15.05 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Dusza, Łabędzki, Wojciechowski, Markowski, Woźniak, Bożek, Różewicz, Jaczewski, Malanowski, Kądzioła, Buda
Skład: Skiba, Dębik, Olejnik, Więckowski, Węckowski, Ślusarczyk, Piętak, Markowski, Galan, Wilk, Krawczyk
2' Grzegorz Skiba
17' Rafał Piętak
30' Łukasz Galan
Zawodnik meczu: Łukasz Galan (Motor napędowy w drugiej połowie i strzelec bramki. Równie aktywny był Grzegorz Skiba, dla którego wyróżnienie.)

Mecz pomiędzy liderem a zespołem ze środka tabeli. Jeśli wierzyć graczom KEA, to znowu będą grać w bardzo rezerwowym składzie. Krzysztof Olejnik stwierdził, że to najbardziej rezerwowy skład, jak do tej pory. Deszcz zaczyna padać coraz mocniej, ciekawe czy będzie to miało wpływ na wynik spotkania.

2' (1:0) Łukasz Galan strzela na bramkę, a Grzegorz Skiba zmienia tor lotu piłki, czym kompletnie zaskakuje bramkarza i otwiera wynik spotkania.
4' Damian Dusza uderza z linii pola karnego, ale Łukasz Ślusarczyk ofiarną interwencją wybija piłkę na róg.
5' Dusza po wrzucie z rzutu rożnego odbija piłkę główką, ale na posterunku Dawid Dębik.
9'  Dusza tym razem świetnie podaje do Piotra Wojciechowskiego, który źle dokłada nogę i nie trafia z trzech metrów do bramki.
12' Powtórka akcji sprzed chwili. Tym razem po strzale Duszy odbita piłka wędruje do Wojciechowskiego, który jej nie sięga.
13' Łukasz Bożek byl blisko pokonania bramkarza po strzale z rzutu wolnego, ale zabrakło trochę szczęścia.
17' Damian Dusza wbiega przed pole karne i jest bezpardonowo sfaulowany przez Rafała Piętaka, który za to przewinienie ogląda żółty kartonik.
22' Arkadiusz Węckowski z piętnastu metrów trafia piłką prosto w bramkarza.
24' Ponownie Węckowski, tym razem obok słupka.
26' Wojciechowski zagrywa w tempo do Wojciecha Woźniaka, a ten z pięciu metrów posyła piłkę ponad poprzeczką.
27' Grzegorz Skiba otrzymuje dobre podanie w polu karnym, jednak piłka po uderzeniu głową mija słupek.
30' (2:0) Galan przebiegł pół boiska, okiwał ostatniego obrońcę i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. Maciej Jaczewski rzucił się w drugą stronę, źle wyczuwając intencje napastnika.
33' Kontrę Axiomu kończy strzałem z dużego palca Damian Markowski. A szkoda, bo świetnie ustawiony był Damian Dusza.
35' Galan dobrze się zabrał z piłką, minął Macieja Różewicza, ale ten w ostatniej chwili wyłuskał piłkę i wybił ją na róg.
38' Galan dostał piłkę na wolne pole w okolicy środka boiska, jednak za mocno sobie ją wypuścił i bramkarz wybił.
39' Skiba celował z dwunastego metra w okienko, jednak na posterunku był Jaczewski.

Mecz bardzo nierówny. W pierwszej połowie przeważał Axiom, a jedyna sytuacja KEA z drugiej minuty zakończyła się bramką. W drugiej połowie wzięli się do roboty i to oni dyktowali warunki, co przyniosło efekt w postaci drugiej bramki. Dzięki temu zwycięstwu, gracze w żółtych koszulkach kroczą pewnie w kierunku pierwszej ligi, a Axiom będzie musiał poczekać na kolejne punkty do kolejnego spotkania.

autor: Jacek Śliz