05.06 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 0 : 1 )
Skład: Lesiuk, Wąsik, Głuszec, Dziuba, Serweta, Grzybowski, Gibas, Grabalski, Pawlak, Urbański
Skład: Bryła, Sikora, Pałucki, Zawadzki, Kuziomko, Parasiński, Kądziołka, Chomik, Kuziomko
11' Łukasz Lesiuk
25' Aleksander Grzybowski
28' Kacper Pawlak
30' Bartłomiej Kądziołka
39' Maciej Kuziomko
Zawodnik meczu: Bogusław Zawadzki (Bramkarz Pasiuba bronił fenomenalnie, notując wiele klasowych interwencji. Gdyby nie jego postawa - Pasibus przegrałby bardzo wysoko, a tak - do samego końca liczył się w walce o remis! )

Almamasters jest już niemalże pewny awansu do drugiej ligi i w poniedziałek będzie chciało wykonać kolejny cenny krok w jej kierunku. "Snajperzy" jeszcze tej wiosny nie przegrali i będą chcieli ten status utrzymać po meczu z trzecim stawce - Pasibusem. Łatwej przeprawy nie mogą się spodziewać, bo "Włoskie Pastuchy" w piłkę grać potrafią i także liczą się w walce o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Na przeciw siebie staną najbardziej bramkostrzelna ofensywa w trzeciej lidze, należąca do ekipy Aleksandra Grzybowskiego (34 gole w dorobku) oraz najlepsza defensywa należąca do Bartłomieja Kądziołki i spółki (zaledwie 5 goli straconych). Co okaże się kluczem do zwycięstwa? Czy Almamasters wygra kolejny mecz, czy może w końcu zejdzie z boiska pokonane?

2' Dwie kapitalne interwencje Bogusława Zawadzkiego po strzałach Michała Urbańskiego i Alana Serwety.
3' Kolejny strzał Urbańskiego i piłkę pewnie chwyta bramkarz.
3' Kacper Pawlak staje oko w oko z Zawadzkim i przegrywa ten pojedynek!
4' Patryk Dziuba wystawia piłkę jak na tacy UUrbańskiemu, który popisuje się ofiarną interwencją, kapitalnie broniąc strzał z najbliższej tego drugiego. To powinen być gol dla Almamasters!
8' Strzał Dziuby z woleja świetnie broni Zawadzki. Po chwili mocne uderzenie Łukasza Lesiuka i kolejna kapitalna interwencja golkipera Pasibusa.
11' (0:1) - Po ostrzale w pierwszych 10 minutach Almamasters w końcu odczarowuje bramkę Zawadzkiego. Na strzał z dalszej odległości decyduje się Lesiuk i piłka wpada do siatki tuż przy dalszym słupku!
12' Uderzenie Krystiana Grabalskiego z pola karnego - obok bramki.
13' Szybka, składna akcja Serwety z Gibasem. Ten pierwszy przy linii końcowej mija obrońcę i oddaje strzał, po którym piłkę na raty wyłapuje bramkarz.
13' Bartłomiej Kądziołka oddaje uderzenie zaa pola karnego i futbolówka po nim przelatuje obok bramki.
14' Mocny, płaski strzał Sebastiana Bryły z rzutu wolnego i nogami Krzysztof Wąsik odbija futbolówkę na rzut rożny.
18' Grabalski dostaje piłkę w pole karne i stara się posłać piłkę tuż pod poprzeczkę, ale kolejną świetną interwencją popisuje się Zawadzki i przenosi "balon" nad poprzeczkę!
19' Aleksander Grzybowski fauluje przed polem karnym Łukasza Chomika i mamy rzut wolny. Do jego wykonania podchodzi Bryłą i oddaje strzał nad poprzeczkę!
20' Koniec pierwszej połowy
25' (0:2) - Grzybowski na skrzydło podaje do Urbańskiego. Ten zagrywa piłkę swojemu koledze, który uderzenie z pierwszej piłki przy krótszym słupku zaskakuje Zawadzkiego!
27' Lesiuk-Grabalski-Urbański, ale strzał tego ostatniego jest zbyt lekki i pada łatwym łupem golkipera.
28' Pawlak fauluje Chomika i zostaje ukarany żółtą kartką.
30' Niesportowe zachowanie Kądziołki i sędzia Tomasz Pondel karze za nie żółtą kartką.
31' Strzał Dziuby z dystansu i piłkę przed siebie odbija Zawadzki. Po chwili do tej piłki dopada Grabalski i przenosi ją nad poprzeczką!
32' Uderzenie Macieja Kuziomko z prawej strony i piłkę do boku zbija Wąsik. Po chwili mamy dobitkę Dawida Parasińskiego i kolejną dobrą interwencje bramkarza - tym razem nogami.
36' Grabalski idealnie zagrywa pod bramkę do niepilnowanego Karola Wiktorowicza, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, zbyt długo decyduje się na finalizacje akcji i futbolówkę spod nóg wygarnia mu Zawadzki.
37' Gibas z lewej strony - Zawadzki zbija piłkę do boku! Po chwili próba Grabalskiego i kolejna kapitalna parada bramkarza.
39' (1:2) - Maciej Kuziomko dostaje piłkę w pole karne i oddaje strzał po którym futbolówka odbija się od słupka i ląduje w sieci.
40' Koniec spotkania

Wynik - 2:1 nie odzwierciedla przewagi jaką posiadało Almamasters nad Pasiubsem. Gdyby nie ogrom świetnych interwencji bramkarza, "Włoskie Pastuchy" przegrałby bardzo wysoko. To tylko pokazuje, że gracze Aleksandra Grzybowskiego zasługują na awans do drugiej ligi i są już praktycznie takowego pewni. Barłomiej Kądziołka i jego koledzy nadal pozostają w strefie premiowanej awansem, ale z niecierpliwością czekają na ruchy Decokingu. W następnum spotkaniu Almamasters zagra z Odrą-Niemen, natomiast Pasibus z Armią Zbawienia.