15.05 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
Skład: Lesiuk, Głuszec, Dziuba, Grzybowski, Gibas, Grabalski, Pawlak, Urbański
Skład: Cantu, Mahmudian, Sanz Docando, Paździorek, Vogel, Gawroński, Zakrzyński, Łukaszczuk
7' Łukasz Lesiuk
9' Konrad Gibas
33' Patryk Dziuba
36' Aleksander Grzybowski
10' Przemysław Paździorek
Zawodnik meczu: Aleksander Grzybowski (Cięzko było wybrać dzisiejszego MVP z tego spotkania. Snajperzy rozstrzelali przeciwnika po równo i żaden z zawodników nie wyróżnił się choćby dubletem. My nagradzamy jednak za upór Grzybowskiego, który uparcie dążył do trafienia.)

W najniższej klasie rozgrywkowej różnica punktowa pomiędzy liderem a ósmym zespołem wynosi zaledwie cztery oczka, a to pokazuje, jak nieprzewidywalne są obecnie zespoły na tym poziomie rozgrywek. Na samym szczycie trzeciej ligi jest debiutant - Almamasters, który jeszcze tej wiosny nie schodził z boiska pokonany, a na dodatek może pochwalić się najbardziej bramkostrzelną ofensywą. O utrzymanie pozycji lidera drużyna Aleksandra Grzybowskiego powalczy z siódmym w stawce - Fresenius United. Ten po dobrym początku sezonu, ostatnio mocno obniżył loty i od trzech spotkań nie cieszył się z wygranej. Podopieczni Przemysława Paździorka najpierw zremisowali z Pasibusem, potem zostali rozbici przez Impel, a ostatnio sensacyjnie ulegli Stowarzyszeniu Odra-Niemen. Te wyniki nie są dobrym prognostykiem przed starciem z nieznającymi litości i walczącymi do końca - "Wojskowymi'. Ci na pewno nie zlekceważą swojego przeciwnika i zrobią wszystko, aby po końcowym gwizdku sędziego Michała Hnatkiewicza, móc cieszyć się z odniesenia kolejnej wygranej? Czy ta sztuka im się uda? Czy może to "Dziki" w końcu się przełamią i wrócą do realnej gry o awans?

