Skład: Matczak, Purtak, Stokłosa, Łuszkiewicz, Gołaczyński, Rybiałek, Binkowski, Kopeć, Piechaczek, Binek
Skład: Tomczak, Budnik, Budnik, Bijak, Bartkowiak, Jaśniak, Cieliński, Drapiewski, Mankiewicz
36' Michał Stokłosa
3' Bartłomiej Bijak
23' Marek Tomczak
38' Karol Budnik
Zawodnik meczu: Marek Tomczak (Motor napędowy zespołu. Stworzył niezliczoną ilość okazji strzeleckich, plus zanotował gola i asystę. Wyróżnienie dla Karola Budnika.)

Pojedynek dwóch zespołów ze strefy spadkowej. Obie ekipy muszą zacząć zdobywać punkty, jeśli chcą zachować szanse na pozostanie w pierwszej lidze. Po krótkiej debacie przed meczem dotyczącej strojów (niebieskie i granatowe) okazuje się, że nikomu to nie przeszkadza, a czy będą się mylić zobaczymy. Punktem wieczoru jest też zdjęcie jednego z nowych zadowników ZBW, który - "gdyby wiedział, że będą robić zdjęcia" - to by się nie strzygł. Czy to wpłynie na jego grę dzisiaj, przekonamy się za chwilę.

3' (1:0) Pierwsza dobra akcja meczu i mamy bramkę. Dobry strzał Narka Tomczaka, po którym piłka leciała już do bramki na linii bramkowej dobija Bartłomiej Bijak i to jemu przypisujemy otwarcie wyniku.
4' Tomczak z 15 metra próbuje mocnym strzałem zaskoczyć kolejny raz bramkarza, jednak Binkowski był czujny.
10' Mateusz Drapiewski uruchamia Dawida Jaśniaka, lecz strzał z narożnika pola karnego mija słupek.
11' Dużo gry w środku pola, ale tyle samo strat i bardzo mało strzałów po obu stronach.
14' Pierwsza groźna akcja Cap Gemini. Dobre podanie Damiana Binka do Michała Stokłosy, jednak ten uderza zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza.
16' (1:1) Damian Binek dobrze podaje do ustawionego w polu karnym Tomasza Purtaka, który nie ma problemów z pokonaniem bramkarza. Mamy remis.
17' W odpowiedzi Tomczak, jednak piłka trafia w poprzeczkę.
19' ZBW mogło już po tej akcji prowadzić, bo świetnie wyszli z kontrą 3 na 1, ale Mateusz Mankiewicz źle podał i stracili szansę.
23' Wojciech Budnik uderza z 12 metrów, jednak prosto w bramkarza.
23' (2:1) Co się odwlecze, to nie uciecze. Tym razem idealne podanie Dawida Jaśniaka w pole karne otrzymuje Tomczak i po sytuacji sam na sam wyprowadza swój zespół po raz drugi na prowadzenie.
25' Przemysław Łuszkiewicz ładnie wrzuca do Stokłosy w pole karne, jednak nie będzie sam na sam, bo ten drugi źle zgrywa sobie piłkę klatką.
26' Po zamieszaniu przy linii końcowej Mariusz Kopeć podaje do bramkarza, piłka jeszcze się odbija od przeciwnika, ale sędzia dyktuje rzut wolny pośredni z linii pola karnego.
28' Przed kolejną szansą staje Tomczak, jednak nie potrafi z 3 metrów trafić w bramkę i piłka szybuje ponad poprzeczką.
29' Wojciech Budnik uderza z 15 metrów, ale tylko w słupek.
30' Jedna z niewielu akcji Cap Gemini. W sytuacji 2 na 1 nie potrafią przejść Karola Budnika, który ratuje zespół przed utratą bramki.
32' Kolejna akcja dwójkowa, tym razem Stokłosa wychodzi z Piechaczkiem i kolejny raz Karol Budnik zatrzymuje zapędy przeciwnika.
34' Paweł Rybiałek strzałem z dużego palca nie zaskoczył bramkarza.
35' Dobra zmiana Mariusza Kopcia, który przejął piłkę i popędził na bramkę przeciwnika, jednak przegrał pojedynek sam na sam z Marcinem Bartkowiakiem.
36' Za kopnięcie piłki po gwizdku żółty kartonik ogląda Tomasz Purtak.
36' (2:2) Gra w osłabieniu widocznie służy graczom Cap Gemini, bo po dobrym podaniu od Mariusza Kopcia, Michał Stokłosa ładnie obraca się z piłką i z kilku metrów doprowadza do remisu.
37' Cap Gemini złapało wiatr w żagle w końcówce. Tym razem to Kopeć próbował sprzed pola karnego swojego szczęścia, ale zabrakło mu około 30cm.
38' (3:2) Po indywidualnej akcji Karol Budnik odzyskuje prowadzenie dla swojego zespołu. Cóż za dramaturgia.

Mecz bardzo nierówny. Wynik odzwierciedla przewagę, jaką mieli zawodnicy ZBW przez cały mecz, jednak jak to w sporcie bywa Cap Gemini było blisko remisu, a nawet - gdyby jego zawodnicy wykorzystali sytuacje pod koniec meczu - może nawet i wygranej. Jednak Niebieskim udało się dowieźć zwycięstwo i są bliscy opuszczenia strefy spadkowej. Sytuacja Cap Gemini po tym meczu jest już bardzo poważna i tylko naprawdę dużo zaangażowania i szczęścia pomoże im uratować się przed spadkiem.

autor: Jacek Śliz