08.06 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Andrzej Janikowski
Skład: Onufrowicz, Borysewicz, Hałek, Dziura, Hanc, Dzietczyk, Milewski, Morawski, Wąsala, Włoczyk
Skład: Cantu, Bieś, Sanz Docando, Castellanos, Bartoń, Zakrzyński, Łukaszczuk, Pawuś
16' Artur Hałek
19' Rafał Dzietczyk
22' Rafał Dzietczyk
25' Paweł Morawski
29' Marcin Bieś (Gol samobójczy)
Zawodnik meczu: Rafał Dzietczyk (Dwie bramki, a w dodatku regularnie zapuszczał się w pole karne przeciwnika. To nam zupełnie wystarcza, by wybrać go zawodnikiem meczu!)

W ostatnim czasie zgoła inaczej radzą sobie Fresenius United i Auto Truck. Ci pierwsi przegrali cztery mecze z rzędu i posiadają w dorobku zaledwie siedem oczek. Drudzy co prawda dwa tygodnie temu oddali walkowera w meczu przeciwko Decokingowi, ale w międzyczasie w polu pokonanych pozostawili Becton Dickinson i FC ŻWiR. Grając przeciwko drużynie Przemysława Paździorka - AT będzie faworytem, ale nie może zlekceważyć głodnego gry i goli oponenta. W poprzednim sezonie w bezpośrednim starciu padł remis - 2:2. Jak będzie tym razem? Czas pokaże!

2' Auto Truck wymienili aż TRZY celne podania w polu karnym przeciwnika. Rafał Dziedczyk był w takim szoku, że na tym szczeblu można tak rozgrywać piłkę, że aż kopnął futbolówkę zza ogrodzenie.
3' Dziki jak i Ciężarówki mają po jednej fanatycznej kibice na trybunach. Swoją pasją i oddaniem dla barw zawstydzają niedzielnych kibiców.
4' Adrian Dziura aka łysy źle ustawił celownik nie uwzględniając wiatru zachodniego i z tej próby nici kolego!
5' Krzysztof Hanc wypatrzył niepilnowanego Dziurę, który jednak przegrywa bezpośredni pojedynek z Jose Angel Sanz Docando zwanym dalej po prostu Jose.
7' Ciężarówki są w gazie. Zepchnęli do defensywy Fresenius United i ich akcje w polu karnym są składniejsze niż przeciwnika. W sumie Dziki na razie nie zapuściły się w tamte rejony tylko ryją trawę na własnej połowie.
9' Piotr Łukaszczuk spóźnionym wejściem powalił rywala. Arbiter spotkania popatrzył groźnie, ale że jest on niezłym zgrywusem, to upomniał tylko słownie gracza Dzików, po czym po chwili Panowie przybili sobie klasyczną piąteczkę.
11' Ciężarówki przeprowadzili zmianę w najgorszym możliwym momencie. Ich gapiostwo o mało nie wykorzystał Michał Bartoń, lecz jego strzał po ziemii wybronił Filip Borysewicz.
13' Ulalalal. Piotr Wąsala zatańczył ruletkę w okolicach pola karnego Fresenius, a po chwili dograł do Hanca, któremu chyba na widok ruletki zakręciło się w głowie i jego strzał znacznie minął celu.
15' (1-0) Dwójkowa akcja Hanca z Pawłem Milewskim i ten drugi strzałem w lewy róg otwiera wynik spotkania, a następnie tonie w objęciach swoich kibiców. Huk na Vicente de Skwierzyńska jest oszałamiający.
16' (2-0) Jeszcze kibice Cieżarówke nie zdążyli wysłać smsów do rodzin z opisem gola, tak znów mogą wznieść ręce w geście triumfu. Artur Hałek po sprytnym strzale pokonuje Jose.
19' Piotr Wąsala był w sytuacji sam na sam z Jose, lecz bramkarz Dzików idealnie go wyczekał i piłka po jego obronie wylądowała na rzucie rożnym.
19' (3-0) Ciężarówki w ciągłym gazie. Rzut rożny z lewej strony i obrońcy Dzików nie są w stanie skutecznie wybić piłki. Do bezpańskiej futbolówki dopada Rafał Dziedczyk i z bliska podwyższa rezultat.
21' Piotr Onufrowicz na boisku oraz jego rodzina przed telewizorami mocno przeżywają kazdą akcję Auto Trucka. Po niecelnej główce Dziedczyka, obrońca Ciężarówek o mało nie wyskoczył z butów.
22' (4-0) Jego nerwy ukoił Dziedczyk, który zupełnie niepilnowany dostał podnie od Hanca. Napastnik Ciężarówek przeczytał jeszcze szybciutko najnowszy numer "Przyjaciółki", by po chwili wpakować piłkę do siatki.
24' (5-0) Manita stała się faktem, a może być jeszcze lepiej. Łukaszczuk chcąć "uspokoić" sytuację we własnym polu karnym cudem nie zdobył bramki samobójczej. Piłk odbiła się od wewnętrznej części słupka, by po chwili spaść na nogę Pawła Morawskiego, który z bliska pogrąża jeszcze bardziej rywala.
28' Kibice Dzików powoli wykrzykują do siebie "Litości"
29' (6-0) Fresenius nie ma jednak krzty litości dla siebie. Marcin Bieś próbując ratować sytuację we własnym polu karnym notuje samobójcze trafienie. Z relacji arbitra ocena bramki to 2/10, bo spojrzał.
31' Wąsala po obrocie niczym Bruce Lee karate mistrz oddaje strzał, ale zbyt lekki i to w środek, by pokonać Jose.
33' Wąsala musiałby zapuścić afro, żeby sięgnąć piłkę po zagraniu jego kolegi z drużyny. Tak, to niestety szansa na podwyższenie wyniku została zaprzepaszczona.
34' Artur Hałek decydował się na strzał lewą nogą będąc w polu karnym Dzików, ale po chwili żałował swojej odwagi.
38' Jose kapitalnie w jednej akcji ratuje swój zespół przed stratą kolejnego gola. Najpierw świetnie wybronił strzał Dziedczyka, a później jeszcze lepiej poradził sobie z dobitką Łukasza Włoczyka.

Jednostronne widowisko. Ciężarówki odjechały rywalom w końcówce pierwszej połowy, a w drugiej przyciśnęli mocniej pedał gazu i zafundowli rywlowi aż 6 bramek. Fresenius w sumie jedną z nich nim podarował, a nawet więcej, bo podopieczni Przemysława Paździorka źle rozgrywali piłkę we własnym polu karnym. Mecz dla Dzików do zapomnienia i najbliższa rehabilitacja będzie możliwa w pojedynku z Becton Dickinson, a Auto Truck podejmie Impel.

autor: Bartosz Tęsiorowski