1' Pierwsza groźna akcja Almamasters jednak przed oddaniem strzału Konrada Gibasa uprzeda dobrze interweniujący obrońca- Piotr Łukaszczuk.
3' Snajperzy nie bawią się w przyczajonego tygrys, ukrytego smoka i od pierszych minut bombardują bramkę Jose Angela Sanz Docanod. Strzał Łukasza Lesiuka zostaje jednak wyblokowany.
4' Aleksander Grzybowski przypomniał o sobie strzałem z dystansu. Dodajmy jednak, że był on niecelny.
7' (0-1) Snajperzy odpalili pierwszy celny nabój. Uderzenie Grzybowskiego zostało ponownie zablokowane, ale piłka trafiła pod nogi Lesiuka ,a ten precyzyjnym strzałem w lewy róg daje prowadzenie swojej drużynie.
8' Michał Urbańsk zagrał do środka do niepilnowanego Patryka Dziuby, który jednak nieczysto trafia w piłkę i marnuje dogodną okazję do podwyższenia rezultatu. To powinna być bramka.
9' (0-2) Konrad Gibas po tym jak w protokole meczowym zmienili mu zdjęcie profilowe wyraźnie odżył i z wielkim entuzjazmem przystąpił do tego spotkania. Jego strzał dystansu zatrzymał się dopiero w siatce i pomocnik Almamasters zaznacza dominację swojej ekipy w pierwszych minutach.
10' (1-2) Szok wśród fanatyków popularnych "Snajperów". Fresenius United zapędzili się po raz pierwsy w okolice pola karnego przeciwnika i wykorzystując grę z kontry bramkę kontaktową zdobywa Przemysław Paździorek po minięciu zwodem bramkarza przeciwnika- Krystiana Grabalskiego.
11' Almamasters po stracie gola założyli zamek hokejowy na połowie rywala i za wszelką cenę, chcąc uniknąć niepotrzebnej nerwówki, znów szukają dwubramkowego prowadzenia.
12' Urbański wystawia patelnię Dziubie, który jednak nie ma jak na razie dnia, i znów po nieczystym trafieniu w piłkę marnuję stuprocentową szansę na gola.
13' Kacper Pawlak po strzale z dystansu przenosi piłkę nad poprzeczką.
14' Gibas zza szesnastki minimalnie obok lewego słupka.
14' Chwilę później tego samego spróbował Pawlak- z tym samym skutkiem, co kolega z drużyny.
15' Niebezpieczna sytuacja dla jego z piłkarzy "Snajperów". Nico Mahmudian w walce o piłkę zbyt wysoko podniósł nogę i przez chwilę jego rywal miał gwiazdki przed oczami. Jednak sztab medyczyny wrocbala szybko postawił go na nogi klasyczną wodą ognistą z pieprzem.
16' Dziuba nie ma szczęścia ponownie. Otrzymuje ciasteczko od Dawida Kasprzyckiego, ale w prostej sytuacji znów zawodzi.
17' Co za petarda! Uderzenie Kasprzyckiego ląduje na poprzeczce, która drga jeszcze przez dobrę pare sekund. Futbolówka spada pod nogi Dziuby, który uderza z całych sił, lecz mało precyzyjnie. Dla odmiany (hehehehszki).
19' Dziuba tym razem postanowił pocelować...w ogrodzenie.
21' Strzał Grzybowskiego został wyblokowany, piłka po nogach Paździorka o milimetry ląduja nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Docando.
23' Grzybowski w ponownym starciu z bramkarzem "Dzików". Strzał celny po ziemii, ale refleksem popisał się Docando broniąc piłkę nogami.
24' Grzybowski jak w "Modzie na sukces" po raz kolejny pojedynkuje się z bramkarzem Fresenius i po raz kolejny przegryw ten pojedynek.
25' Docando uwija się jak w ukropie. Fantastyczną Robinsonadą wciąż utrzymuje swoją drużynę w grze, broniąc z bliska strzał Lesiuka. Jakby tego było mało, to zebrał się błyskawicznie i z dobitką Grzybowskiego również sobie poradził bez zarzutu.
27' Trwa kanonada Almamasters. Snajperzy jednak strzelają ślepakami, a w dodatku Docando jest w transie. Tym razem odpowiednio skrócił kąt i z bliska wybronił uderzenie Pawlaka.
29' Oblężenie bramki Docando trwa w najlepsze. Bramkarz "Dzików" na fantasy wrocbal league ma już z 6 interwencji, co daje mu 2 punkty. Warto było zainwestować w tego golkipera!
31' Niewykorzystane sytuacje prawie zemściły się na podopiecznych Aleksandra Grzybowskiego. Nieporozumienie Grabalskiego z jednym z orbrońców o mały włos nie wykorzystał Tomasz Zakrzyński, któy w przypadku przejęcia piłki miałby już tylko pustą bramkę.
33' (1-3) Goooool! Dziuba w końcu znajduje drogę do siatki i wyprowadza swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie dając jej cenny spokój. Snajperzy nie powinni wypuścić już tego wyniku z rąk, zwłaszcza że nieustannie atakują bramkę rywala.
36' (1-4) Mamy przełamanie Grzybowskiego. W jego przypadku sprawdza się porzekadło "Do 6. razy sztuka".
37' Lesiuk po nogach jednego z obrońców United o milimetry przenosi piłkę nad poprzeczką.
40' Rzut wolny dla Dzików w okolichac 20 metra. Piłka po strzale Damiana Gawrońskiego płakała turlając się w stronę bramki Grabalskiego. Było to idealne podsumowanie dokonań ofensywnych Fresenius w całym meczu, a zwłaszcza w drugiej odsłonie.

Almamasters nie pozostawiło złudzeń przeciwnikowi, kto dziś bardziej powinien zasłużyć na zwycięstwo. Podopieczni Aleksandra Grzybowskiego tylko raz zaspali w obronie pozwalając Dzikom na złapanie "kontaktu". Fresenius jednak w ofensywie zupełnie nie istniał, a gdyby nie fenomenalna dyspozycja Jose Angela Sanz Docando, to schodzili by z boiska z większym bagażem straconych goli. Snajperzy strzelali dziś w większości ślepakami, ale i tak aż 4-krotnie znajdowali drogę do siatki i zasłużenie zgarniają komplet punktów.

autor: BartoszTęsiorowski