18.05 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Wiktorowski, Pondel, Andrunyk, Baran, Toczek, Pondel, Czuchraj, Leszczyński, Niciński
Skład: Voznyi, Martyniuk, Martyniuk, Zharovskyi, Zemlyak, Ovsyak, Humennyi, Drabchuk, Fedyn
23' Piotr Baran
33' Piotr Baran
10' Yurii Drabchuk
36' Taras Fedyn
Zawodnik meczu: Piotr Baran (Po raz kolejny Piotr okazuje się kluczowym zawodnikiem JCD. Jego dwa gole dają punkt w straciu z groźnym rywalem.Wyróżnienie dla Drabchuka.)

Piątkowe granie kończyć nam będzie mecz Awan-Budu Wrocław z JaCierpieDole Fc. Obie ekipy w połowie sezonu znajdują się w środkowej stawce z dalszymi szansami na awans do zaplecza Superligi. Drużyna Łukasza Czuchraja po 6 kolejkach ma na swoim koncie 13 punktów, natomiast podopieczni Ovsyaka zgromadzili dotychczas 9 oczek. Dla jednych i drugich zwycięstwo to możliwość przybliżenia się do ligowej czołówki. Jak będzie po 40 minutach? Przekonamy się już za chwilę.

3' Fantastyczna prostopadła piłka, sam na sam z bramkarzem znajduję się Baran lecz tym razem górą golkiper rywali.
5' Z boku boiska wysoko nad bramką strzela Leszczyński
6' Z rzutu wolnego strzał oddaje Niciński, ale bramkarz jest na posterunku i paruje to uderzenie na rzut rożny.
8' W indywidualnej akcji Niciński, po rajdzie podaje do niepilnowanego Barana a ten oddaje strzał po raz kolejny prosto w bramkarza.
10' To powinna być bramka. Świętną sytuacje na objęcie prowadzenia marunej Niciński. Drybluje ostatniego obrońcę, lecz strzał ostatecznie zostaje złapany przez Voznyiego.
10' (1-0) Fatalny błąd braci Pondel przy wyjściu do piłki. Przytomnie w tej akcji zachowuję się Drabchuk i na wślizgu wbija piłkę obok interweniującego Kuby. Awan-Bud wychodzi na prowadzenie.
11' Za niesportowe zachowanie Jakub Pondel ogląda żółty kartonik, drużyna JCD grać będzie w osłabieniu.
13' Podanie z bocznej strefy posyła Wiktorowski, piłka idealnie spada pod nogi Nicińskiego ale strzał oddany z bardzo bliskiej odległości przechodzi nad poprzeczką.
16' Mogliśmy mieć podwyższenie wyniku, jednak oko w oko Drabchuk przegrywa pojedynek z Pondlem i na dublet musi jeszcze poczekać.
18' Dośrodkowanie na pole karne zagrywa Fedyn, lecz świetnie ustawiony w obronie Michał Pondel wybija piłkę poza pole gry.
22' Przy lepszej skuteczności Drabchuk miałby na swoim koncie już hat-tricka. Kolejny raz w sytuacji sam na sam przegrywa starcie z młodym bramkarzem JCD.
23' (1-1) Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić jak to mówi klasyk. Wiktorowski podaje do będącego w polu karnym Barana, a ten z najbliższej odległości strzelając na krótki słupek pokonuję bramkarza Awan-Budu. Ponownie w tym spoktaniu mamy remis.
26' Dwie centry z autu na pole karne posyła Czuchraj, lecz obie próby kończą się niepowodzeniem.
29' Tym razem Czuchraj dośrodkowuje z rzutu rożnego, piłka spada na głowę Wiktorowskiego który przenosi ją nad poprzeczką.
31' Nieostrożnie atakowany Michał Pondel i JCD rozpocznie od rzutu wolnego. Gdyby zawodnik Awan-Budu w ostateniej chwili nie wyhamował zapewne obejrzałby żółty kartonik.
33' (1-2) JCD wraca do żywych. Czuchraj wrzuca z rzutu rożnego do Leszczyńskiego, zbija piłkę do której dopada Baran i pewnym strzałem pokonuję golkipera rywali zdobywając na swoim koncie dublet.
36' (2-2) Długo z prowadzenia JCD się nie cieszyło, bo Awan-Bud szybko wyrównuje. Fedyn odbiera piłkę przed pole karnym i odrazu uderza przy słupku totalnie zaskakując Pondla.
38' To mogło być rozstrzygnięcie na konto JCD. Baran mijając dwóch obrońców oddaje strzał, lecz piłka minimetry przelatuje obok prawego słupka.

Bardzo wyrównane spotkanie zobaczyliśmy pomiędzy Awan-Budem Wrocław a JaCierpieDole. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się solidarnie po jednym punkcie. Ekipa Łukasza Czuchraja cały spotkanie starała się prowadzić grę i zagrażać bramce strzeżonej przez Voznyiego, lecz brakowało szczęścia a przedewszytkim lepszej skuteczności. Dobrze grający Fc Awan oddał dwa mocne ciosy w postaci strzałów Drabchuka i Fedyna. Jednak JCD ma ,,asa w rękawie'' jakim jest Piotr Baran który przy lepszej skuteczności mógłby wygrać ten mecz w pojedynkę. Taki wynik wiele w ligowej tabeli nie zmienia. Między drużynami nadal zostaje 4 punktowa różnica. W następnym meczu Awan-Bud zagra z Axiomem, natomiast JaCierpieDole podejmie wicelidera II ligi Velicante Wrocław.

autor: Maciej Siwek