15.05 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 0 : 0 )
Skład: Kucharski, Całka, Bąkowski, Filip, Kordas, Bolesta, Całka, Jankowski, Mizuro, Rokosz
Skład: Antczak, Szewczyk, Leśniowski, Vevrinec, Shkurikhin, Dudek, Brzezicki, Szandrocho
28' Damian Szewczyk
39' Evgenii Shkurikhin
Zawodnik meczu: Damian Leśniowski (Zdecydowany lider zespołu. Napędzał zespół i tworzył niezliczone akcje. Wyróżnienie dla Damiana Szewczyka, który niedługo po dołączeniu do gry strzelił gola.)

Pojedynek, w którym faworytem będzie Old School, nie tylko z powodu wyższego miejsca w tabeli, ale przede wszystkim dlatego, że Amrest zacznie mecz z graczem z pola w bramce i z jednym zawodnikiem mniej. Czy Old Schoolowi uda się wykorzystać przewagę i strzelić szybko kilka bramek, zanim nadejdą posiłki? Zobczymy za chwilę. Padający deszcz z pewnością utrudni grę obu zespołom.

6' Arkadiusz Całka strzela z piętnastego metra, ale bramkarz dobrze wybija nogami.
7' Bartosz Szandrocho dostaje podanie w polu karnym, zbija piłkę od ziemi, ta przelobowuje bramkarza, ale trafia tylko w poprzeczkę.
9' Amrest w końcu w komplecie, na boisko wchodzi Jędrzej Brzeziński.
11' Damian Leśniowski przebiega sprintem pół boiska, podaje do Evgeniego Shkurikhina, jednak ten w dogodnej sytuacji kiksuje.
14' Old School, mając trzech zmienników, nie daje rady stworzyć dogodnej akcji strzeleckiej. Amrest widocznie przeważa.
16' Shkurikhin strzela z linii końcowej, ale bramkarz do spółki ze słupkiem powstrzymują napastnika.
20' Kacper Dudek rzuca piłkę do Leśniowskiego, ten delikatnie ją wybija, ale nie ma bramki.
24' Dobre rozegranie pomiędzy Szandrochą a Dudkiem, jednak ten drugi posyła piłkę z siedmiu metrów obok słupka.
25' Kontra Old School, ale Całka przy strzale w krótki róg przegrywa z bramkarzem.
26' Leśniowski z piętnastu metrów trafia w boczną siatkę.
27' Shkurikhin z narożnika pola karnego trafia w bramkarza.
28' (1:0) Leśniowski wrzuca z okolicy środka boiska głęboko w pole karne, bramkarz wyskakuje do piłki, ale bez przekonania, co wykorzystuje Damian Szewczyk, który uprzedza golkipera i zdobywa główką prowadzenie dla swojego zespołu.
29' Paweł Jankowski nieomal pokonał bramkarza z dwudziestu metrów.
31' Leśniowski wykonuje rzut wolny prawie ze środka boiska i myli się o niecały metr.
33' Szewczyk dostaje piękne podanie, jednak tym razem przegrywa z Tomaszem Bąkowskim.
34' Jankowski wrzuca piłkę z  linii końcowej do Całki, a ten uderzeniem głową trafia piłką w słupek.
35' Po podaniu Piotra Antczaka na kolejną sytuację sam na sam wychodzi Szewczyk, jednak i tym razem wygrywa bramkarz Old School.
36' Leśniowski dostaje  świetny rzut od bramkarza, jednak nie umie znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego w dniu dzisiejszym Bąkowskiego.
38' Atomowe uderzenie Leśniowskiego z trudem wybija bramkarz.
39' (2:0) Jędrzej Brzezicki podaje do Shkurikhina, który nie daje szans na obronę bramkarzowi.
40' Antczak ostatnim strzałem w dzisiejszym spotkaniu obija w boczną siatkę.

Wydawałoby się, że zespół grający w sześciu nie ma szans w starciu z przeciwnikiem dysponującym trzema rezerwowymi, jednak to Amrest od początku kontrolował przebieg spotkania. Zawodnicy tego zespołu wykazali dużo większą wolę walki i przygotowanie kondycyjne niż ich przeciwnicy, a przy okazji stworzyli sobie dużo więcej sytuacji strzeleckich, co pozwoliło na zdobycie dwubramkowej przewagi. Przegrana komplikuje sytuację Old School, które wydawało się pewniakiem do awansu, a Amrest z taką grą może pokusić się o powalczenie o medale.

autor: Jacek Śliz