Skład: Lesiuk, Kasprzycki, Wąsik, Głuszec, Dymowski, Serweta, Grzybowski, Gibas, Grabalski, Pawlak, Wiktorowicz, Urbański
Skład: Respondek, Buratowski, Filipczyk, Gackiewicz, Ławicki, Zajączkowski
22' Kacper Pawlak
24' Marcin Dymowski
26' Alan Serweta
27' Łukasz Lesiuk
36' Krystian Grabalski
Zawodnik meczu: Marcin Dymowski (Koledzy prosili, by wybrać go na MVP, bo ma najładniejsze zdjęcie profilowe ze wszystkich zawodników Snajperów, a w dodatku hat-trick obrońcy to zawsze wielka sprawa. Gratulujemy!)

Niezwykle jednostronnie zapowiada się spotkanie przedostatniej w tabeli - Victorii Czerwoni z niepokonanym liderem - Almamasters. Wrocbalowi bukmacherzy są bezlitośni i nie dają żadnych szans outsiderowi, który tej wiosny zdobył zaledwie cztery punkty, a z drużynami z pierwszej szóstki ma bardzo niekorzystny bilans - pięć porażek i bramki 2:20! Co do "Wojskowych" to dysponują najlepszym atakiem w lidze - 52 gole zdobyte i drugą najbardziej szczelną obroną - 10 goli straconych. To musi robić wrażenie na teamie Tomasza Skibińskiego, który jednak nie może łatwo sie poddawać, bowiem wtedy może dojść do pogromu! Zatem czy defensywie dowodzonej przez Marcina Ławickiego uda się powstrzymać przyszłego drugoligowca i sprawić sensację sezonu? Czy raczej Aleksander Grzybowski i jego koledzy urządzą sobie strzelaninę, kończąc sezon bez porażki? MECZ TEN ROZEGRANY ZOSTANIE NA BOISKU PRZY ULICY SARBINOWSKIEJ 10!

1' Victoria gra o jednego mniej gracza w polu z powodu kłopotów kadrowych, zwłaszcza odczuwalny będzie brak kontuzjownej Marty Toczek. Almamasters jak na Wojskowych przystało przysłali na ostatni mecz sezonu cały batalion.
3' (0-1) Almamasters zadają pierwszy cios za sprawą strzału zza pola karnego Alana Serwety. Czyżby Marcina Ławeckiego miały rozboleć plecy od wyjmownia piłki z siatki? Czas pokaże.
6' (0-2) Aleksander Grzybowski niezbyt mocno strzela z dystansu, ale piłkę i tak wypluwa przed siebie Ławicki, po czym dopada do niej Marcin Dymowski podwyższając rezultat.
8' (0-3) Licznik bije. Dymowski z najbliższej odległości po raz drugi pokonuje Ławickiego.
9' Bład w wyprowadzaniu piłki "Snajperów". Do piłki dopadł Marcin Zajączowski, ale znacznie się pomylił.
11' Victoria dopiero teraz wpadła na pomysł, by spróbować znanej i lubianej taktyki autobusu. Zobaczymy jak długo poskutkuje.
12' Michał Urbański zszedł z lewego skrzydła i oddał strzał z prawej nogi, który o metr minął prawy słupek.
14' Piłka po strzale Łuaksza Lesiuka odbija się od jednego z obrońców Victorii i ląduje nad poprzeczką!
16' (0-4) Lesiuk uderzył piłkę z bańki, a tę sparował do boku Ławicki, ale nie na tyle dokładnie, by nie dobiegł do niej Konrad Gibas z bliska podwyższając wynik meczu.
19' (0-5) Tiki taka Almamasters w polu karnym Victorii i po podaniu MIchała Urbańskiego, bramkę do pustaka zdobył Lesiuk.
20' Koniec pierwszej połowy
21' Bartosz Głuszec po indywidualnym rajdzie miał przed sobą już pustą bramkę, ale zanim dobiegł do piłki i oddał strzał zdołał go ubiec jeden z obrońców rywala, który w myśl zasady jak najdalej stąd wyekspediował piłkę z przytupem.
22' (0-6) Kacpers Pawlak strzałem zza pola karnego sprawia, że Ławicki znów może odczuwć ból pleców od wyjmowania piłki z siatki.
24' (0-7) Pawlak tym razem wcielił się w rolę asystenta zagrywając do niepilnowanego Marcina Dymowskiego, a obrońca Snajperów strzałem z bliska w prawe okienko podwyższa wynik.
26' (0-8) Rzut rożny dla Almamasters. Pawlak z kolejną asystą, gdzie idealnie zagrał na głowę Serwety, a ten zdobywa swój dublet,.
27' (0-9) Lesiuk podciągnął z piłką parę metrów przez nikogo nie atakowany i pewnym strzałem zza pola karnego zalicza drugie trafienie w dzisiejszym starciu.
29' Z trybuny zajmowanej przez fanatyków Victorii słychać cichutkie, lecz błagalne słowa "Litości, litości".
30' Michał Gackiewicz zza pola karnego obok słupka.
32' Lesiuk znów z dsytansu, lecz Marcin Ławicki zdołał sparować jego uderzenie, co jest dziś rzadkim zjawiskiem.
33' Michał Urbański po koźle z woleja, ale nie ma z tego mąki ani chleba.
34' Zajączkowski oddał strzał, który zdołal sparować Krzysztof Wąsik. Dodajmy, że jest to pierwszy strzał Victorii w tym spotkaniu.
35' Lesiuk przed szansą na hat-tricka, lecz piłkę lecącą do pustej bramki zdołał wybić jeden z obrońców!
36' Mieliśmy rękę Maradony zwaną "ręką Boga". Podobna historia jednak nie wydarzy się z Krystianem Grabalskim, który za nieczyste zagranie zostaje upomniany żółtą kartą, a jego bramka oczywiście została anulowana.
38' Gibas zagrywa do Urbańskiego, ale ten uderza za mało precyzyjnie, by pokonać Ławickiego.
40' No i Victoria uniknie chyba dwucyfrówki...
40' Koniec spotkania

Bardzo jednostronne widowisko, w którym już przed meczem było wiadomo kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia. Victoria już przed pierwszym gwizdkiem była osłabiona kadrowo z rywalem, który przed tym pojedynkiem miał na koncie 52 gole i tylko 10 goli straconych. Różnica klas była widoczna, a Almamasters pod koniec drugiej połowy wyraźnie spuścił z tonu i za bardzo bawił się z przeciwnikiem. Podopieczni Aleksandra Grzybowskiego po końcowym gwizdku mogli otworzyć idealnie zmrożone Piccolo i cieszyć się mianem niepokonanej drużyny w WLB3. Gratulujemy.

autor: Bartosz Tęsiorowski