06.06 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Adam Rynkowski
1 : 1
( 1 : 1 )
Skład: Sochański, Kowalczyk, Pudlis, Branicki, Woźny, Matysik, Jaskulski, Krzyszkowski, Piranjani, Sojka
Skład: Wróblewski, Łażewski, Soboń, Lemiecha, Michalik, Kasza, Podgórnik, Michalik, Młoczek
10' Michał Łażewski (Gol samobójczy)
16' Kamil Lemiecha
40' Hubert Młoczek
Zawodnik meczu: Dawid Pudlis (Dawid świetnie wywiązywał się z zadań defensywnych i nie pozwalał rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Gracz ten często również podłączał się do ofensywy i groźnie zagrażał bramce Decokingu. Wyróżnić należy również Kamila Lemiechę. )

Szanse na awans do drugiej ligi mają Decoking i XL Catlin. Pierwsi do strefy dającej grę na zapleczu elity tracą dwa, drudzy natomiast pięć oczek. Faworytem tego pojedynku debiutant, który gra tej wiosny naprawdę dobrze, ale...jest zbyt uzależniony od gry jednego zawodnika. Chodzi o Kamila Lemiechę, który jest liderem "Deco", a także najlepszym jego strzelcem. Z nim w składzie "bordowi" tylko raz przegrali! Tak więc jeżeli zjawi się na starcie z XLC - to jest duże prawdopodobieństwo na kolejną victorię! Jednak czy z nim czy bez niego w składzie, Decoking musi liczyć się z trudnymi warunkami, które na pewno postawi drużyna Łukasza Sochańskiego. Grą tej drużyny dowodzi Dariusz Sojka, który ma w dorobku o jedno trafienie więcej od wcześniej wspomnianego Lemiechy! Czy dojdzie i jak zakończy się pojedynek tych dwóch świetnych zawodników? Kto po końcowym gwizdku sędziego będzie cieszył się z odniesienia cennej wygranej?

3' Damian Jaskulski zagrywa na wolne pole do Dariusza Sojki, a ten oddaje strzał z pola karnego, z powietrza, po którym futbolówka przelatuje nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Patryka Wróblewskiego.
5' Jaskulski zabiera piłkę rywalowi i pędzi z nią w kierunku pola karnego rywali. Mimo asysty obrońcy Damianowi udaje się oddać strzał, po którym świetnie interweniuje Wróblewski, który zbija piłkę na rzut rożny.
8' Sojka mija rywala w polu karnym i zostaje przez niego faulowany. Sędzia Adam Rynkowski dyktuje "jedenastkę". Podchodzi do niej sam poszkodowany i...oddaje mocny strzał w środek bramki, który świetnie, na raty broni Wróblewski.
10' Strzał Bartłomieja Branickiego z pola karnegoi i piłkę na róg nogą zbija bramkarz.
10' (0:1) - Z narożnika boiska futbolówkę w "szesnastkę" centruje Branicki, a tam pechowo interweniuje Michał Łażewski pakując piłkę do własnej bramki.
11' Techniczny strzał Kamila Lemiechy sprzed pola karnego przelatuje obok słupka bramki XL Catlin.
12' Mocny strzał Lemiechy z dystansu i piłkę nad poprzeczkę przenosi Marek Woźny.
13' Jeszcze jedna próba gracza z numerem "92" i futbolówka po nim mija dalszy słupek bramki Catlina.
14' Znowu Lemiecha, tym razem z piłki stojącej - obok bramki.
15' Mocny strzał Tomasza Krzyszkowskiego zaa pola karnego i piłkę z trudem, nogami przed siebie odbija bramkarz.
16' (1:1) - Lemiecha wygrywa pozycję z Pudlisem i oddaje strzał z powietrza, z pola karnego, po którym piłka ląduje w siatce obok bezradnego golkipera!
18' Po rzucie rożnym wykonywanym przez jednego z graczy Decoking'u przed szansą na gola staje Łażewski, ale jego uderzenie z główki przelatuje tuż obok słupka. To mógłbyć gol, a Michał powinien zrehabilitować się za wcześniejsze trafienie samobójcze.
19' Dobra akcja Catlina zakończona strzałem przez Michała Kowalczyka - obok słupka.
20' Koniec pierwszej połowy
21' Potężny strzał Pudlisa z rzutu wolnego, z połowy boiska i z trudem futbolówkę poza światło bramki zbija Wróblewski.
23' Branicki zgrywa piłkę do Łukasza Sochańskiego, a ten oddaje strzał z powietrza - obok słupka.
25' Dwa groźne strzały Lemiechy i oba świetnie blokują obrońcy XL Catlin.
30' Próba Marcina Kaszy z dalszej odległości mija bramkę XL Catlin.
35' Techniczny strzał Lemiechy z rzutu wolnego przelatuje obok bramki przeciwników.
36' Sojka huknął z lewej strony i świetną interwencją popisuje się Wróblewski, który zbija "balon" do boku.
36' Sochański z linii pola karnego stara się zaskoczyć golkipera, ale ten jest na posterunku po raz kolejny i broni to uderzenie.
40' Hubert Młoczek zachowuje się w sposób niesportowy wyzywając bramkarza drużyny przeciwnej i zostaje za ten incydent ukarany żółtą kartką.
40' Koniec spotkania

Na przestrzeni całego spotkania ciut lepiej radziło sobie XL Catlin, ale nie potrafiło swojej przewagi udokumentować i musiało podzielić się punktami z walczącym o awans Decokingiem. Ten także miał swoje sytuacje, ale dopiero w drugiej połowie i także nie potrafił zamieniać ich na gole. Podział punktów wydaje się zatem sprawiedliwy, ale obu stronom nic wielkiego nie daje. "Deco" traci do miejsca premierowanego punkt, ale rozegrało jeden mecz więcej od czwartego w stawce - Bectonu Dickinsonu. Team Łukasza Sochańskiego natomiast utrzymuje miejsce w środku tabeli i raczej na tej lokacie piłkarską wiosnę we Wrocbalu zakończy. Drużyna Kamila Lemiechy zagra następnym razem ze ŻWiR-em, a XL Catlin "skrzyżuje rękawice" z Victorią Czerwoni.