26.06 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
( 0 : 0 )
Skład: Dziura, Hanc, Dzietczyk, Milewski, Morawski, Stachowicz, Włoczyk, Pieńkowski, Onufrowicz, Borysewicz, Krowicki, Hałek
Skład: Bryła, Sikora, Zawadzki, Ogonowski, Kuziomko, Parasiński, Sokół, Kądziołka, Chomik, Byambatsogt
38' Krzysztof Hanc
Zawodnik meczu: Krzysztof Hanc (Znalazł się w idelnym czasie i miejscu z wyczuciem ruszając do kontry. W tak ważnej chwili nie stracił zimnej krwi i pewnym strzałem zanotował gola na wagę awansu. )

Awans na zaplecze pierwszej ligi - FC Pasibus ma w swoich rękach i żeby jesienią grać w wyższej klasie rozgrywkowej - musi ograć innego chętnego na awans, czyli ekipę Auto Trucku. Obie te drużyny dzieli od siebie różnica jednego punktu i w razie ewentualnego triumfu - "żółto-czarni" przegonią "zielonych" w ligowej stawce. To jednak może im nie dać upragnionego awansu, ponieważ punkty z Freseniusem musi zgubić Decoking lub swój mecz z Odrą - przegrać - Armia Zbawienia. Najlepsza defensywa w trzeciej lidze, należąca do "Włoskich Pastuchów", zmierzy się z drugim najbardziej bramkostrzelnym atakiem, którym pochwalić może się AT. Już nie możemy doczekać sie pojedynków pomiędzy Bogusławem Zawadzkim a walczącym o koronę króla strzelców - Rafałem Dzietczykiem. Który z nich będzie górą w tym pojedynku? Bramkarz czy napastnik? Czas pokaże! MECZ TEN ROZEGRANY ZOSTANIE NA BOISKU PRZY ULICY SARBINOWSKIEJ 10!

1' Obie ekipy walczą o awans, a ich kibice licznie zgromadzeni na Estadio de Sarbinowska nasłuchują dobrych wieści z innych stadionów.
2' Paweł Morawski celował w lewe okienko, ale nie pykło.
5' Rafał Dziedczyk otrzymał dobre podanie z głębi pola i próbował lobować wychodzącego z bramki Bogusława Zawadzkiego. Też nie pykło.
6' Sebastian Bryła oddał chytry strzał, który jednak minął o 0,34 cm prawy słupek.
9' Bartłomiej Kądziołka otrzymał piłkę w polu karnym, zastawił się, a następnie naciskany przed dwóch rywali nie był w stanie oddać celnego strzału.
11' Kądziołka doskonałym przyjęciem uwolnił się spod opieki rywala i znalazł się oko w oko z Adrianem Dziurą, który jednak wybronił jego uderzenie.
13' Krzysztof Hanc zagrał ze skrzydła do Łukasza Włoczyka, a ten z woleja próbował zdobyć gola. I wiecie co? Nie pykło.
15' Filip Borysewicz zaskoczył całe Estadio de Sarbinowską i kropnął prawie z własnej połowy w kierunku bramki Zawadzkiego, ale goalkeaper rywala był na posterunku i sparował piłkę na rzut rożny.
17' Zamieszanie w polu karnym Pasibusa, dokładnie takie samo jak przy wydawaniu burgerów w godzinch szczytu i o mały włos nie padła z tego bramka dla rywala. Przed szansą stanął Morawieski minimalnie pudłując i przenosząc piłkę nad poprzeczką.
20' Koniec pierwszej połowy
20' To mogło być kapitalne rozpoczęcie drugiej połowy. Łukasz Włoczyk był oko w oko z Zawadzkim, ale przegrał bezpośredni pojedynek.
23' Łukasz Chomik wywalczył sobie miejsce w polu karnym i z bliska z woleja kropnął w kierunku posterunku Adriana Dziury, ale goalkeaper rywala wykazał się znakomitym refleksem!
25' Pasibus coraz grożniejszy w swoich poczynaniach ofensywnych. W idealnej sytuacji na otworzenie wyniku stanął Zorgit Byamba...Byambakarmba....Byatuuu....gracz z numerem 8 na plecach, lecz piłka lekko zeszła mu z buta i trafił tylko w boczną siatkę.
28' Borysewicz znów próbuje z dsytansu i piłkę z trudem paruje Zawadzki. Na jego szczęście nie zdołał jej opanować Dziedczyk i dobić do pustej bramki.
29' Dziedczyk nie ma dzisiaj dnia. Znalazł się w sytuacji sam na sam z Zawadzkim ,ale bramkarz Pasibusa zdołał dobrze wyjść z bramki i wybronić uderzenie napastnika Auto-Trucka.
32' Sebastian Byrła uderzył zza pola karnego. Futbolówka skozłowała przed Dziurą utrudniając mu interwencję, ale bramkarz Ciężarówek dał radę.
35' Jedni, jak i drudzi po profesorsku marnują kontrataki w ostatnich minutach. Widać, że presja możliwości wywalczenia awansu na ostatniej prostej plącze obu ekipom nogi.
38' (0-1) Pasibus postawił wszystko na jedną kartę i został skontrowany. Krzysztof Hanc otrzymał doskonałą prostopadłą piłkę i będąc sam na sam z Zawadzkim strzałem przy lewym słupku wprawia w ekstazę fanatyków Ciężarówek! Teraz na stadionie kibice głośno skandują jego nazwisko. Czy ten gol da jego drużynie upragniony awans?
39' Tumult jest tym większy, że Fresenius United wciąż prowadzi z Decoking i jest to wymarzony rezultat dla podopiecznych Tomasza Pieńkowskiego.
40' Koniec! Auto-Truck z awansem. Pasibus na swoją szansę musi czekać do następnej rundy.
40' Koniec spotkania

Ze względu na stawkę meczu pierwsza połowa nie była pasjonująca i obie ekipy bały się odsłonić, by nie narazić się na kontratak rywala.
Jednak będąc sprawiedliwym nie brakowało sytuacji z jednej, jak i drugiej strony,a Adrian Dziura oraz Bogusław Zawadzki ratowali niejednokrotnie świetnymi interwencjami swoje drużyny. Ostatecznie to Ciężarówki za sprawą zabójczej kontry i złotego trafienia Krzysztofa Hanca mogli cieszyć się ze zwycięstwa. A później oglądając spotkanie Freseniusa United z Decoking na smart wrocbal.tv po końcowym gwizdku mogli wpaść sobie w ramion z kibicami i cieszyć się z awansu. Pasibusowi pozostają na osłodę tylko burgery. Takie życie.

autor: Bartosz Tęsiorowski