15.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
2 : 1
( 1 : 1 )
Skład: Kuc, Slami, Antoniszyn, Huber, de Matteo, Frąckiewicz, Gegia, Akrich, Michalak
Skład: Onufrowicz, Borysewicz, Krowicki, Hałek, Dziura, Hanc, Dzietczyk, Milewski, Morawski, Wąsala
14' Michał Antoniszyn
20' Krzysztof Hanc
40' Rafał Dzietczyk
Zawodnik meczu: Rafał Dzietczyk (Dziedczyk uaktywnił się w momencie, kiedy jego drużyna najbardziej tego potrzebowała. Początkowo raził brakiem wykończenia, ale koniec końców jego wiara przełożyła się nad odczarowanie bramki Gegia.)

Wiceliderem trzeciej ligi z takim samym dorobkiem punktowym jak Almamasters, ale gorszym bilansem bramkowym jest spadkowicz - Becton Dickinson. Gracze Wojciecha Kuca także nie przegrali tej wiosny jeszcze ani jednego meczu i nie będą chcieli schodzić z boiska pokonani po starciu z Auto Truckiem. Ten w ostatnim czasie popadł w kryzys i nie tylko przegrał trzy ostatnie pojedynki, nie tylko stracił w nich aż 15 bramek, ale przede wszystkim, w tym ostatnim, z XL Catlin - borykał się z problemami kadrowymi i grać musiał w sześciu. O przełamanie "Ciężarówkom" będzie niezwykle ciężko, bo przecież BD nie tylko dobrze gra w piłkę, ale przede wszystkim najlepiej w trzeciej lidze broni (zaledwie dwa gole stracone dotychczas). Nie można skreślać jednak graczy Zbigniewa Krowickiego, bowiem piłka nożna różne remontady, come backi i inne sensacje widziała i może kibice ujrzą takowe w poniedziałek ok godziny 21?

