05.06 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
1 : 2
( 0 : 2 )
Skład: Nowaczyński, Hanczarek, Harewski, Toporowski, Przybyłko, Zawadzki, Dempniak, Borowski, Szymanowski, Wawrzyniak, Tobjasz, Wilkołaski
Skład: Pilarczyk, Skiba, Dębik, Węckowski, Piętak, Markowski, Galan, Wilk, Karolczak, Cichoń
9' Grzegorz Cichoń (Gol samobójczy)
18' Daniel Toporowski
30' Łukasz Galan
33' Arkadiusz Węckowski
39' Kacper Wilk
Zawodnik meczu: Daniel Toporowski (Strzelec bardzo istotnej bramki i częsty gość pod bramką rywali. Wyróżnienie dla Pawła Borowskiego.)

Na koniec wtorkowych zmagań na Kuźnikach będzie hit kolejki 2 ligi - mecz pomiędzy Kea FC i KPMG Audyt Teamem. Wydaje się,  że oba zespoły mają już zapewniony awans, teraz jedynie pozostaje kwestia - z którego miejsca. Z pewnością obie ekipy stać na zwycięstwo, pytanie - jaką formę zaprezentują gracze i w jakich składach się pojawią, bo może to mieć wpływ na przebieg meczu i jego ostateczny wynik.

2' Rafał Pilarczyk po podaniu od Cezarego Karolczaka trafia w bramkarza.
4' Łukasz Wilkolaski podaje do Michała Hanczarka, który główkuje w boczną siatkę.
6' Kontra KEA, Pilarczyk nabija bramkarza piłką, ale nie ma gola.
7' Bartosz Dempniak strzela z prawej strony, jednak dobrze broni bramkarz i tylko rzut rożny.
9' (0:1) Paweł Borowski strzela. Piłkę próbuje wybić Grzegorz Cichoń, jednak tak niefortunnie, że przerzuca własnego bramkarza, a piłka wpada do siatki.
13' Kopanina w środku boiska, ale brak składnych akcji.
14' Daniel Toporowski podaje do Radosława Tobjasza, ten dobrze się składa do strzału, jednak bramkarz popisuje się niezłą paradą.
17' (0:2) Aleksander Nowaczyński dobrze dogrywa do Toporowskiego, który pewnie wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem.
21' Pilarczyk, strzałem z fałsza, trafia obok spojenia.
24' Więckowski podaje do Rafała Piętaka na długi słupek, ale ten drugi za słabo dobija.
27' Paweł Borowski dostaje świetne długie podanie, jednak piłka po jego główce trafia w poprzeczkę.
28' Kopia akcji sprzed chwili, ale tym razem Borowski trafia w słupek.
29' Nowaczyński wrzuca z autu do Marka Szymanowskiego, jednak główka za słaba i łapie bramkarz.
30' (1:2) Cichoń dobrze podaje na wolne pole do Łukasza Galana, ten przechodzi dwóch obrońców i strzałem z siedmiu metrów pokonuje bramkarza.
33' Cóż za niefrasobliwe podejście. Za atak w nogi przeciwnika żółtą kartkę otrzymuje Arkadiusz Węckowski, a za niepotrzebny komentarz do sędziego kolejną żółtą, a w konsekwencji czerwoną i nie zobaczymy go już dzisiaj na boisku.
37' Brzydka gra z obu stron, nerwy udzielają się obu ekipom.
39' Za faul na przeciwniku kartką ukarany Kacper Wilk.
40' Łukasz Galan mógł zostać bohaterem spotkania, jednak w ostatniej akcji z meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę w kosmos.

Dobry mecz w wykonaniu KPMG. Stworzyli oni wiele dogodnych sytuacji, jednak wykorzystali tylko dwie, co prawie zemściło się w końcówce meczu. Zespół KEA gonił wynik przez większość spotkania, jednak skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Dzięki temu zwycięstwu zespół KPMG nie tylko zapewnił sobie awans do pierwszej ligi, ale ma też rzeczywiste szanse na złote medale w tym sezonie. KEA też ma teoretyczne szanse, jednak musi liczyć na potknięcia rywali.

autor: Jacek Śliz