04.06 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Tatarczuk, Pękala, Wojtas, Prus, Przeworski, Rużanowski, Dzwonnik
Skład: Wieczorek, Wieczorek, Kuźniewski, Rył, Sokołowski, Paduchowicz, Ziach, Wieczorek
6' Adam Wieczorek
16' Adam Wieczorek
29' Marcin Sokołowski
37' Jacek Wieczorek
37' Wojciech Wieczorek
Zawodnik meczu: Adam Wieczorek (dwie piękne bramki plus kilka świetnych z co najważniejsze wypracowanych własnymi siłami szans dają mu miano gracza meczu)

Walczące io mistrzostwo 2 ligi Velicante spotka się z zajmującym miejsce w dole tabeli zespołem Coyote Logistics Wrocław. Faworyt wydaje się oczywisty ale Coyoty ostatnio graja coraz pewniej, niestety nie zagra dziś Krzysiu Koronkiewicz, co znacznie osłabi siłę ataku Coyotów. Zaczynamy

2' ładny rajd Adama Wieczorka, po minięciu obrońcy oddał strzał, jednak piłka mija słupek
3' rzut wolny dla Coyotów, niestety strzał zatrzymał się na szczelnym murze
6' (1:0) gol! świetny strzał Adama Wieczorka z prawej strony pola karnego na przeciwległy słupek, piłka wpada w sam róg po drodze zahaczając jeszcze o słupek, bramkarz Łukasz Tatarczuk bez szans
8' bomba z niemal połowy boiska Marcina Prusa, piłka trafia w słupek, co za strzał, była by to jedna z piękniejszych bramek w tym sezonie i na pewno najładniejsza strzelona przez Coyoty w tych rozgrywkach, zabrakło odrobinę szczęścia
10' mocny strzał w górny róg bramki, Marcina Sokołowskiego, dobra obrona Tatarczuka
16' (2:0) fatalna strata piłki w srodku pola Marcina Pękali, piłkę przejął Adam Wieczorek pognał na bramkę rywali strzelił płasko w krótki róg i bez szans Łukasz tatarczuk
17' kontra Coyotów, Marcin Dzwonnik wychodzi po dobrym podaniu 1 na 1 z Sebastianem Ziachem, tuz przed strzałem dopadli go obrońcy
18' znowu 1 na 1 Dzwonnika i tym razem również nie jest w stanie pokonać Ziacha, dwie świetne szanse w przeciagu minuty, szkoda że zadna z nich nie została zakończona bramką, mielibyśmy emocjonującą drugą połowę
21' Paweł Przeworski strzela z 10 metrów....10 metrów nad bramką
22' szansa na hattricka Adama Wieczorka, uderzenie z bliskiej odległości z pierwszej piłki jest za lekkie i łapie to Tatarczuk
25' rzut karny za zagranie ręką w polu karnym, nie zauważyłem kto zagrywał ręką, kiedy zapytałem o to wierne Tifoski Coyotów, Pani Kasia odpowiedziała, że to zapewne był bramkarz;))) śmiechom nie było końca;)) ( taka mała wstaweczka na życzenie Pani, której imienia nie poznałem), wracamy do tego co dzieje się na boisku, sędzie Andrzej Malec bez żadnych wątpliwości wskazuje na "wapno" piłkę uderzać będzie Sebastian Rużanowski, baroni Sebastian Ziach!!
28' Adam Wieczorek podaje do Jacka Wieczorka, który niedokładnie zagrywa do Wojtka Wieczorka! Dobra rodzinna akcja, zabrakło ostatniego podania
29' (3:0)dwójkowa akcja zawodników Velicante, Jacek Wieczorek dokładnie dogrywa do Marcina Sokołowskiego a ten pokonuje bezradnego Tatarczuka! 3:0!
30' strzał z dystansu Marcina Pękali minimalnie niecelny
32' Marcin Sokołowski strzela z 6 metrów, zablokowali ten strzał obrońcy, mamy corner
35' piękna 20 metrowa wrzutka do Sokołowskiego, strzał głową mija słupek
37' nakładka w pobliżu pola karnego była początkiem dramatycznych wydarzeń, rzut wolny pośredni, Jacek Wieczorek za szybko wybiegł by zablokować strzelca za co otrzymuje żółty kartonik, decyzja sędziego bardzo nie spodobała się Wojtkowi Wieczorkowi, który głosno protestuje, Andrzej Malec ukarał go także żółtą kartką, Wojtkowi ntego było mało i dalej głosno i wyraźnie komentował decyzję sędziego, Andrzej Malec kara go drugim żółtym i w efekcie czerwonym kartonikiem.

Dosc pewne zwycięstwo Velicante, choć Coyoty gdyby nie niemoc w wykańczaniu dobrych sytuacji, mogli ten mecz zremisować, jednak wyższa kultura gry Velicante i świetny Adam Wieczorek zdecydowały o zwycięstwie biało-czarnych. Niepotrzebne spięcie w końcówce przy prowadzeniu 3:0 wykluczyło podstawowego zawodnika przynajmniej na jeden a kto wie czy nie na więcej meczów z gry.

autor: Paweł Kubów