30.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Wisiecki, Węgrzyn, Łutczak, Dubiel, Krysiak, Budzik, Nawrocki, Podsiadły
Skład: Lesiuk, Głuszec, Grzybowski, Gibas, Grabalski, Pawlak, Wiktorowicz, Urbański
10' Michał Urbański
14' Michał Urbański
21' Aleksander Grzybowski
35' Łukasz Lesiuk
Zawodnik meczu: Michał Urbański (Michał miał udział przy każdej bramce swojej drużyny. Strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty. Wyróżnienie należy się również Łukaszowi Lesiukowi. )

W minioną sobotę Almamasters przegrało pierwszy mecz we Wrocbalu. Było to co prawda spotkanie o Puchar Ligi z JaCierpieDole FC, ale sprawiło one, że "Wojskowym" pozostała jedynie walka o mistrzostwo trzeciej ligi, w której to przecież zajmują pierwsze miejsce. Na tak wysoką lokatę składa się 17 punktów, czyli pięć zwycięstw i dwa remisy. Na dodatek ekipa Aleksandra Grzybowskiego strzeliła do tej pory najwięcej goli w swojej klasie rozgrywkowej (30 bramek) i niewiele ich traci (8 bramek). Trudno będzie zatem ich najbliższemu rywalowi - Impelowi o jakiekolwiek punkty! Co prawda "niebiescy" w czterech ostatnich potyczkach uzbierali aż 10 oczek, ale żeby zdobyć kolejne - muszą mocno się wysilić. Czy defensywa dowodzona przez Krzysztofa Węgrzyna powstrzyma Łukasza Lesiuka i jego bramkostrzelnych kolegów? A może to debiutant znowu pokaże klasę i zrobi kolejny krok w kierunku awansu do drugiej ligi? Impel rozpocznie mecz bez ani jednej zmiany i bez Łukasza Smolarczyka.

2' Mocny strzał Romana Wisieckiego z lewej strony i niepewnie bramkarz zbija piłkę do boku.
3' Kąśliwy strzał Łukasza Lesiuka zaa pola karnego i instynktownie piłkę ręką na rzut rożny odbija Krzysztof Węgrzyn.
5' Słupek po mocnym strzale Lesiuka!
6' Szarża Wisieckiego lewą stroną zakończona zostaje strzałem - tuż obok słupka.
7' Po strzale Michała Urbańskiego z bliskiej odległości instynktowną interwencją popisuje się Węgrzyn, ale piłka po niej może wtoczyć się do bramki. Na jego szczęście w okolicy znajduje się Sławomir Łutczak i w ostatniej chwili wybija futbolówkę zmierzającą do pustej bramki.
9' Po centrze Krzysztofa Krysiaka z rzutu rożnego piłkę przed siebie odbija Michał Wyszomierski.
10' (1:0) - Lesiuk w kontrze zagrywa na wolne pole do Michała Urbańskiego, który pewnym uderzeniem do "pustaka" daje prowadzenie Almamasters.
14' (2:0) - Rzut wolny pośredni na linii pola karnego Impelu. Ten zostaje krótko rozegrany przez graczy "Wojskowych". Lesiuk wystawia futbolówkę Urbańskiemu, a ten pewnym strzałem w środek bramki zaskakuje Węgrzyna!
16' Techniczny strzał Lesiuka i piłkę poza światło bramki zbija Węgrzyn.
20' Koniec pierwszej połowy
21' (3:0) - Urbański podaje piłkę do Aleksandra Grzybowskiego, a ten oddaje strzał, który po rykoszecie od jednego z obrońców znajduje drogę do bramki tuż przy słupku!
26' Strzał Urbańskiego zaa pola karnego i piłka przelatuje tuż obok bramki.
33' Przed szansą na gola staje Andrzej Podsiadły, ale jego uderzenie z bliskiej odległości mija bramkę Almamasters.
34' Strzał Kacpra Pawlaka z główki przelatuje nad poprzeczką bramki Impelu.
35' (4:0) - Urbański do Lesiuka w pole karne. Ten podrzuca sobie piłkę i strzałem z powietrza, pod poprzeczkę pokonuje Węgrzyna.
36' Rajd Grzybowskiego zostaje zakończony strzałem nad poprzeczkę!
37' Błąd Krysiaka przy wyprowadzaniu piłki. Tą przejmuje Urbański i oddaje strzał z powietrza - obok słupka.
39' Uderzenie Pawlaka z woleja i piłkę przed siebie zbija bramkarz.
40' Kąśliwy strzał Dubiela z dystansu i piłkę do boku odbija golkiper.
40' Koniec spotkania

Almamasters na przestrzeni całego spotkania z Impelem było lepszą drużyną, kontrolowało grę i zasłużenie zgarnęło cenne trzy oczka. Te pozwliły "Snajperom" utrzymać pozycję lidera trzeciej ligi i sprawiły, że gracze Olka Grzybowskiego są już niemalże pewni awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. "Niebiescy" natomiast przegrali pierwszy mecz od pięciu kolejek i ich szanse na awans znacznie zmalały. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Almamasters - FC Pasibus oraz Impel - Armia Zbawienia.