20.06 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
6 : 1
( 3 : 0 )
Skład: Skibiński, Jasiński, Respondek, Buratowski, Toczek, Filipczyk, Gackiewicz, Ławicki, Zajączkowski, Partyka, Gryglewicz
Skład: Baka, Pudlis, Branicki, Woźny, Matysik, Jaskulski, Krzyszkowski, Redemakers, Piranjani, Sojka
37' Sebastian Gryglewicz (Rzut karny)
10' Tomasz Krzyszkowski
11' Dariusz Sojka
13' Dawid Pudlis
30' Dariusz Sojka
31' Dariusz Sojka
35' Dawid Pudlis
Zawodnik meczu: Janthe Redemakers (Mimo, iż bramki nie zdobył to trzykrotnie zanotował asystę przy trafieniach kolegów! Można rzec, że był cichym bohaterem swojego zespołu! Na wyróżnienie zasługuje również Sojka oraz Pudlis.)

Po premierowym zwycięstwie w sezonie, odniesionym dwa tygodnie temu, ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen, o kolejne trzy punkty ma zamiar powalczyć Victoria Czerwoni, która "stanie w szranki" z siódmym w stawce XL Catlin. Gracze Łukasza Sochańskiego mają jeszcze teoretyczne szanse na awans, ale muszą dwa ostatnie mecze wygrać i liczyć na wpadki Decokingu, Auto Trucku i Pasibusa. Czy jest to realne? Nie wiadomo, nie mniej XLC będzie faworytem grając z "czerwonymi" i jeżeli chce ugrać trzy punkty - nie może swojego przeciwnika zlekceważyć. Ten jeżeli zjawi się przy Skwierzyńskiej w najmocniejszym składzie, może sprawić niespodziankę. Jak zatem zakończy się ten pojedynek? Przekonamy się!

1' Panie i Panowie wielka chwila - Marcin Ławicki rezygnuje z gry na bramce i zamierza pomóc drużynie grając w polu! Czy będzie to solidne wzmocnienie?  Czy wielka klapa?
1' W miejsce Ławickiego oglądać będziemy Tomasza Skibę, który w zeszłym tygodniu zachował czyste konto w strarciu z Odrą-Niemen.
3' W niecelnych centrach mamy remis! Najpierw za mocno w pole karne zagrywał Michał Gackiewicz, a w szeregach rywala "wyczyn" ten skopiował Marcin Piranjani.
5' Damian Jasiński decyduje się na mocny strzał z dystansu i z trudem piłkę broni Marek Woźny. Po chwili sam na sam z bramarzem wychodzi Marta Toczek i uderza wprost w goalkeepera XL Catlin! Gdyby do "Martuchy" dogrywał Tomasz Pondel mielibyśmy otwarcie wyniku spotkania! Niestety piłkę podawał Damian Jasiński i bramki nie mamy (:
7' Pewna interwencja Marka Woźnego po mocnej próbie z pola karnego Łukasza Raputy.
10' GOL! (1-0) - Z pierwszej piłki na bramkę uderza Tomasz Krzyszkowski i piłka wpada obok bezradnego Tomasza Skibińskiego.
11' GOL! (2-0) - Nogami futbolówkę odbija Skibiński, ta spada pod nogi Janthe Redemakersa, ten zagrywa do niepilnowanego Dariusza Sojka i mamy drugie trafienie dla XL Catlin!
13' GOL! (3-0) - Strzałem z dystansu bramkę zdobywa Dwid Pudlis - niestety przy tym uderzeniu nie popisał się goalkeeper "VC"...
15' Dwie minuty temu na placu boju pojawił się Marcin Ławicki, lecz jak narazie jego wejście nie zmieniło oblicza gry Victorii Czerwoni.
17' Trwa natarcie "Biało-czarnych" - kolejne bramki ekipy Dawida Pudlisa są tylko kwestią czasu.
18' Damian Jasiński stara się zmotywować swoich kolegów, lecz efekt jest zgoła odmienny - następują niepotrzebne kłótnie w obozie "Czerwonych".
19' Kontra XL Catlin trzech na jednego! Bartłomiej Branicki podaje do Janthe Redemakers, a ten nie trafia do pustej bramki!
20' Koniec pierwszej połowy
22' Dobre podanie z rzutu rożnego, lecz głową nie trafia w piłkę Michał Gackiewicz.
24' Łukasz Raputa zagrywa do Marcina Zajączkowskiego, a ten uderza wprost w goalkeepera.
27' Sprzed pola karnego uderza Sebastian Gryglewicz, lecz próba ta okazuje się minimalnie chybiona.
29' Mocny strzał sprzed pola karnego Dawida Pudlisa i nogami futbolówkę odbija Tomasz Skibiński.
30' GOL! (4-0) - Marcin Ławicki z autu zagrywa do... Janthe Redemakersa, a ten wychodzi sam na sam z bramkarzem, zagrywa do Dariusza Sojki i mamy kolejną bramkę dla "Catlina!
31' GOL! (5-0) - Hatrricka kompletuje Dariusz Sojka, a także Redemakers - mowa tutaj o asystach!
35' Z dysusji graczy rezerwowych Victorii Czerwoni słychać, że jest im wstyd, że przegrywają w takim stylu - a raczej, że są tylko tłem dla rywala...
35' GOL! (6-0) - Ulala, ależ bramka z dystansu Dawida Pudlisa! Jak to mawia klasyk "stadiony świata"!
37' Za zagranie piłki ręką przez Konrada Matysika w polu karnym sędzia dyktuje "jedenastkę"!
37' GOL! (6-1) - Do piłki podchodzi Sebastian Gryglewicz i pewnym strzałem pokonuje Marka Woźnego.
40' Koniec spotkania

Roszada w szeregach "VC" nie przyniosła niczego dobrego i starcie z XL Catlin okazało się blamażem. Rywale dzisiaj byli zabójczo skuteczni i niemal każdą akcję zamieniali w zdobczy bamkową! "XL", które od pięciu spotkań jest niepokonane o przedłużenie swojej fantastycznej serii zagra ze "Żwirem", natomiast "Czerwonych" czeka trudne starcie z liderem.