09.06 godz. 18:15, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Skibiński, Jasiński, Respondek, Buratowski, Toczek, Filipczyk, Gackiewicz, Brożyna, Matkowski, Zajączkowski, Gryglewicz
Skład: Rozpędowski, Cielecki, Szawłowski, Mormul, Kubik, Szczypta, Czerwiec, Płoński, Otoliński, Zagórny
12' Damian Jasiński
25' Marcin Brożyna
34' Damian Jasiński
Zawodnik meczu: Marcin Brożyna (Marcin był aktywny przez całe spotkanie. Nie tylko udanie radził sobie w defensywie, ale świetnie podłączał się do ofensywy. Strzelił gola i zanotował asystę. Wyróżnić trzeba także Damiana Jasińskiego. )

Bardzo interesująco zapowiada się mecz na samym dnie tabeli trzeciej ligi. Przedostatnie w tabeli - Stowarzyszenie Odra-Niemen podejmie ostatnią - Victorię Czerwoni. Stawka tego spotkanie jest niemała, bowiem nikt nie chce okazać się najgorszą drużyną w WLB i dlatego obie strony zrobią wszystko, aby zwyciężyć! Gracze Tomasza Skibińskiego jeszcze tej wiosny nie świętowali zwycięstwa i pojedynek z Odrą wydaje się być dla nich ostatnią szansą na takowe. W historii w pojedynkach pomiędzy jednymi i drugimi bywało różnie - dwa razy po 8:0 i 10:0 wygrali "czerwoni", zaś raz padł remis - 1:1. Czy teraz w końcu team Dominika Rozpędowskiego w końcu się przełamie i odniesie historyczny triumf? Przekonamy się! VC zagra bez nominalnego bramkarza. Pod nieobecność Marcina Ławickiego - między słupkami stanie Tomasz Skibiński.

2' Marcin Brożyna staje oko w oko z Dominikiem Rozpędowskim i ofiarnie pod nogi rzuca mu się Dominik Rozpędowski. Futbolówka spada jednak pod nogi Marcina Zajączkowskiego, który mocnym strzałem stara się umieścić piłkę w sieci, ale instynktowną interwencją popisuje się bramkarz i zażegnuje niebezpieczeństwo.
5' Uderzenie Krystiana Szczypy z prawej strony i piłka przelatuje obok bramki Victorii Czerwoni.
7' Potężny strzał Sebastiana Gryglewicza z prawej strony - przelatuje tuż obok bramki.
12' (0:1) - Marcin Brożyna zabiera piłkę rywalowi i odgrywa ją do Damiana Jasińskiego, który mając przed sobą tylko golkipera - mocnym strzałem przy słupku go pokonuje! Mamy otwarcie wyniku!
13' Dobra akcja Odry. Piłkę w pole karne dostaje Bartosz Kubik i oddaje strzał, po którym futbolówka ląduje tylko i wyłącznie na bocznej siatce.
14' Kubik mija obrońcę i oddaje strzał z dalszej odległości - jednakże niecelny.
16' Po centrze jednego z graczy Odry własnego bramkarza może pokonać Michał Gackiewicz, jednakże z główki przenosi on futbolówkę tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Tomasza Skibińskiego.
18' Kontra VC dwóch na jednego. Gackiewicz zagrywa do lepiej ustawionego Marcina Matkowskiego, a ten staje oko w oko z Rozpęowskim. Ten wybija mu piłkę spod nógi i trafia ona pod nogi Gackiewicza, który strzela na bramkę, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej Michał Czerwiec.
20' Koniec pierwszej połowy
25' (0:2) - Jasiński przerzuca piłkę z lewej strony w pole karne. Tam do akcji podłącza się Brożyna i strzałem z powietrza, przy dalszym słupku nie daje żadnych szans Rozpędowskiemu!
27' Jasiński huknął z dystansu, ale piłka po jego próbie ląduje na piłkołapie za bramką Odry.
28' Brożyna do Zajączkowskiego, tem mija na prawej stronie obrońcę i zagrywa naa przedpole do Filipczyka, ale tego strzał z pierwszej piłki jest daleki od ideału i gra rozpoczęta zostanie od bramki.
30' Filipczyk sprzed pola karnego strzelając stara się zaskoczyć Rozpędowskiego, ale ten udanie odbija piłkę przed siebie!
30' Strzał Filipczyka z woleja przelatuje tuż nad poprzeczką bramki przeciwników. W odpowiedzi próba Szczypy - także mija bramkę rywala.
31' Indywidualna akcja Buratowskiego zakończona zostaje strzałem wprost w koszyczek Rozpędowskiemu!
33' Ciągle "biali" pozostają bez celnego strzału w tym spotkaniu. Kolejna próba, tym razem Cieleckiego i znowu od bramki rozpocznie VC.
34' Szybka akcja "czerwonych" zakończona zostaje strzałem przez Gryglewicza - obok słupka.
34' Błąd zmiany w ekicie VC i żółtą kartką zostaje ukarany Jasiński.
35' Strzał z dystansu autorstwa Kubika i piłkę nogami na rzut rożny zbija Skibiński. Mamy pierwszy celny strzał Odry w tym spotkaniu!
35' Po rzucie rożnym bitym przez jednego z graczy Odry przed szansą na gola staje Kubik, ale jego strzał z kolana na raty broni Skibiński.
35' Dwa strzały Matkowskiego i dwie świetne interwencje Rozpędowskiego.
36' Centra Jasińskiego w pole karne, a tam strzał z główki oddaje Gryglewicz - obok słupka.
37' Matkowski wystawia piłkę jak na tacy Jasińskiemu, a ten z bliska uderza zbyt lekko i Rozpędowski z trudem wyłapuje futbolówkę.
38' Potężny strzał Jasińskiego z rzutu wolnego i przed siebie futbolówkę odbija Rozpędowski.
39' Składna akcja Odry. Szawłowski do Kubika, ten w pole karne do Otolińskiego, a tego strzał z najbliższej odległości ląduje tylko i wyłącznie na bocznej siatce bramki Skibińskiego.
40' Koniec spotkania

W derbach przez wielu tytułowanych jako, "Wielkie Derby Dna Tabeli" zwycięża Victoria Czerwoni i czyni to w sposób jak najbardziej zasłużony będąc na przekroju całego spotkania - drużyną lepszą. Stowarzyszenie Odra-Niemen nie posiadało atutów, aby zaskoczyć swojego przeciwnika, a jeżeli oddaje się pierwszy celny strzał ok 35 minuty - to ciężko pokusić się o zwycięstwo! Nie można jednak powiedzieć, że Odra nie walczyła, ale była po prostu gorsza od swojego przeciwnika. Ten po wielu tygodniach w końcu się przełamał, odniósł premierowy triumf wiosną i przeskoczył ekipę Dominika Rozpędowskiego w ligowej tabeli! Następnym razem Odra podejmie lidera - Almamasters, zaś Victoria Czerwoni zmierzy się z XL Catlin.