21.05 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Kuś, Wieczorek, Wieczorek, Kuźniewski, Rył, Sokołowski, Paduchowicz, Głoś, Wieczorek, Kotwis, Fornalczyk
Skład: Wiktorowski, Pondel, Andrunyk, Baran, Rychel, Pondel, Czuchraj, Lepianka, Leszczyński, Niciński
20' Dawid Kotwis
23' Hubert Głoś
34' Michał Fornalczyk
37' Michał Rychel
Zawodnik meczu: Hubert Głoś (strzelił wazną tzw. insurance goal, stwarzał spore zagrozenie pod bramką Kuby Pondla, na minus pudło z 22 minuty ale mimo to był najlepszym zawodnikiem na boisku)

Przed JaCierpieDole FC maraton trudnych spotkań. Do końca sezonu zagrają m.in z rywalami z pierwszej trójki. Na starcie zmierzą się z wiceliderem - FC Velicante Wrocław, które radzi sobie wiosną wyśmienicie i posiada trzy punkty więcej do ekipy Łukasza Czuchraja. Dobra forma całej drużyny, splata się z świetną dyspozycją Wojciecha Wieczorka, który walczy o koronę króla strzelców. Faworytem tego spotkania jest zatem "Velica", ale JCD już nie raz w tym sezonie postawiło się wyżej notowanym przeciwnikom. W historii spotkań bezpośrednich pomiędzy obiema drużynami dotychczas dwa razy zwyciężyli Toczek i spółka, po - 3:2. Czy w myśl do trzech razy sztuka, JaCierpieDole wygra po raz trzeci? Czy jednak w końcu zejdzie z boiska pokonane? Jak zatem będzie? Według kierownika Czuchraja, tym razem w końcu przełamie się Velitante, a to za sprawą pewnych statystyk i rodzinnych batalii. Chodzi o stosunek ilościowy przestawicieli rodziny Wieczorków do rodziny Pondli. Poprzednio było to 3:2 dla tych drugich, teraz przewagę mają Ci pierwsi, bo z JCD odszedł Tomek, a do "biało-czarnych" powędrował Adam. Czy te "Czuchrajowe" rozważania się spełnią? Przekonamy się już w poniedziałek wieczorem! Obie ekipy stawiły się w szerokich składach, zaczynamy!

2' rzut wolny wykonywać będzie JCD, Misza Andrunyk potężnie z 15 metrów, jednak za wysoko, piłka o metr mija poprzeczkę
3' Wiktorowski strzela z czuba z dystansu, daleko od słupka
4' Hubert Głoś uderza groźnie po krótkim słupk bramki Kuby Pondla, broni Kuba, piłka wychodzi na corner
6' kolejna świetna interwencja Kuby Pondla, wyjściem do nacierajacego napastnika Velicante ratuje drużynę przed utratą bramki
8' dobrze ustawiony Łukasz Czurcharj domaga sie podania, otrzymał je lecz "na plecy" i nie był w stanie opanować piłki
10' Karol Leszczyński prostopadle do Piotra Barana w pole karne, odrobinę za mocno i piłka wychodzi na aut bramkowy
12' groźny dziś Hubert Głoś oddaje strzał z linii pola karnego, słupek!
14' Wojtek Wieczorek uderza z fausza z dystansu, Kuba Pondel na posterunku!
18' Marcin Niciński miał dobrą okazję, lekko kozłujacą piłkę uderzył prostym podbiciem, strzał był celny lecz w sam sroek bramki, gdzie bez problemów łapie ją bartek Kuś
20' (0:1) GOL! tuż przed gwizdkiem konczacym pierwszą połowę bramkę strzela Dawid Kotwis, dobrym podaniem popisał się Piotr Rył
21' Piotrek baran uderza z półobrotu minimalnie obok długiego słupka!
22' idealną sytuację do strzelenia gola marnuje Hubert Głoś, nie trafił w bramkę z 1 meta!
23' (0:2) Hubert Głoś chwilę po zmarnowanej sytuacji odkupuje swoją winę, uderzył raz, Kuba Pondel odbił ten strzał jednak wobec dobitki i biernej postawy obrony był bezradny, Hubert dobija swój własny strzał i podwyższa na 2:0
27' Misza Andrunyk zagrywa w pole karne, za mocno, nikt nie był w stanie dojść do strzału głową
27' aktywny i groźny dzisiaj Głoś kolejny raz obija słupek po ładnym "rogalu"
29' kolejna swietna interwencja Kuby Pondla, najjaśniejszego punktu JCD dzisiejszego wieczoru, wygrywa pojedynek 1 na 1 z Dawidem Kotwisem
31' Wojtek Wieczorek niecelnie strzela z dystansu
33' Adam Wieczorek szukał w polu karnym Wojtka Wieczorka, podanie odrobinę za mocne i Wojtek nie był w stanie dojść do piłki
34' uderzenie w szczękę Karola Leszczyńskiego przez Michała Fornalczyka, który musi odpoutować 2 minuty na ławce kar
35' Adam Wieczorek popisał się efektownym rajdem, wpadł w pole karne gdzie zatrzymał go skutecznie Jakub Pondel
36' żółta kartka dla Michała Rychela za zbytnią ostrość w grze
37' Adam Wieczorek marnuje 300%-ową szansę na bramkę, spudłował z 1 metra do pustej bramki!

Nie popisał się zespół JaCierpieDole dzisiejszego wieczoru, nie stworzyli ani jednej 100%-owej sytuacji do strzelenia gola, rywale stworzyli ich znacznie więcej z czego 2 wykorzystali i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Bardzo dobrze w bramce zagrał Kuba Pondel, który uchronił zespół od porazki większą różnica bramek. Velicante długo nie mogło strzelić bramki, jednak czyniąc to w samej końcówce 1 połowy podcieło skrzydła ekipie JCD, w drugiej połowie dołożyli drugie trafienie i było jasne, ze uzyskanie choćby remisu będzie tym razem zadaniem arcytrudnym. Zasłużona wygrana Velicante.

autor: Paweł Kubów