18.05 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
0 : 1
( 0 : 0 )
Skład: Góreczny, Michułka, Kosiński, Jaworski, Trzciński, Tyrakowski, Duda, Gaik
Skład: Tatarczuk, Pękala, Wojtas, Prus, Kołupajło, Przeworski, Rużanowski, Bakowicz
25' Mateusz Michułka
Zawodnik meczu: Mateusz Michułka (Bohaterem spotkania zostaje autor jedynego trafienia w tym meczu.Daje w tym sezonie pierwsze oczka na konto swojej drużyny.Wyróżnienia należą się odpowiednio dla dwóch bramkarzy czyli Tatarczuka i Trzcińskiego.)

Piątkowe granie rozpocznie nam mecz dwóch zespołów z końca tabeli kuźnickiej II ligi. Coyote Logistics podejmować będą GSC MDM. Obie ekipy nie mają dobrego sezonu. Podopieczni Sebastiana Rużanowskiego po 8 spotkaniach mają na swoim koncie tylko 3 punkty. Jeszcze słabiej prezentuję się archiwum wyników zawodników Górecznego, po 8 kolejkach nie mają w swoim dorobku choćby punktu. Już teraz wiemy że będzie to walka o to by przesieść się jak najwyżej w ligowej tabeli, a potrzebne do tego będzie tylko zwycięstwo. Zaczynajmy, arbitrem dzisiejszych meczów będzie Adam Rynkowski.

3' Mecz rozpoczynamy od dwóch dośrodkowań drużyny Coyotów, lecz obie próby zostają dobrze wybite przez obronę rywali.
5' Będący w polu karnym Prus marnuje fantastyczną sytuację strzelając prosto w interweniującego bramkarza.
8' Na strzał za pola karnego decyduje się Rużanowski, ale piłka przelatuje daleko obok lewego słupka bramkowego.
10' Fanstastyczne podanie do wolnego Michułka, ten przyjmuję i oddaje strzał stojąc niespełna 2 metry od lini bramkowej. Świetną interwencją przy tym uderzeniu popisał się Tatarczuk.
13' Dośrodkowanie Wojtasa zamienia się w niezłe uderzenie, Trzciński choć był zasłonięty wybija piłkę poza pole gry.
15' Centra z rzutu rożnego na pole karne GSC. Tam dwóch zawodników Coyote chcę dojść do piłki, ale brakuje komunikacji czego efektem jest zderzenie i potrzebna nam będzie przerwa w grze.
18' Kolejna wrzutka już ekipy Rużanowskiego, tym razem z środka boiska na głowę Prusa który przenosi piłkę nad poprzeczką.
22' Rzut wolny dla FTX, do piłki podchodzi Prus ale strzela wysoko ponad bramką.
25' (0-1) Indywidualna akcja w wykonaniu Michułki. Rajd po prawym skrzydle i uderzenie po krótki słupku totalnie zaskakuje Tatarczuka który musi wyjąć piłkę z siatki.
28' Ekipa Coyotów stara się doprowadzić do wyrównania, lecz ich akcja narazie kończą się niepowodzeniem. Do końca spotkania pozostaje jeszcze trochę czasu.
31' To mogło być zakończenie emocji w dzisiejszym spotkaniu. Gdyby Rużanowski nie ubiegł jednego z napastników wybijając piłkę, mogliśmy zobaczyć kolejną bramkę bo była to naprawdę niezła pozycja do strzału.
33' Korner wykonuje GSC. Piłka wycofana na skraj pola karnego do Gaika który uderza z pierwszej piłki na długi róg, lecz golkiper rywali jest na straży i paruje ten strzał.
36' Po raz kolejny GSC mogło dobić rywala i zakończyć emocje w tym spotkaniu. Tym razem będąc 2 metry od lini bramkowej Duda nie trafia w piłkę przechodzącą wzdłuż pola karnego.
38' Jeszcze jedną paradą pokazuje nam się dzisiaj bramkarz Trzciński grający nominalnie na pozycji obrońcy. Koledzy mogą mu dzisiaj postawić dobre piwo gdyż ratuje ich przed stratą punktów.

Bardzo wyrównane spotkanie zobaczyliśmy pomiędzy Coyote Logistics a GSC MDM. Ostatecznie zwycięscy okazali się zawodnicy określani mianem ,,mupettów''. Bramka Michułki daje upragnione i pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. To ,,FTX'' całe spotkanie dominowało i starało się pokonać bramkarza rywali, lecz w poczynaniach bramkowało konkretów i lidera który mógłby pociągnąc tą grę. Dzięki wygranej zawodnicy Górecznego zrównują się punktowo z Coyotami. O kolejne oczka GSC zagra z Audytem, natomiast Coyote Logistics podejmie Czarnego Byka.

autor: Maciej Siwek