2' Auto Truck po ostatnim meczu przegranym 0-6 (kłopoty kadrowe) wściekle rzucili się na przeciwnika. Widać, że podopieczni Tomasza Pieńkowskiego chcą zatrzeć złe wrażenie ze starcia z XL Catlin.
3' Tomasz Huber chciał przerwać kontratak, ale nie wszystko poszło po jego myśli. Sekundę przed tym jak chciał wybić piłkę już wiedział, że się machnął, zaczął przywoływać Jezusa, a także MAryję Najświętszą Dziewicę. Jego modlity zostały wysłuchane, bo napastnicy przeciwnika byli kompletnie zaskoczeni jego nieskordynowanym zagraniem i nie zdołali przejąć futbolówki.
4' Filip Borysewicz odważnie zdeycował się na uderzenie z woleja po ziemii, które jednak miało za mało mocy, by sprawić kłopot Radio Gegia.
4' Borysewicz najpierw grą w bark w bark przerwał groźny kontratak BD, a następnie sam pognał na bramkę przeciwnika uruchamiając podaniem Marcina Stachowicza, który uderzył jednak zbyt lekko i do koszyczka Gegia.
6'Piłka najpierw odbiła się od głowy Wojciecha Kuca czym zdradziła mu swoje położenie. Kapitan BD natychmiast z pół obrotu, w stylu Chucka Norrisa, kopnął futbolówkę, która powędrowała na jedną z 7 nowo odkrytych planet przez NASA.
8' Paweł Morawski resztkami sił zdołał kropnąć futbolówkę, a ta niczym sonda kosmiczna również powędrowała w kosmos ku rozpaczy rezerwowych Auto Truck, którzy muszą teraz ją zlokalizować.
10' Mamy klincz. Żadna z ekip nie może osiągnąć przewagi w środku pola i sytuacji podbramkowych mamy jak na lekarstwo.
13' Michał Antoniszyn otrzymuje podanie z głębi pola. Pozwala pójsć piłce w kozioł i mając przed sobą tylko bramkarza przeciwnika zbyt mocno się podpala i zaprzepaszcza idealną szansę na otworzenie wyniku meczu.
14' (0-1) Antoniszyn w bliźniaczej akcji, tym razem wykazał się większym sprytem. Piłka znów puszczona w kozioł, zauważył kątem oka, że swój posterunek opuścił Adrian Dziura i sprytnym miękkim strzałem między nogami zakłada mu tzw. "dziurkę".
17' Obrońca "Ciężarówek" źle obliczył odległosć do piłki i ta została mu sprzątnięta sprzed nosa przez Pawła Frąckiewicza, który zdecydował się na uderzenie. Tylko boczna siatka.
18' Kapitalna szansa na gola Auto Truck. Krzysztof Hanc ustawiony na środku chciał zasłonić pole widzenie bramkarzowi rywala, lecz chytry traci dwa razy. Futbolówka po strzalego kolegi z drużyny trafiła i nie znalazła drogi do siatki. Z linii bocznej słychać było trafny komentarz kapitana "Ciężarówek": "Kur...Krzysiek, mordo, obroniłeś im pewnego gola!".
19' Frąckiewicz zagrywa prostopadłą piłkę do Hugo Akricha. Ta po nogach jednego z obrońców trafia dość przypadkowo pod nogi napastnika BD, który jednak strzela tylko oboko prawego słupka.
20 (1-1) Bramka do szatni. W ostatniej sekundzie pierwszej części meczu do bezpańskiej piłki dopada Hanc i kapitalnym strzałem z lewej nogi zza szesnastki doprowadza do remisu.
21' Piotr Onufrowicz wślizgiem zażegnał dobrze zapowiadającą się kontrę BD.
22' Antoniszyn rozciągnął grę do Filipa Michalaka. Ten wpadł na dość śmiał pomysł, że nabije pewną część ciała kolegi z drużyny (tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę), by piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Oprócz obolałych pośladek Akricha- nic z tych szczwanych planów nie wyszło.
25' Hanc z połowy chciał przelobować bramkarza, lecz z uwagi na fakt, że jest autorem wyrównującego gola, po prostu przemilczymy dalsze zakończenie tej próby.
27' Akrich dostał fantastyczne podanie w pole karne, ale podpalił się możliwością strzelenia gola i bycia później na najbardziej poczytnych stronach wrocbala, że zmarnował znakomitą okazję.
28' Piotr Wąsala wkręcił w ziemię Michalaka, by po chwili wycofać piłkę na szesnasty metr. Problem w tym, że jego partner z drużyny sam chyb się zakręcił po tej akcji i minął się z podaniem od Wąsala.
30' Kuc to prawdziwy magik. Porusza się bezbłędnie, zawsze tam, gdzie nie ma piłki, i wciąż jego drużyna ma realną szansę na wygraną.
31' Teraz garść porad o doświadczonych panów z Auto Truck: "Jedziemy, jedziemy z nimi, bo zastygniemy!"
34' Morawski po kontrataku obija poprzeczkę! Przed tym zdarzeniem "Ciężarówki" dwukrotnie mogły umieścić piłkę w siatce, ale albo brakowało szczęścia lub z interwencją zdążył Radio Gegia.
35' Słupek! Hanc polował na dublet, ale minimalnie chybił.
37' Rafał Dziedczyk przepiękną ruletką zgubił całą defensywę BD, lecz jego strzał minimalnie minął prawy słupek. Bramka Gegia wciąż zaczarowana.
38' Dziedczyk otrzymał ciasteczko w polu karnym, ale w sytuacji sam na sam fatalnie pudłuje. Z ławki rezerwowych Auto Truck słychać tylko siarczystą łacinę.
38' Borysewicz złożył się do woleja, ale jego odważna próba wylądowała tylko na bocznej siatce.
39' Pani woźnia wyszła z recepcji, by przekazać organizatorom, że chłopaki mają skończyć grę i basta!
40' (2-1) Goooooool! Dziedzyk chyba przestraszył się lodowatego wzroku pani woźnej i rozpaczliwym wślizgiem zakończył płynną akcje "Ciężarówek" wpakując piłkę z najbliższej odległośc. Tego nie dało się już zepsuć.

Los daje i odbiera. Beckton Dickinson w poprzedniej serii gier wywalczyło komplet punktów w ostatniej sekundzie. Tym razem sami poczuli na własnej skórze jak to jest stracić oczka w końcówce spotkania. Podopieczni Wojciecha Kuca muszą jednak przyznać, że druga połowa była słaba w ich wykonaniu. Ciężarówki obijały słupki, poprzeczki, lub fatalnie pudłowały w sytuacjach sam na sam. Niemoc strzelecką przełamał dopiero Rafał Dziedczyk zapewniając swojej drużynie wygraną. Auto Truck po wiktorii z wiceliderem awansowały aż o 3 pozycje w tabeli. W następnej kolejce BD będzie chciało wrócić na zwycięski tor w starciu z XL Catlin, a "Ciężarówki" będą próbowały się przejechać po Decoking- drużynie zajmującej obecnie miejsce na najniższym stopniu podium.

autor: BartoszTęsiorowski