy Mateusz Miara.

Opis meczu:

Spotkanie czwartego w stawce The Old School z ósmym Axiomem United zapowiadało się jednstronnie i takie też było. Od samego początku stroną przeważającą była ekipa Michała Kordasa, która raz pora z zagrażała bramce przeciwników. W 5 minucie dopięła swego i wyszła na prowadzenie, a po podaniu Łukasza Kucharskiego sposób na pokonanie Macieja Jaczewskiego znalazł Roman Wisiecki! 1:0. Gdy wydawało się, że będzie to początek końca "Pomarańczowych Świrów", wtedy wydarzyła się rzecz zaskakująca! Mianowicie "czarni" w 7 minucie doprowadzili do remisu! Szymon Łabędzki dobrym podanie obsłużył Wojciecha Woźniaka, który zachował zimną krew i Michała Kordasa! 1:1. Stracony gol nieco podrażnił faworyta, który nadal grał swoje i często znajdował się pod polem karnym Jaczewskiego. Na jego szczęście był bardzo chaotyczny w swych działaniach i nie potrafił znaleźć sposobu na szczęśliwie broniącego golkipera. Tego bardzo często od utraty goli ratowało obramowanie bramki. Samych groźnych sytuacji Axiomu było jak na lekarstwo i do przerwy mieliśmy remis - 1:1, ze wskazaniem na "zielonych".
    W drugiej odsłonie im bardziej The Old School atakowało, tym bardziej narażało się na groźne kontrataki przeciwników. Te nie przynosiły jednak nic wymiernego i dopiero w 31 minucie mogliśmy powiedzieć coś więcej o konkretach. Wtedy Axiom wyszedł na prowadzenie i to po kuriozalnym golu! Szymon Łabędzki zacentrował długą piłkę na pole karne przeciwników. Z tą golkiper nie wiedział zbytnio co zrobić i przepuścił ją tuż pod poprzeczką! 1:2. Ten gol nieco podłamał faworyta, który mimo licznych ataków nie był w stanie zaskoczyć znajdującego się na posterunku Jaczewskiego! Napór trwał, a Wojciech Woźniak i spółka z tego faktu byli zadowoleni, bowiem udawało im się skutecznie bronić i wyprowadzać kontry. Minuty mijały i wydawało się, że "zieloni" nie wytrzymają presji i zostaną dogonieni przez bardziej doświadczonego przeciwnika. Nic bardziej mylnego! Tuż przed końcem spotkania Axiom zadał ostateczny cios, a po podaniu Piotra Wojciechowskiego, rywala dobił Jakub Buda! 3:1. Ostatecznie takim wynikiem zmagania drugiej ligi się zakończyły i można uznać je za niespodziankę!

Oj dziwny był to mecz! Praktycznie przez całe spotkanie przewagę na boisku posiadało The Old School, ale nie potrafiło jej wykorzystać. Axiom głęboko się bronił, miał sporo szczęścia, ale pod bramką przeciwników spisywał się bardzo dobrze i w efekcie sensacyjnie zwyciężył! Wygrana nie zmieniła położenia "czarnych", którzy w najlepszym wypadku mogą zakończyć zmagania na siódmej lokacie. Arkadiusz Całka i jego koledzy utrzymują czwarte miejsce, ale nie są jeszcze pewne awansu na zaplecze Superligi. Następnym razem The Old School "skrzyżują rękawice" z JaCierpieDole FC, zaś Axiom United "stanie w szranki" z Medservem!