06.06 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
0 : 1
( 0 : 1 )
Skład: Oracz, Kołodziej, Chamuczyński, Bera, Jarząbek, Guseinov, Rodziewicz, Neumann
Skład: Góreczny, Kosiński, Jaworski, Trzciński, Duda, Gaik, Stasiak, Molicki
12' Sebastian Jarząbek (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Sebastian Jarząbek (To jego bramka przełożyła się na pierwsze zwycięstwo Medserv United w sezonie Wiosna 2018. Na wyróżnienie zasługuje także najlepszy z przegranej drużyny Emil Molicki.)

Przed nami pojedynek dwóch drużyn, które najlepiej w tym sezonie sobie nie radzą - przedostatniego GSC MDM i ostatniego Medserv United. Zespół Rafała Górecznego ma na koncie trzy oczka (jedno zwycięstwo, jeden remis i jeden walkower), Medical Coders jeszcze z punktów na wiosnę nie mieli okazji się cieszyć. Czy teraz będzie ten pierwszy raz i ekipa Marcina Kołodzieja odegra się Muppetom za porażkę 1:4 z ubiegłego sezonu?

2' - Emil Molicki próbuje swoich sił z rzutu wolnego, futbolówka zatrzymuje się jednak jedynie na piłkołapie.
3' - W odpowiedzi Etibar Guseinov, także z wolnego, a że z drugiej strony boiska piłkołapu nie ma, to futbolówka ląduje w kosmosie.
4' - Bartek Rodziewicz dobrym podaniem obsługuje Etibara Guseinova, ten uderza z pola karnego, ale szczęście mu nie sprzyja, bo piłka zaledwie trafia w słupek, a następnie zostaje wyłapana przez bramkarza GSC MDM, w którego rolę wcielił się dziś nominalny obrońca Artur Trzciński.
6' - Kąśliwy strzał Rafała Górecznego z dystansu, całość kończy się jednak jedynie na rzucie rożnym dla rywala.
12' - (0:1) Arbiter Janikowski dyktuje rzut karny dla Medserv United, a jego pewnym strzałem na gola zamienia Sebastian Jarząbek!
20' - Sporo namieszał Etibar Guseinov - slalom gigant całkiem niezły, jednak po wyminięciu przez gracza Medservu 50 rywali przeciwnik w końcu się połapał i przerwał tę akcję.
20' - Jesteśmy pod wrażeniem umiejętności Sebastiana Jarząbka. Rzut za trzy punkty do okolicznego worka na śmieci zawstydził nawet samego Marcina Gortata. Należy jednak wyjąć wrocbalową futbolówkę Adidas Telstar i podać ją kolegom na boisku. Może jak się zajadą po sezonie to się je wyrzuci do kosza.
22' - Bardzo dobre dwie interwencje w defensywie Marcina Kołodzieja. Aż legendarna kostka się odezwała i znów zaczęła boleć. Niedobrze. Czyżby oznaczało to kolejną porażkę Medserv United?
23' - Strzał Emila Molickiego, piłkę wyłapuje Mateusz Chamuczyński.
26' - Szansa na gola staje przed Sebą Jarząbkiem, ten z szansy jednak nie korzysta, a później zgrabnie podsumowuje to przy użyciu łacińskich zwrotów.
27' - Próba Emila Molickiego, Chamuczyński nie daje się zaskoczyć.
28' - Znów dobrze Chamuczyński, tym razem uderzał Góreczny.
29' - Akcja Medserv United, zapowiadało się całkiem nieźle, coś tam próbował Rodziewicz, coś tam dobijał Jarząbek, koniec końców gola jednak z tego nie obejrzeliśmy.
29' - Góreczny poirytował się na swój zespół i głośno dał do zrozumienia kolegom, żeby przestali podskakiwać.
33' - Strzał z ostrego kąta Emila Molickiego, dobrze ustawiony był jednak Chamuczyński.
34' - Molicki z woleja prawie z połowy, efektownie uderzył piłkę gracz Muppetów, ale z celnością nie miało to wiele wspólnego.
39' - Kolejny strzał Molickiego, tym razem mamy zamknięcie dośrodkowania z rzutu rożnego. Piłka mija się ze słupkiem o centymetry.

Nic nie trwa wiecznie, nie trwała więc wiecznie seria porażek Medserv United. Arbiter był pod ogromnym wrażeniem, że od 12. minuty mozna grać na czas, ale jak widać można i czasem to popłaca. Wielkie gratulacje dla Medical Coders za premierowe punkty w sezonie Wiosna 2018. Dzięki temu zwycięstwu Medserv melduje się na miejscu przedostatnim, a GSC MDM spada na ostatnią lokatę, bo mimo lepszego bilansu bramkowego bezpośredni pojedynek przegrało. Obu drużynom pozostało do rozegrania w tym sezonie po jednym meczu - Medserv z Axiom United, a GSC MDM z Velicante.