25.04 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 1 : 2 )
Skład: Antczak, Szewczyk, Leśniowski, Shkurikhin, Jaszczyk, Jeziorski, Dudek, Brzezicki
Skład: Pilarczyk, Skiba, Truchan, Olejnik, Węckowski, Ślusarczyk, Piętak, Markowski, Galan, Cichoń
2' Damian Szewczyk
10' Damian Leśniowski
5' Łukasz Galan
31' Łukasz Galan
Zawodnik meczu: Łukasz Galan (Spektakl pt. KEA - AmRest nie miał głównego bohatera, którego wspominać będziemy przez następne 15 lat. Tytuł MVP komuś jednak trzeba dać. Dajemy go Łukaszowi m.in. dlatego, że zdobył dwie bramki, w tym tą na wagę 1 punktu.)

KEA FC pod wodzą Arsena Olejnika spisuje się wyśmienicie i po trzech meczach posiada komplet dziewięciu punktów. Ostatnio dużą popularnością cieszy się program "Truchan show", w którym popisy daje wirtuoz futbolu Marcin Truchan. Czy dziś załapiemy się na kolejny odcinek? A może swoje show postanowią nakręcić AmRestowe Damiany - Szewczyk i Leśniowski? Nazwiska w obu ekipach nie byle jakie, więc przypuszczamy, że i na murawie będzie się dzisiaj działo!

1' - Mili Państwo, czy nas oczy nie mylą? Czyżby na meczu pojawił się Rafał Pilarczyk? No w końcu, już się zdążyliśmy stęsknić! Koło boiska zaczyna się już ustawiać kolejka chętnych do pozyskania autografu tej wielkiej osobistości.
2' - (0:1) Bigdowski prostopadłym podaniem obsługuje Szewczyka, ten łatwo nie ma - do pleców przykleiło się bowiem dwóch obrońców, ale kto by się tam nimi przejmował... Damian obraca się z piłką, robi w bambuko obrońców, a następnie stojąc tyłem do bramki piętką kieruje piłkę do siatki! Co za technika, co za gol! Wielkie brawa dla tego Pana!
3' - Truchan z wolnego, piłka trafia w mur. Wszystko w porząsiu Panie Marcinie? Ludzie czekają na kolejny odcinek show, a Pan dzisiaj wygląda jakby miał wjechać film o zombie.
5' - (1:1) "O! O! O!" - akcji KEA bacznie przyglądał się jeden z kibiców. Pierwsze "O!" padło jak piłkę przejął Zombie-Truchan, drugie "O!" jak wjechało podanko do Galana, a trzecie "O!" jak Łukasz załadował piłkę w długi róg! Mamy remis i od nowa będziemy bawić się w walkę o punkty!
10' - (1:2) Leśniowski bacznie przyjrzał się kadrze Drukarzy przed tym meczem, a że od razu ogarnął, że na budzie dzisiaj nie ma bramkarza (serdeczne pozdrowienia dla Dawida Dębika!), tylko nominalny napastnik Adrian Markowski, to wpadł na pomysł, że można by spróbować łupnąć sobie z połowy. "Kiper" KEA puszcza piłkę pod rękami i AmRest ponownie obejmuje prowadzenie! Na uwagę zasługuje także cieszynka, którą zaprezentował nam strzelec - czyli dwa ukłony w stronę publiczności a la pięcioletnia dziewczynka.
12' - Leśniowskiego wizji ciąg dalszy. Kolejny strzał z połowy, tym razem Markowski broni to w stylu zawodowego siatkarza. Była jeszcze dobitka Bigosa, ale coś nie pykło.
12' - Zombie-Truchan chwilowo się ogarnia i nabiera mocy, jednak w tym wypadku akurat lepiej gdyby podanie było ciut słabsze. Galan nie łapie futbolówki po prostopadłym zagraniu od swojego kolegi i na wyrównanie Drukarze będą musieli jeszcze poczekać.
13' - Groźny strzał Szewczyka nogą broni Markowski, mamy korner dla AmRestu.
14' - Leśniowski dalej szaleje. Strzał z połowy numer trzy, "kiper" KEA z problemami, ale ostatecznie skutecznie broni uderzenie gracza AmRestu.
15' - Markowski nieprzepisowo wprowadza piłkę do gry, mamy wolny pośredni dla AmRestu (proszę się nie czepiać, to nie jest nominalny bramkarz!). Leśniowski podaje do Szewczyka, a ten atomowym strzałem ekspediuje piłkę obok słupka.
17' - Strzał Piętaka, też niecelny.
20' - Jędrzej Brzezicki z autu idelanie napędza ... akcję KEA FC. Pilarczyk przebiega z piłką całe boisko, a swój rajd kończy mocny strzałem. Gola jednak nie ma, bo świetną paradą popisuje się Kacper Jeziorski.
21' - Pilarczyk wbiega prosto w Andrzeja Malca. To jakiś element taktyki KEA?
24' - Strzał Szewczyka w pełnym biegu, piłka idzie nad bramką.
25' - Galan w piłkołap.
30' - Bigdowski na raty - najpierw w bramkarza, a później ... w stronę szkoły.
31' - (2:2) Na bramkę Jeziorskiego uderza Zombie-Truchan, ale że show dzisiaj zdjęte z antenty to gola nie ma. Na szczęście dla KEA na posterunku jest czający się jak sęp na dobitkę Łukasz Galan! Piłka wpada pod samą poprzeczkę, a nam z wrażenia aż wywiewa protokoły na następny mecz i to na drugi koniec boiska!
33' - Galan trafia piłką w twarz Shkurikhina. Oj nieładnie.
34' - Pilarczyk łapie nerwa i popisuje się znajomością łaciny. Zaparzyć meliskę?
38' - Prawą flanką podarł wrocbalowy cukiermistrz sezonowiec Cichoń (ponoć wczoraj po raz pierwszy widział na oczy Salaha, a dziś już woził się w koszulce Liverpoolu), dobrze jednak zaasekurowała całość obrona AmRestu i KEA otrzyma jedynie rzut rożny. Korner zamyka strzałem z główki Cichoń, piłka nie idzie jednak w światło bramki.
39' - Galan najpierw skasował Bigosa, a później korzystając z braku reakcji sędziego popędził w stronę bramki AmRestu. Uderzenie napastnika KEA pozostawia jednak wiele do życzenia.
39' - Złe wybicie piłki przez obronę AmRestu skutkuje akcją Drukarzy. Piłkę przejmuje Piętak, który poklepał sobie ładnie z Zombie-Truchanem, na końcu jednak posłał futbolówkę tylko w Jeziorskiego.
40' - Truchan idzie z kontrą i koncertowo partoli akcję KEA.
40' - Żółtą kartką ukarany zostaje Kacper Jeziorski.

Z takimi nazwiskami w protokołach spodziewaliśmy się chyba nieco więcej i oczekiwaliśmy czegoś więcej od tego meczu. No cóż, nie można mieć wszystkiego. Mecz miał mimo to wiele pozytywnych aspektów - przypomnieliśmy sobie jak wygląda Rafał Pilarczyk (gdyby nie plakat z Bravo Girl zapomnielibyśmy jak wygląda), dane nam było oglądać popisy Szewczyka (Damian, wielkie brawa za tę bramkę), pooddychaliśmy sobie kuźnickim powietrzem no i w ogóle. Widzimy się po długim majowym weekendzie - z KEA na meczu z Coyote Logistic, z AmRestem na pojedynku przeciwko ... Coyote Logistics. Przypadek? Nie sądzę.