11.05 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Voznyi, Martyniuk, Andrukhiv, Zharovskyi, Zemlyak, Ovsyak, Shpytko, Humennyi, Drabchuk, Fedyn
Skład: Kuś, Wieczorek, Dudzik, Wieczorek, Rył, Głoś, Wieczorek, Kotwis, Fornalczyk
25' Vasyl Martyniuk
37' Yurii Drabchuk
1' Hubert Głoś
3' Paweł Dudzik
22' Wojciech Wieczorek
25' Wojciech Wieczorek
Zawodnik meczu: Wojciech Wieczorek (Autor dwóch trafień które zapewniły drużynie trzy punkty. Bardzo dobrze udzielał się w poczynaniach ofensywnych swojej ekipy co dało końcowy rezultat w postaci 3 punktów.Na wyróżnienie zasługuję Drabchuk.)

Spotkanie w którym rostrzygnię się komu bliżej jest do czołówki ligi. Fc Velicante Wrocław podejmuję Awan-Bud Wrocław. Obie ekipy dzieli tylko jeden punkt, Velica ma ich 10 natomiast Fc Awan 9. Pasy podbudowane ostatnimi zwycięstwami będą chciały kontynuować passę i w kolejny spotkaniu zdobyć komplet punktów. Jednak podopieczni Ovsyaka to bardzo dobrze przygotowana kondycyjnie drużyna i będzie ich na pewno ciężko zaskoczyć. Kto zwycięży przekonamy się już za chwilę. Rozjemcą tego spotkania doświadczony stażem Andrzej Malec.

1' (1-0) Szybkie otwarcie wyniku. Rzut wolny dla Velicy, po strzale bramkarz paruje piłke wprost pod nogi znajdującego się w polu karnym Głosia który pewnie wbija futbolówke do siatki.
3' Przerwanie korzystnej akcji poprzez podstawienie nogi rywalowi, Paweł Dudzik ukarany żółtą kartką a Pasy będą grać w osłabieniu.
6' (1-1) Zamieszanie w polu karnym, do podbijającej piłki najszybciej dochodzi Drabchuk i uderzeniem głową wbiją ją do bramki tym samym doprowadzając do wyrównania.
8' Na strzał za pola karnego decyduję się Andrukhiv, uderzenie minimalnie przelatuje obok słupka.
10' Obie ekipy starają się szybko przenieść piłkę pod bramkę rywali, mało rozgrywania więcej zaś rzucania długich podań do napastników.
13' Głoś chcę ustrzelić dublet, lecz musi jeszcze poczekać gdyż strzał przechodzi daleko obok bramki.
15' Będący w polu karnym z piłką Wieczorek oddaje groźny strzał, ale ostatecznie piłka wychodzi nad poprzeczką.
18' Końcowe fragmenty połowy to spokojna gra,bez większy zagrożeń pod bramkami. Widać że w głowach piłkarzy jest już przerwa.
22' (2-1) Fc Velicante znowu na prowadzeniu. Fornalczyk wystawia do pustaka Wieczorkowi, a ten okazuje się pewnym egzekutorem podania nie dając najmniejszych szans bramkarzowi.
24' Centra na Wieczorka, ten oddaje strzał a piłkę z lini bramkowej wybija jeden z defensorów Awan-Budu.
25' Błąd zmiany w ekipie Ovsyaka, żółtą kartką ukarany Martyniuk.
25' (3-1) Nieporozumienie w obronie Fc Awanu, piłkę przejmuję Wieczorek i pewnym strzałem obok interweniującego bramkarza zdobywa dublet w tym spotkaniu.
27' Zderzenie dwóch zawodników Awan-Budu, potrzebna będzie przerwa w grze i opatrzenie rosnących guzów na głowach.
30' Wieczorek poluje na hat-tricka, lecz to uderzenie pada łupek bramakrza rywali.
34' Pasy dośrodkowują z rzutu rożnego, piłka pada na głowę Głosia który przenosi ją nad poprzeczką.
37' (3-2) Będziemy mieć jeszcze emocje w tym spotkaniu. Drabchuk przedziera się w polu karnym, mija dwóch obrońców i oddaje lekki strzał obok bramkarza który wpada do siatki. Czy Awan-Bud stać jeszcze na wyrównanie?
39' Jedna z ostatnich szans na remis. Fedyn z rzutu wolnego trafia prosto w zawodników w murze i zaprzepaszcza szansę.

Mecz pomiędzy Fc Velicante Wrocław a Awan-Budem Wrocław przyniósł nam wiele emocji oraz dużą ilość bramek. Dwa dublety na koncie Wieczorka i Drabchuka, lecz to ten pierwszy cieszy się ze zdobycia trzech punktów i przesunięcia się w ligowej tabeli. Podopieczni Ovsyaka próbowali, ale zabrakło odrobinę szczęścia. Velica natomiast rozgrywa kolejny dobry mecz i dopisuje jeszcze jedną wygraną do swojej passy. W następnym tygodniu kolejne spotkania, Velicante podejmie KPMG Audyt a Awan-Bud zagra z JaCierpieDole.

autor: Maciej Siwek

Wojciech Wieczorek (Fc Velicante Wrocław)