21.05 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
9 : 0
( 3 : 0 )
Skład: Góreczny, Kosiński, Jaworski, Trzciński, Tyrakowski, Grabowski, Duda, Stasiak, Molicki
Skład: Nowaczyński, Harewski, Tobjasz, Hanczarek, Wawrzyniak, Toporowski, Szymanowski, Przybyłko, Zawadzki, Borowski, Szymanowski
11' Radosław Tobjasz
16' Radosław Tobjasz
19' Radosław Tobjasz
23' Konrad Przybyłko
27' Daniel Toporowski (Rzut karny)
31' Daniel Toporowski
33' Daniel Toporowski
35' Daniel Toporowski
40' Marek Szymanowski
Zawodnik meczu: Daniel Toporowski (Strzelec czterech goli dla zespołu, potrafił także stworzyć sytuacje kolegom z dryżyny)

W 2 lidze grania będzie najwięcej, a kilka drużyn wybiegnie na boisko przy ulicy Sarbinowskiej dwukrotnie. Jedną z nich będzie KPMG Audyt Team, który usilnie walczy o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W poprzednim tygodniu drużyna Daniela Toporowskiego przegrała pierwszy mecz w sezonie, ulegając 1:2 - FC Velicante Wrocław. Teraz kuźnicki debiutant będzie chciał udowodnić, że był to tylko i wyłącznie wypadek przy pracy i jego zadaniem będzie pokonanie przedostatniego w stawce GSC MDM. Te w przeciwieństwie do swojego przeciwnika, ostatnio w końcu zatriumfowało, skromnie pokonując Coyote Logistics - 1:0. Pytanie więc czy pójdzie za ciosem i postawi się potentatowi? Czy raczej zostanie przez niego pokonany? Obie drużyny spotkały się już ze sobą w tym roku, zimą w lidze pod balonem Olimpijskim. Wtedy KPMG rozbiło grające bez zmian GSC - 13:1. Czy teraz będiemy świadkami powtórki z rozrywki? Czy jednak wielkiego rewanżu? Przekonamy się, obie drużyny stawiły się w szerokich składach przy Sarbinowskiej, zaczynamy!

3' Radek Tobjasz uderza z woleja, piłka przelatuje pół metra nad poprzeczką, dobra próba
5' Łukasz Wilkołaski próbuje szczęścia strzałem z 8 metrów, za lekko i bez problemu broni bramkarz
5' sytuację 1 na 1 z bramkarzem miał zawodnik KPMG Olek Nowaczyński, przegrywa jednak ten pojedynek
9' kolejna próba woleja w wykonaniu KPMG Audyt i znowu Tobjasz, tym razem wysoko nad poprzeczką
11' (1:0) wreszcie trafił, Radek Tobjasz płaskim strzałem pokonuje bramkarza GCS MDM!
16' (2:0) samotny rajd Radka Tobjasza, który objechał obronę przeciwników i strzałęm w długi róg pokonał bramkarza po raz drugi
17' po koronkowej akcji zespołu z pierwszej piłki strzelał Paweł Borowski, nogami obronił to goalkiper
19' (3:0) Tobjasz zdobywa hattricka, dobija swój własny strzał i do szatni GSC MDM schodzi z bagażem 3 bramek
23' (4:0) wrzutka z prawej strony boiska, koszmarny błąd bramkarza, który mija się z piłką a tam czekajacy na futbolówkę Konrad Przybyłko idealnie uderza z powietrza i zdobywa czwartą bramkę dla KPMG
24' jedna z nielicznych akcji GSC MDM, Jarosław Grabowski uderza z 10 metrów ale jego strzał blokują obrońcy i mamy corner
27' (5:0) fatalny błąd Grabowskiego w polu karnym, chcąc wybić piłkę trafił w swoją własną rękę, sędzie Rynkowski nie ma wątpliwości, wskazuje na wapno, piłkę ustawia Toporowski, strzela w lewy róg, bramkarz idzie w prawy, mamy 5:0!
28' dobra wrzutka w pole karne KPMG Audyt, Emil Molicki wyskoczył najwyżej, strzela głową ale dobrze broni Piotr Harewski, który wreszcie zmuszony został do interwencji
31' (6:0) Konrad Przybyłko świetnie zauważył lepiej ustawionego Toporowskiego, a ten pokonuje bramkarza GSC i zdobywa szóstego gola dla KPMG!
33' (7:0) koronkowa składna akcja KPMG Audyt Team, piłka trafia ostatecznie na 3 metr gdzie czeka już na strzał Daniel Toporowski, uderza nie do obrony, to juz jego 3 bramka i jako drugi zawodnik w drużynie ustrzelił hattricka
35' (8:0) indywidualna akcja Toporowskiego, który stanął oko w oko z bramkarzem GSC MDM i nie dał mu szans, pogrom!
40' (9:0) Krzysztof Szymanowski zagrywa do swojego brata Marka, który zdobywa dziewiątą i ostatnią już bramke tego dnia dla KPMG, mecz kończy się pogromem 9:0 a Piotr Harewski zalicza shootout!

Znam takich, których bawi oglądanie popisów jednej drużyny na tle niestawiającego oporu przeciwnika, ja po 3 bramce wyłączam się, dziś z kronikarskiego obowiazku musiałem mecz ten obejrzeć od "deski do deski" i oczywiście doceniając klasę KPMG, którzy zagrali efektowanie i skutecznie, muszę opisać ten mecz jako jeden z tych do jednej bramki, w którym emocje kończą się bardzo szybko. Zdecydowane i w pełni zasłużone zwycięstwo KPMG Audyt Team.

autor: Paweł Kubów