18.05 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
( 1 : 1 )
Skład: Zadorożny, Korsak, Gołaczyński, Gołaczyński, Nowakowski, Topornicki, Skorupa, Kołodziej, Głębicki
Skład: Kalisz, Padziński, Izydorczyk, Deryło, Siwik, Olszewski, Deryło, Siwik, Kolanowski, Kolanowski
9' Tomasz Skorupa
28' Przemysław Topornicki
30' Przemysław Topornicki
15' Adrian Deryło
Zawodnik meczu: Przemysław Topornicki (Jego dwie fantastyczne akcje przesądziły o wyniku spotkania. Brał udział prawie w każdych ofensywnych poczynaniach swojej drużyny.Wyróżnienie trafia na konto Gołaczyńskiego.)

Zapowiada nam się walka o ligową czołówke oraz miejsca premiowane awansem do najwyższej ligi rozgrywanej na Kuźnikach. Klueh podejmować będzie Rycerzów Ni. Jedni i drudzy stoją wysoko w ligowej tabeli. Podopieczni Żala do swoich rywali tracą tylko 3 punkty, jeżeli dzisiaj wygrają zrównają się liczbą oczek i awansują na 4 miejsce. Natomiast Gołaczyńskiemu i spółce wygrana da objęcie pozycji wicelidera zaplecza Superligi. Kluczem dla tego spotkania może być to, że Rycerze grają bez nominalnego bramkarza a pomiędzy słupkami stanie dzisiaj Gołaczyński.

3' Skorupa centruje na pole karne rywali, lecz dobrze ustawione defensywa nie ma problemu z wybiciem piłki i oddalenie zagrożenia spod własnej bramki.
6' Narazie jesteśmy świadkami spokojnego rozgrywania piłki w środkowej częsci boiska. Żadna z drużny nie chcę się bardziej otworzyć.
9' (0-1) Mamy otwarcie wyniku. Fantastyczne prostopadłe podanie posyła Gołaczyński pełniący dzisiaj rolę bramkarza, a w sytuacji sam na sam znajduję się Skorupa który mija golkipera i wbija piłkę do siatki.
12' Topornicki drybluje dwóch zawodników i decyduję się na oddanie strzału, lecz piłka leci wysoko ponad bramką.
14' Za pola karnego swojego szczęścia próbuje Kolanowski, ale strzał zostaje sparowany na rzut rożny przez golkipera Rycerzy.
15' (1-1) Ponownie w tym spotkaniu mamy remis. Świetne zagranie na długi słupek pewnym wbiciem futbolówki do bramki wykorzystuje spóźniony na te zawody Adrian Deryło.
17' Co za uderzenie Kołodzieja. Piłka odbija się od poprzeczki i wraca na pole gry.
19' Końcówka drugiej połowy to zmasowane ataki ekipy Klueh, duża ilość strzałów jednak żaden z nich nie znajduję drogi do bramki Gołaczyńskiego.
22' Grzegorz Deryło oddaje bardzo mocny i płaski strzał na bramkę Gołaczyńskiego, lecz ten dobrze interweniuje nogami.
25' Mogliśmy mieć gola samobójczego. Po dośrodkowaniu blisko wpadkowania piłki do własnej siatki był Głębicki, ale na szczęście dla Rycerzy futbolówka wychodzi poza boisko.
28' (1-2) Kolejny raz posyłając piłkę z bramki asystuje Gołaczyński. Topornicki przejmuję podanie i będąc sam na sam z bramkarzem mija go i pakuje futbolówkę do pustej bramki wyprowadzając swoją ekipę po raz kolejny na porwadzenie.
30' (1-3) Dwie minuty które zaskoczyły Klueh. Kontratak Rycerzy i podanie na lewe skrzydło od Korsaka do Topornickiego który pędzi od połowy niepilnowany. Dochodzi do pola karnego i oddaje bardzo precyzyjny strzał po długim rogu trafiając w samo okienko. Bramkarz Klueh przy tym uderzeniu był bez szans.
33' Skorupa chcę oszukać Siwika próbując wkręcić piłkę z rzutu rożnego, sztuka ta kończy się pewnym chwytem w rękach golkipera Pingwinów.
36' Po raz kolejny bramkę stara się zdobyć Kolanowski, lecz jego uderznie ponownie sparowane na rzut rożny.
38' Ostatnie minuty to zmasowane ataki Klueh i próba odwrócenia wyniku, ale brakowało konkretów więc wynik pozostaje ostatecznie bez zmian.

Byliśmy świadkami bardzo zaciętego spotkania pomiędzy Rycerzami Ni a goniącymi ich zawodnikami Klueh. Ostatecznie pogoń za czołówką ekipy Żala nie udała się, przegrywają mecz i miejsca premiowane awansem uciekają. Rycerze wygrywają 3 mecz z rzędu i dzięki temu plasują się na pozycji wicelidera oraz są jednym z poważnych kandydatów do awansu. W spotkaniu grę prowadziła drużyna Kluehu, lecz brakowało im większej precyzji przy wykończeniach. Natomiast Rycerze starali się grać z kontry co przyniosło im upragniony rezultat. Geniuszem w drugiej połowie popisał nam się Topornicki zdobywając dwa gole w niespełna dwie minuty. Obie ekipy dalej są w gronie pretendentów do awansu, ale Kluehowi będzie napewno ciężej. W następnym tygodniu Rycerze zagrają z Astechem, a Pingwiny podejmą GOJA Bianco Stars.

autor: Maciej Siwek