28.03 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 0 : 1 )
Skład: Kuś, Wieczorek, Dudzik, Wieczorek, Kuźniewski, Rył, Sokołowski, Paduchowicz, Wieczorek, Kotwis, Augustyniak, Fornalczyk
Skład: Skiba, Truchan, Dębik, Müller, Olejnik, Więckowski, Węckowski, Ślusarczyk, Markowski, Galan
16' Piotr Rył
36' Marcin Sokołowski (Rzut karny)
27' Marcin Truchan
30' Łukasz Galan
34' Marcin Truchan
Zawodnik meczu: Grzegorz Cichoń (Zagrywał dzisiaj takie "ciasteczka", że chyba powinien zatrudnić się w cukierni. Świetny debiut, gdyby koledzy wykorzystali wszystkie jego podania KEA wygrałaby o wiele wyżej. W statystykach zapisuje się jako autor asysty.)

KEA FC raczej zbyt dobrze nie wspomina ostatniego spotkania z Velicante - w kwietniu ubiegłego roku Pasy rozgromiły Drukarzy aż 7:0. Później drogi obu ekip się rozeszły - team Wieczorka awansował bowiem na zaplecze Superligi. Velicante nie udało się jednak utrzymać w pierwszej lidze - Pasy jesienią zgromadziły zaledwie 8 oczek i zajęły trzecią od końca lokatę. KEA jesień skończyła w środku stawki, z 17 oczkami na koncie. Skład Drukarzy praktycznie się nie zmienił, u Pasów zrobiło się delikatne przetasowanie, trzon zespołu pozostał jednak niezmienny. Kto poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa? Rafał Pilarczyk z Łukaszem Galanem, czy może Wojtek Wieczorek?

2' - Krzysztof Olejnik całą zimę (ponoć już nawet od wakacji) wrzucał miliony monet do skarbonki, w celu uzbierania środków na jakiś konkretny transfer. Trud popłacił - debiutujący dzisiaj Grzegorz Cichoń od pierwszych minut sygnalizuje swoją obecność na murawie. Piłka po bardzo ładnym strzale z powietrza nowego nabytku Drukarzy minimalnie mija się z poprzeczką.
3' - Strzał Galana z pola karnego, nie z Kusiem jednak takie numery.
6' - KEA wykonuje podanie, po którym piłka nie dociera do adresata i ląduje na aucie. "Nowe piłki mają, nie dotarły się jeszcze" - fachowym okiem ocenia wrocbalowe Telstary trener Olejnik.
6' - Genialne "ciasteczko" Cichonia, na wypieki załapuje się Galan, piłka po płaskim strzale Łukasza z pola karnego wędruje jednak obok słupka. "Powinna być brama" - słusznie ocenia sytuację autor podania Grzesiu Cichoń.
8' - Kolejny niecelny strzał Galana, znów z pola karnego.
8' - Kąśliwe uderzenie Truchana z dystansu, Kuś załącza "kusionadę" i zbija to na rożny.
11' - Kolejne genialne prostopadłe podanie Cichonia, Galan go jednak nie wykorzystuje, bo na przeszkodzie staje złośliwa poprzeczka!
13' - Cichoń dalej rozprowadza piłkę, z nadzieją, że nowi koledzy coś z tego wymotają. Nic z tego, Olejnik posyła futbolówkę tylko obok słupka.
14' - Truchan trafia w boczną siatkę.
16' - Spec od "ciasteczek" - Cichoń, kontynuuje swoje show. Tym razem piłkę otrzymuje Muller, ale goli jak nie było tak nie ma.
16' - (0:1) "Autografy przez telefon, k****!" - emocjonuje się ławka Pasów. Atakowała KEA, a na listę strzelców wpisał się Piotrek Rył! Drukarze vs Velicante 0:1!
18' - Konkretne zamieszanie pod bramką Velicante, na posterunku jest jednak Bartek Kuś, który najpierw zatrzymuje strzał Markowskiego, a następnie Truchana.
21' - Techniczne uderzenie Wojtka Wieczorka, futbolówka wędruje obok słupka.
22' - "Śmierdziało golem!" - mocno wyczulone zmysły ma ławka Pasów. Tym razem technicznym uderzeniem popisuje się Marcin Truchan. Prawie udało się dokręcić futbolówkę do bramki.
23' - Minimalnie chybione uderzenie Wojciecha Wieczorka.
27' - (1:1) Arek Węckowski podaje do Marcina Truchana, a ten płaskim strzałem, zza pola karnego, posyła piłkę do bramki przy samym słupeczku! No i mamy remis!
30'- (2:1) KEA na prowadzeniu! Galan w końcu wykorzytał milionente ciasteczko od Cichonia, strzałem z pola karnego zaskakując Kusia!
32' - Piotr-Sęp-Rył uderza z dystansu, można było to rozegrać, jednak gracz Pasów sam postanowił zakończyć tę akcję. Piłka idzie obok bramki, Drukarze nadal na prowadzeniu.
34' - (3:1) Kuś fauluje Truchana i mamy wolny dla KEA. "Będzie bramka, popatrzcie" - na pewniaku komunikuje Olejnik. Jak powiedział tak się stało - do futbolówki podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem nie dał szans kiperowi Velicante. "Ja powinienem trenować Arsenal" - z dumą komunikuje kiero Drukarzy. Ściągamy wrocbalowy baner i wywieszamy na płocie transparent "WENGER OUT - OLEJNIK IN!".
36' - (3:2) Waleczne Velicante nie odpuszcza -rzut karny na gola pewnym strzałem zamienia Marcin Sokołowski. Zostały cztery minuty, a KEA prowadzi tylko jedną bramką!
39' - Pasy miały szansę wyrównać, pechowo poślizgnął się jednak Michał Fornalczyk.
40' - Rył z dystansu, piłkę łapie bramkarz KEA.
40' - Galan podaje do Skiby, a ten mając przed sobą tylko Kusia, trafia piłką prosto w niego!

Drukarze udanie rewanżują się Pasom za srogą porażkę z zeszłej edycji. Pierwsza połowa należała do ekipy KEA, która przeważała i stworzyła sobie więcej sytuacji, jednak pierwszą rundę wygrało zabójczo skuteczne Velicante. Podopieczni następcy Arsena Wengera sprostali jednak oczekiwaniom swojego trenera i wyciągnęli w drugiej odsłonie spotkania wynik na 3:2, inkasując ostatecznie trzy oczka w tym emocjonującym starciu. W następnej kolejce Olejnik i spółka powalczą z ukraińskim Awan-Budem, klan Wieczorków wraz z kolegami skrzyżuje natomiast rękawice z AmRestem.