03.04 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
0 : 1
( 0 : 0 )
Skład: Harewski, Tobjasz, Hanczarek, Wawrzyniak, Wilkołaski, Fabijanowski, Toporowski, Szymanowski, Przybyłko, Dempniak, Borowski
Skład: Wiktorowski, Pondel, Andrunyk, Baran, Rychel, Toczek, Pondel, Czuchraj, Leszczyński, Niciński, Wyka
38' Bartosz Dempniak
Zawodnik meczu: Bartosz Dempniak (Bartek strzelajac zwycięską sprytną bramke zasłuzył dziś na miano gracza meczu. Miał największy udział w tym premierowym zwycięstwie)

We wtorek sezon na Kuźnikach zainaugurują także gracze JaCierpieDole FC i Audyt Teamu. JCD w ostatniej edycji zapewniło sobie utrzymanie na zapleczu Superligi, Kierownik Zespołu, zwany również Despotą Oświeconym, Wrocbalowym Kamerzystą, bądź po prostu Łukaszem Czuchrajem doszedł jednak do wniosku, że lepiej kopać się po głowie z drugiej a nie pierwszej lidze i złożył do Organizatora Rozgrywek wniosek o samodegradację (jak widać rozpatrzony pozytywnie). Na dzień dobry JCD czeka potyczka z Audyt Teamem - a więc teamem, który na Kuźnikach debiutuje, ale w naszej lidze już grał - zimą pod balonem.  Audyt w OFC skończył sezon sześć punktów nad JaCierpieDole, a bezpośrednie starcie wygrał 7:4. Bohaterem tego starcia okrzynięty został Bartosz Dempniak, autor-hat tricka i dwóch asyst. Czy teraz będziemy świadkami powtórki z rozrywki? A może JCD zdoła odegrać się rywalowi za porażkę z lutego? Poczekajmy do wieczora a się o tym przekonamy!

2' Wiktorowski miał szansę na dobry strzał, piłka zagrana z prawego skrzydła jednak trochę za plecy i nie był w stanie oddać celnego strzału
5' Bartosz Dempniak strzela z 15 metrów, świetnie broni kuba Pondel, piłka wychodzi na corner
7' rzut wolny dla KPMG Audyt Team, Dempniak bardzo mocno ale trafia w mur
10' Marta Toczek na 5 metrze od bramki Piotra Harewskiego, piłka dziwnie trafiona zmyliła chyba wszystkich na boisku i w okolicy(ze mną włącznie) i lecąc wysokim lobem prawie zaskoczyła bramkarza KPMG Audyt, jednak minimalnie minęła bramkę
11' Misza Andrunyk swietnie spisał się w obronie, przeciął groźne podanie w pole karne i wybił piłkę na róg
15' dobra okazja na bramkę Pawła Borowskiego, nie trafia jednak w dobrze wyłożoną futbolówkę!
19' strzał głową Daniela Toporowskiego, piłka leci jednak metr nad poprzeczką
20' piękna obrona Pondla, uderzał z dystansu Krzysiek Szymanowski
21' dośrodkowanie Michała Pondla z prawej strony boiska, niestety za wysokie
22' kolejny raz swietnie w obronie Misza, znów zażegnał wybiciem groźnie zapowiadajacą się akcję
24' Łukasz Wilkołaski mocno z 15 metrów, znów swietnie w bramce Jakub Pondel, piękna robinsonada
26' Misza Andrunyk z 10 metrów starał się zaskoczyć bramkarza, uderzył jednak w sam środek bramki gdzie pewnie łapie piłkę Harewski
29' hmm, Marcin Wiktorowski najpierw zrobił piruet, potem podbił sobie piłkę w górę klatką piersiową a następnie uderzył z półprzewrotki, niestety niecelnie, Cristiano Ronaldo jakąś godzinę później pokazał jak powinno to wygladać strzelając niesamowitą bramkę Juventusowi ;D
33' dużo szczęścia miał teraz Kuba Pondel, piłka po strzale Pawła Borowskiego mija o centymetry słupek
37' Piotr Baran uderza z 20 metrów, strzał jest celny ale zbyt lekki i w sam środek
38' (0:1) mamy bramkę! Bartosz Dempniak wyprzedza Kubę Pondla w polu karnym i po lekkiej zmianie kierunku podania Radosława Tobjasza piłka wpada do siatki JCD!

Bardzo wyrównany choć nienajpiękniejszy do ogladania mecz, który od poczatku zapowiadał sie na taki, w którym o zwycięstwie moze przesądzić jedna bramka. Pierwsza połowa nie przyniosła za wiele emocji a strzały celne można było policzyć na jednej ręce i to w dodatku pracownika tartaku. W drugiej działo się wiecej, ale głownie za sprawą Kuby Pondla, niemal do końca meczu utrzymywał się rezultat bezbramkowy. W koncówce dało sie zauwazyć narastajacą przewagę KPMG Audyt, która została zamieniona na jedyna bramkę w tym meczu. Bardziej sprawiedliwy byłby zapewne remis, jednak już ktoś zasłużył na 3 pkt to był to zespół KPMG.

autor: Paweł Kubów