26.06 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
1 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Delmata, Soboń, Raczyński, Lemiecha, Michalik, Kasza, Podgórnik, Michalik, Młoczek, Rybarczyk
Skład: Pacak, Cantu, Bieś, Paździorek, Vogel, Castellanos, Bartoń, Zakrzyński, Łukaszczuk, Pawuś, Bielski
17' Krzysztof Podgórnik (Gol samobójczy)
Zawodnik meczu: Marcin Bartoń (Marcin był zaporą nie do przejścia dla graczy Decokingu. Obrońca Freseniusa zanotował wiele udanych interwencji w defensywie i był jednym z ojców sukcesu, którym było nie tylko czyste konto, ale długowyczekiwane zwycięstwo! )

Nie tak miał wyglądać sezon dla Freseniusa, który obecnie znajduje się na trzecim miejscu od końca, a miał przecież włączyć się do walki o najwyższe cele. Obecnie gracze Przemysława Paździorka są w kryzysie formy, o czym świadczy fakt, że nie wygrali ligowego spotkania od 10 kwietnia, a ostatnią zdobycz punktową świętowali 14 dni później. Od tego czasu "biało-niebieskim" przydarzyło się sześć porażek. O przełamanie z walczącym o awans Decokingiem będzie niezwykle trudno. Debiutant nie tylko potrzebuje trzech punktów, ale musi liczyć na to, że Pasibus straci je z Auto Truckiem. Jest to realne, a więc "bordowi" zrobią wszystko, aby wygrać! Nie mogą jednak zlekceważyć swojego przeciwnika, bowiem ten grając bez żadnej presji - może zaskakiwać. Czego zatem możemy się spodziewać? Emocji czy boiskowej nudy? Czy Kamil Lemiecha znowu poprowadzi swój team do cennej wygranej? Czy to jednak "Dziki" znajdą sposób na Jego zatrzymanie?

3' Centra Huberta Młoczka z prawej strony i piłkę przed siebie odbija Tomasz Pacak. Do tej dopada Patryk Raczyński i trafia wprost w dobrze ustawionego golkipera.
7' Uderzenie Tomasza Zakrzyńskiego z dystansu i futbolówka po nim przelatuje tuż obok słupka.
8' Łukasz Michalik po ziemi, z prawej strony - obok słupka.
12' Techniczny strzał Kamila Lemiechy z rzutu wolnego i piłka zatrzymuje się na słupku bramki Fresenius United.
16' Lemiecha z rzutu rożnego centruje w pole karne. Tam Młoczek uderza z główki - nad poprzeczką.
17' (0:1) - Z rzutu rożnego piłkę mocno w pole karne centruje Przemysław Paździorek, a tam pechowo interweniuje Krzysztof Podgórnik i pakuje piłkę do własnej siatki.
20' Koniec pierwszej połowy
23' Miękka wrzutka Paździorka w pole karne i przed szansą na gola staje Kornel Bielski, ale z główki uderza w poprzeczkę!
26' Lemiecha zabiera się z piłką na własnej połowie i oddaje mocny strzał, po którym futbolówkę do boku zbija Pacak.
26' Jeszcze jedno uderzenie Lemiechy zza pola karnego i kolejna udana interwencja Pacaka.
29' Marcin Kasza z główki uderza tuż obok bramki.
29' Źle tor lotu piłki oblicza Pacak i ta spada pod nogi Lemiechy. Uderzenie najlepszego strzelca Decokingu nie znajduje jednak drogi do bramki, bowiem zostaje ofiarnie zablokowane przez jednego z obrońców.
35' Lemiecha z łatwością mija obrońcę i strzela - minimalnie obok słupka.
38' Paździorek z rożnego zagrywa w "szesnastkę", a tam z główki uderza David Giron Castellanos - obok bramki.
38' Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny przez "Deco" i z bliska Łukasz Dalmata uderza w jednego z obrońców.
40' Koniec spotkania

Sensacja stała się faktem! Fresenius United po sześciu porażkach z rzędu w końcu się przełamał i ograł walczący o awans Decoking! Tym samym gracze Przemysława Paździorka wydostali się ze strefy zaznacznonej kolorem czerwonym, natomiast debiutant doszczętnie traci szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Co do samego spotkania to był to istny mecz walki, w którym zwyciężyła ekipa, która popełniła jeden błąd mniej. Dla drużyny Kamila Lemiechy był to ostatni mecz w sezonie wiosna 2017. Za udział dziękujemy i zachęcamy do startów w następnych edycjach. Fresenius z kolei sezon zakończy w środę mierząc się na Kuźnikach z Victorią Czerwoni.