22.05 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
Skład: Voznyi, Martyniuk, Ovsyak, Shpytko, Drabchuk, Fedyn, Martyniuk, Zharovskyi, Andrukhiv, Zemlyak
Skład: Miara, Pastuła, Woźniak, Jaczewski, Bożek, Buda, Dusza, Starzec, Wojciechowski
7' Yurii Drabchuk
17' Taras Fedyn
28' Andrii Martyniuk
40' Taras Fedyn
3' Piotr Wojciechowski
21' Łukasz Bożek
27' Wojciech Woźniak
Zawodnik meczu: Taras Fedyn (Taras był aktywny przez całe spotkanie, a co najważniejsze w samej końcówce strzelił gola dającego cenne zwycięstwo. Wyróżnić należy również Yurii'ego Drabchuka. )

Bardzo wyrównany powinien być pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli, czyli siódmego Awan-Budu z ósmym Axiomem. Obie te drużyny mają w dorobku po dziesięć punktów, ale Ukraińcy rozegrali jeden mecz mniej. Teraz będą chcieli zgarnąć komplet punktów, aby móc wrócić do gry o awans. Muszą jednak mieć się na baczności, bo "Pomarańczowe Świry", jeżeli zjawią się przy Sarbinowskiej w mocnym składzie, mogą niejednego w tej lidze zaskoczyć. Jak więc będzie wyglądała ich sytuacja teraz i czy pozwoli na odniesienie cennej wygranej? Czy raczej to zespół Andriya Ovsyaka pokaże się z dobrej strony i zaskoczy spadkowicza? Czy ustrzeli coś najskuteczniejszy gracz "niebiesko-żółtych" - Yurii Drabchuk? EDIT: Axiom zagra dzisiaj bez nominalnego bramkarza, a między słupkami zagra Maciej Jaczewski.

3' (1:0) - Wojciech Woźniak mocno ekspediuje piłkę z własnej połowy pod pole karne przeciwników. Tam odnajduje się Piotr Wojciechowski, uprzedza obrońcę i nad podbija piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem! Mamy otwarcie wyniku!
4' Robert Strzec oddaje strzał z prawej strony po którym na raty, ale skutecznie interweniuje Ivan Voznyi.
5' Damian Dusza krótko rozegrał rzut wolny z Łukaszem Bożkiem, a zawodnik z numerem "15" z pola karnego uderza zbyt lekko i Vozniy zbija futbolówkę na rzut rożny.
6' Rustama Sthypko strzał zza pola karnego przelatuje nieznacznie obok bramki Axiomu United.
7' (1:1) - Yurii Drabchuk mimo asysty obrońców zdołał oddać strzał z linii pola karnego, a ten znajduje drogę do bramki obok zaskoczonego Macieja Jaczewskiego!
12' Valentyn Zemlyak podchodzi do rzutu wolnego w okolicach pola karnego Axiomu i oddaje mocny strzał, po którym z trudem nad poprzeczkę piłkę przenosi Jaczewski.
14' Dusza przed polem karnym z łatwością mija rywala i strzela, a w ostatniej minucie zostaje zablokowany przez jednego z obrońców Awan-Budu. Będziemy mieli tylko rzut rożny.
15' Ofiarna interwencja Jaczewskiego po strzale Drabchuka z powietrza. Po chwili mamy dobitkę Zemlayaka wprost w leżącego golkipera!
17' Celowe zagranie piłki ręką przez Fedyna w iście siatkarskim stylu i sędzia Damian Pasternak pokazuje żótą kartkę.
21' (2:1) - Tak samo dobrze jak pierwszą połowę, tak samo udanie w drugą odsłonę wchodzą gracze Axiomu, którzy w pierwszej swojej akcji po przerwie wychodzą na prowadzenie, a precyzyjnym strzałem z dalszej odległości Vozniy'ego pokonuje Bożek!
26' Starzec staje przed szansą na gola, ale z powietrza trafia wprost w dobrze ustawionego Voznyi'ego.
27' Dwie świetne interwencje Jaczewskiego po strzałach Zemlyaka i Shpytko.
27' Niesportowe zachowanie Woźniaka i sędzia karze go za to żółtą kartką.
28' (2:2) - Grę w przewadze Awan-Bud wykorzystuje i wykonuje rzut wolny. Pierwszy strzał zostaje zablokowany, ale po chwili futbolówka spada na nogę Andriya Martyniuka, który ładnym strzałem z powietrza, z woleja pokonuje zaskoczonego golkipera!
35' Wrzutka Woźniaka z wolnego na pole karne. Tam obrońcom urywa się Dusza i strzałem z główki przenosi futbolówkę nad poprzeczką!
37'Rozmontowana defensywa Awan-Budu i strzał Duszy kończący akcję po którym niepewnie interweniuje bramkarz. Po chwili mamy dobitkę Duszy - nad poprzeczką!
39' Uderzenie Duszy z główki z pola karnego i na raty po nim piłkę chwyta Voznyi!
40' (2:3) - Kontra AWan-Budu. Drabchuk zagrywa piłkę w pole karne do niekrytego Fedyna, który płaskim strzałem obok Jaczewskiego daje zwycięstwo swojej drużynie!

Bardzo wyrównany mecz, w którym co prawda wizualnie lepiej wyglądała gra Axiomu, ale Awan-Bud jak to ma w zwyczaju grał nieustępliwie i walecznością zapewnił sobie cenne trzy oczka, strzelając zwycięskiego gola na 3:2 w samej końcówce. Tym samym zespół rodem z Ukrainy przegonił "Pomarańczowych Świrów" w ligowym zestawieniu i ma jeszcze teoretyczne szanse na awans do pierwszej ligi. Axiom z kolei zajmuje ósme miejsce w stawce i na pewno nie będzie chciał kończyć sezonu w "czerwonej strefie". Następnym razem Awan-Bud "skrzyżuje rękawice" z KPMG Audyt, zaś team Wojciecha Woźniaka podejmie The Old School.