29.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Andrzej Janikowski
1 : 3
( 1 : 1 )
Skład: Wielgus, Chabier, Osowski, Uchański, Kicman, Barski, Stefańczyk, Andruszewski, Struski, Chrupa, Kuchta
Skład: Pacak, Cantu, Sanz Docando, Castellanos, Gawroński, Bartoń, Zakrzyński, Łukaszczuk, Pawuś, Bielski
10' Arkadiusz Barski
24' Łukasz Andruszewski
38' Marcin Chabier
39' Sebastian Kuchta
9' Marcin Bartoń
Zawodnik meczu: Łukasz Andruszewski (Łukasz często był pod grą. Starał się piłkę rozgrywać, często oddawał strzały i miał udział przy dwóch, z trzech trafień swojej drużyny. Gracz ten zanotował asystę i strzelił ważnego gola. Wyróżnić należy także Sebastiana Kuchtę. )

W dołku formy znajduje się obecnie Fresenius United, który jeszcze przecież nie tak dawno liczył się w walce o awans, a teraz znajduje się w "strefie spadkowej". Złożyły się na to trzy porażki z rzędu; z Almamasters, Odrą i Impelem, a także remis z Pasibusem. O przełamanie złej passy gracze Przemysława Paździorka powalczą z trzecią w stawce Armią Zbawienia, której celem na ten sezon jest niewątpliwie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Zespół Rafała Osowskiego musi jednak zwyciężyć i na pewno zrobi wszystko w tym kierunku. Czy Arkadiusz Barski znowu pokaże klasę i poprowadzi swoich kolegów do zwycięstwa? Czy może jednak FU zneutralizuje największe atuty przeciwnika i w końcu zgarnie komplet oczek? Fresenius wystąpi dzisiaj bez swojego kapitana - Przemysława Paździorka.

1' Uderzenie Marcina Bartonia z rzutu wolnego i piłkę pewnie do "koszyczka" chwyta bramkarz.
5' Strzał Arkadiusza Barskiego z woleja i futbolówka po nim przelatuje wysoko nad poprzeczką.
6' Po rzucie rożnym bitrym przez Pawła Struskiego przed szansą na gola staje Barski, ale jego strzał ląduje na słupku bramki przeciwników.
9' (1:0) - Główką piłkę przed siebie po centrze jednego z rywali wybija Łukasz Andruszewski. Do tej na przedpolu bramki dopada Bartoń i strzałem z pierwszej piłki, przy słupku, po ziemi - zaskakuje Wielgusa.
10' (1:1) - Szybka odpowiedź Armii Zbawienia. Barski staje oko w oko z bramkarzem i strzałem przy dalszym słupku, po ziemi - doprowadza do wyrównania.
12' Sebastian Kuchta podaje pod bramkę do Struskiego, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Jose Angelem Sanzem Docando.
15' Kuchta do Andruszewskiego, a strzał tego drugiego za pola karnego pada łatwym łupem Docando.
19' Świetna wrzutka Mateusza Stefańczyka w pole karne. Tam odnajduje się Kicman i oddaje strzał z główki, po którym futbolówka przelatuje nad poprzeczką.
20' Koniec pierwszej połowy
23' Kuchta w tempo podaje do Kicmana, a ten oddaje strzał z lewej strony - obok bramki.
24' (1:2) - Kuchta mija rywala na linii pola karnego i odgrywa piłkę do lepiej ustawionego Andruszewskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza - pewnym strzałem go pokonuje.
28' Kuchta z rzutu rożnego na przedpole zagrywa do Barskiego, a ten oddaje strzał z pierwszej piłki po którym futbolówkę instnkyownie przed siebie odbija Docando.
31' Dwa strzały Barskiego. Pierwszy zablokowany przez obrońcę, drugi - wyłapany do "koszyczka" przez bramkarza.
33' Barski w tempo zagrywa do Chrupy, a ten kończy akcje swojej drużyny strzałem - nad poprzeczką.
35' Andruszewski prostopadle zagrywa do Chrupy, ten podaje piłkę pod bramkę do niepilnowanego Barskiego, który jednak źle przyjmuje ją i...ta opuszcza boisko.
36' Strzał Bartonia zaa pola karnego przelatuje tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Wielgusa.
38' Chabier fauluje Bartonia w sposób nieładny i zostaje ukarany żółtą kartką.
39' Dobra centra Piotra Łukaszczuka z prawej strony i do piłki nie dopada David Giron Castellanos.
39' (1:3) - AZ strzela gola w osłabieniu po szybkiej kontrze. Andruszewski w tempo podaje do Kuchty, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem, płaskim uderzeniem go pokonuje.
40' Koniec spotkania

Armia Zbawienia wygrywa kolejne spotkanie i robi w sposób zasłużony. Gracze Rafała Osowskiego na przestrzeni całego meczu byli drużyną lepszą i dzięki zdobytym trzem oczkom awansowali na pozycję wicelidera, robiąc tym samym ogromny krok w kierunku powrotu do drugiej ligi. Co do Freseniusa to ciągle jest w kryzysie, zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli i nie świętował wygranej od pięciu kolejek. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Fresenius United - Auto Truck oraz Impel - Armia Zbawienia.