24.04 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
4 : 1
( 0 : 0 )
Skład: Miara, Woźniak, Bożek, Różewicz, Jaczewski, Malanowski, Langowski, Kądzioła, Buda, Dusza, Wojciechowski, Jońca, Markowski
Skład: Kuś, Dudzik, Wieczorek, Kuźniewski, Rył, Sokołowski, Głoś, Wieczorek, Kotwis, Fornalczyk
21' Wojciech Woźniak
27' Wojciech Woźniak
31' Mateusz Miara
24' Michał Fornalczyk
32' Wojciech Wieczorek
33' Hubert Głoś
34' Hubert Głoś
39' Adam Wieczorek
Zawodnik meczu: Bartłomiej Kuś (Generalnie całej drużynie Velicante należy się wyróżnienie, bo zagrała dzisiaj naprawdę dobrze i równo. Tytuł MVP trafia na konto bramkarza, który odnotował sporo udanych interwencji, zwłaszcza jak wynik był na styku.)

Axiom United spisuje się w tym sezonie całkiem nieźle - posiadając w dorobku siedem punktów po trzech meczach i znajdując się tuż za strefą premiowaną awansem do pierwszej ligi. Wygrana z Velicante pozwoliłaby Pomarańczowym Świrom wbić się do samej czołówki - strata do drugiej lokaty wynosi bowiem zaledwie trzy oczka. Pasy w kwietniu spisują się znacznie lepiej niż w marcu - po porażce z KEA przyszła pora na zwycięstwo z wyżej notowanym AmRestem, a ostatnio zespół Wieczorka urwał punkty liderującemu The Old School. Pod kątem straconych goli obie ekipy wypadają identycznie (5), Axiom oprócz tego, że ma więcej punktów w dorobku również więcej strzela od Velicante (9 bramek w tej edycji, Pasy 5). Mimo tych statystyk ciężko wskazać Axiom jako murowanego faworyta do zwycięstwa - ambitne Velicante walczy o punkty zawsze do samego końca. Zwycięzcę tego pojedynku poznamy już za chwilę!

1' - Klan Wieczorków jest dzisiaj lekko zdekompletowany. W pojedynku tym nie zobaczymy głowy rodziny a także ostoi defensywy - Jacka.
2' - Marcinowi Sokołowskiemu ładnie udało się machnąć obrońcę Velicante, późniejszy strzał już taki ładny nie był.
3' - "Poziom wulgaryzmów określa poziom emocji" - nie sposób się nie zgodzić z ławką Axiom United.
4' - Groźny strzał Piotra Wojciechowskiego Bartłomiej Kuś skutecznie zbija na rzut rożny.
7' - Jakub Buda posyła piłkę nad budą, okazja na gola była całkiem niezła.
10' - Masakryczne zamieszanie pod bramą Pomarańczowych Świrów, w końcu strzał oddaje Jarek Kuźniewski, goli jak nie było tak jednak dalej nie ma.
11' - Miara uderza zza pola karnego, piłka ląduje "w koszyczku" Kusia.
13' - Damian Dusza zdołał wyminąć z piłką Pawła Dudzika, z Kusiem tak łatwo już mu nie poszło. Kiper Velicante zatrzymuje gracza Axiom United, ten jednak za chwilę ponownie znajduje się przy piłce i dzięki temu mamy okazję podziwiać niesamowity zwód, na który nabiera się niewidzialny przeciwnik. Cóż, w ramach treningu dobrze tak sobie czasem kiwnąć powietrze.
17' - Miara skręcił Sokołowskiego, a później zdecydował się na płaski strzał. Futbolówka minęła słupek o 2 metry, na gole musimy jeszcze poczekać.
19' - Bardzo ładny strzał Wojtka Wieczorka i jeszcze lepsza parada Kamila Langowskiego.
20' - Coś ma pecha dzisiaj Kierownik Velicante. Jak nie bramkarz to złośliwy słupek niweczy szanse na zdobycie bramki przez Wojtka Wieczorka.
21' - Żółtą kartkę za faul na Wojtku Wieczorku przed samym polem karnym ogląda jego imiennik z Axiom United - Woźniak.
21' - Mamy faul to mamy i rzut wolny, a do niego podchodzi sam poszkodowany. Futbolówka zatrzymuje się jednak tylko na murze.
23' - Dobra okazja dla Pomarańczowych Świrów. Kądzioła zagrywa do Wojciechowskiego, a ten mimo, że stoi pod samą bramką na listę strzelców się nie wpisuje - piłka trafia bowiem prosto w Kusia.
24' - (1:0) Grający z dyszką na plecach najmłodszy z Wieczorków - Adam dobrym podaniem obsługuje Michała Fornalczyka, a ten pakuje piłkę pod samą poprzeczkę i wyprowadza Pasy na prowadzenie! "Teraz idziemy ich dobić, a nie się cofamy!" - zarządza najmłodszy z graczy Velicante.
27' - Woźniak zagrywa piłkę na Wojciechowskiego, mogło być groźnie, ale podanie w ostatniej chwili przeciął Rył i akcja spaliła na panewce.
27' - (1:1) Do wyrównania doprowadza Wojciech Woźniak, który ładnym strzałem z kilku metrów zamyka podanie od Piotrka Wojciechowskiego!
28' - Dobry strzał Kądzioły z dystansu, bez zarzutu jednak spisuje się Kuś.
31' - Za przeszkadzanie rywalowi we wznowieniu gry żółtą kartkę ogląda Mateusz Miara.
32' - Kartkonady ciąg dalszy. Tym razem żółtko ląduje na koncie Wojtka Wieczorka, za faul na graczu Axiom United.
33' - (2:1) Ciekawą taktykę ma Velicante. Uwagę wszystkich odwraca Dawid Kotwis, który coś marudzi, że faulował go Damian Dusza, a tymczasem z zamieszania korzysta niepilnowany Hubert Głoś, który posyła piłkę do siatki!
34' - (3:1) To jest jego pięć minut (a w sumie dwie)! Kolejna bramka autorstwa Głosia podcina całkiem skrzydła Axiomowi a Velicante mocno przybliża do ugrania w tym starciu trzech oczek. Asystował Paweł Dudzik.
38' - Fantastyczna okazja na gola przed Wojtkiem Wieczorkiem, ten jednak zamiast ze spokojem posłać piłkę do siatki tak się napalił, że aż prawie poprzeczka się od tego złamała! A wystarczyło włożyć nieco mniej mocy i zapytać bramkarza w który róg posłać futbolówkę.
39' - (4:1) Wojtek musi chyba pójść do młodszego brata na korepetycje z opanowania. Stalowe nerwy zachowuje Adam Wieczorek, który jak profesor, na pełnym spokoju posyła piłkę obok Langowskiego! Wojtkowi w tej akcji też należy się pochwała - w końcu to od niego poszło kluczowe podanie.

Trzy oczka wędrują na konto Velicante i nie ma w tym żadnej niesprawiedliwości. Do żadnego gracza Pasów nie można się tego dnia przyczepić. Cała drużyna zagrała bardzo dobrze, a nagrodą za to jest w pełni zasłużone zwycięstwo. Pasy zrównują się punktami ze swoim dzisiejszym przeciwnikiem i wskakują na piątą lokatę. O następne punkty zespół Wieczorka powalczy z Czarnym Bykiem. Axiom United czeka natomiast starcie z JaCierpieDole FC i to już w najbliższy piątek!