21.05 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Barszczak, Mazur, Kowalski, Kudzia, Ciepliński, Bałuszyński, Sycz, Kotecki, Padarz, Deneka, Matuszewski, Patek
Skład: Gawłowski, Waleszczyński, Zając, Czarnecki, Rumin, Śliżewski, Dudek, Jaworski, Szabłowski
14' Łukasz Deneka
19' Dariusz Sycz
20' Grzegorz Ciepliński
28' Dariusz Sycz
32' Grzegorz Ciepliński (Rzut karny)
36' Marcin Kudzia
12' Krzysztof Waleszczyński
33' Wojciech Dudek
Zawodnik meczu: Grzegorz Ciepliński (znakomite spotkanie Pana Grzesia. Dwie bramki, asysty i świetna współpraca z resztą drużyny. Zdecydowany nr 1 tego meczu)

Nie ma mocnych na CSWIiCH, które kroczy od wygranej do wygranej i może pochwalić się kompletem siedmiu zwycięstw. W ich przypadku awans do Superligi jest już praktycznie pewny, ale nie mogą zeskoczyć ze ścieżki zwycięstw. Z tej strącić ich będzie chciał Parker Fulanito ESSC, który plasuje się tuż za strefą premiowaną awansem. Ma trzy punkty mniej, a także jedno spotkanie do rozegrania w zanadrzu. Patrząc w tabelę wielu może powiedzieć, że z łatwością zwyciężą "Wojskowi", ale "Szachownice" są stworzone do zadań specjalnych i nie raz już pokonywały potentatów czy to w lidze na Kuźnikach czy w OFC. Czy teraz również to uczynią i staną się wyjątkowymi? Czy Rafał Gawłowski i jego koledzy z defensywy powstrzymają najskuteczniejszego strzelca we Wrocbalu - Grzegorza Cieplińskiego? A może to zespół z Obornickiej wygra ósmy raz w sezonie i wejdzie jedną nogą do wrocbalowego raju?

3' strzał z rzutu wolnego Krzysztofa Waleszczyńskiego z 15 metrów, dobrze broni Piotr Patek
5' słupek obija Patryk Kotecki, miał 100%-ową sytuację jednak nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki
6' Piotr Zając marnuje dogodną sytuację, posyła piłkę pół metra obok dlugiego słupka!
10' bomba z dystansu w wykonaniu Łukasza Deneki, piłka po potężnym strzale przelatuje metr nad poprzeczką
12' (1:0) bramka! świetnie wykonany rzut rożny, piłka zagrana na dalszy słupek, akcję głową zamykał Waleszczyński, trafił idealnie w miejsce gdzie nie było bramkarza i na prowadzenie wychodzi Parker ESSC Fulanito!
14' (1:1) błyskawiczna odpowiedź Wojskowych, Grzegorz Ciepliński znalazł podaniem Łukasza Denekę a ten strzałem z pierwszej piłki pokonuje Rafała Gawłowskiego!
17' kolejna groźna akcja CSWliCH , bombę z 5 metrów Deneki, świetnie broni tym razem Gawłowski
19' (1:2) przejęcie piłki przez Darka Sycza, bardzo mocny strzał z linii pola karnego i Rafał Gawłowski kapituluje po raz drugi tuż przed przerwą!
20' (1:3) niesamowite, kiedy wydawało się, ze obie drużyny czekają już tylko na gwizdek, akcję przeprowadza CSWliCH, tym razem w roli asystenta Deneka a gola strzela Grzegorz Ciepliński!
26' po rzucie rożnym strzału głową próbuje Ciepliński, nie trafia jednak w bramkę!
27' Piotr Zając i Wojtek Dudek przeprowadzili akcję, Zając dobrze ustawiony w polu karnym nie doczekał sie jednak skutecznego podania, Dudek podał niedoklądnie za plecy i piłkę przejęli obrońcy
28' (1:4) Tomasz Kowalski zauważył ustawionego przed bramkarzem Darka Sycza, który wciska piłkę do bramki, mimo interwencji Gawłowskiego, mamy juz 4:1 dla CSWliCH
32' (1:5) karny dla CSWliCH za faul Gawłowskiego na wchodzacym w pole karne napastniku, piłke na wapnie ustawił Grzegorz Ciepliński, uderzył pewnie w stronę przeciwną do ruchu bramkarza i strzelił piąta bramkę dla swojej drużyny
33' (2:5) mamy odpowiedź Fulanito, Wojciech Dudek po podaniu Piotra Zająca strzela drugiego gola tego wieczoru dla Parker Fulanito
36' (2:6) kolejna składna akcja CSWliCH, idealne podanie na długi słupek do wchodzacego tam Marcina Kudzi wykonał Ciepliński, Kudzia bez kłopotu wciska piłkę do pustej bramki!

Wysoką formę w tym sezonie kolejny raz potwierdza zespół CSWliCH, który moze nie bez problemów, ale dość pewnie zwyciężył mocną przecież ekipę Fulanito. Zaczęło sie bardzo obiecująco dla zespołu kapitana Pawła Rumina, po dobrze rozegranym rzucie rożnym otworzyli wynik spotkania, potem jednak zaczął sie koncert gry CSWliCH, którego nie byli w stanie przerwać przeciwnicy, świetne zawody rozegrali napastnicy, których współpracę oglądało się z wielką przyjemnością. Podsumowując, zasłużone zwycięstwo CSWliCH, których tylko jakiś kataklizm mógłby pozbawić zwycięstwa w 1 lidze, bo awans do Superligi wydaje się juz zagwarantowany.

autor: Paweł Kubów