11.05 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
( 1 : 1 )
Skład: Rozpędowski, Cielecki, Szawłowski, Mormul, Kubik, Czerwiec, Ratajczak, Płoński, Zagórny
Skład: Cantu, Mahmudian, Sanz Docando, Castellanos, Gawroński, Bartoń, Zakrzyński, Pawuś, Bielski
17' Szymon Płoński
21' Bartosz Cielecki
30' Michał Ratajczak
11' Tomasz Zakrzyński
21' Nico Mahmudian
Zawodnik meczu: Dominik Rozpędowski (Po spotkaniu Rozpędowski dzwonił do zarządu drużyny, że jest to wielki dzień dla klubu. Wielki był także bramkarz Odry i to w jego ręce powinna powędrować statuetka MVP.)

Udowodnić, że porażka z Impelem była tylko i wyłącznie wypadkiem przy pracy zamierza Fresenius United, który o rehabilitacje powalczy z zamykającym tabelę Stowarzyszeniem Odra-Niemen. Liczby są bezlitosne dla drużyny Dominika Rozpędowskiego, która najsłabiej w lidze broni (17 goli straconych) i najgorzej idze jej strzelanie bramek (zaledwie 1 gol zdobyty). My jednak liczymy na to, że Odra w końcu pokaże kawałek dobrego futbolu i będzie wymagającym przeciwnikiem dla walczących o awans "Dzików". Jesienią w bezpośrednim pojedynku lepsze było Stowarzyszenie, które wygrało dość sensacyjnie - 2:0. Czy teraz powtórzy ten wyczyn? Czy może będziemy świadkami wielkiego odwetu i kolejnej klęski outsidera? Przekonamy się!

3' Bartosz Kubik kiwką rodem z PES-a- kombinacja X,R1,O na padzie przerzucił piłkę nad obrońcą i pognał w kierunku bramki Jose Angela Sanz Docando. Z trybun słyszalne było "WOW", lecz jego strzał minimalnie minął prawy słupek.
5' Zgodnie z przewidywaniami ekspertów i niezbyt wysokich miejsc zajmowanych w tabeli obie ekipy nie potrafią dojść do klarownych sytuacji. Mecz toczy się przeważnie w środkowej strefie boiska.
8' Michał Ratajczak urwał się lewym skrzydłem. lecz jego dośrodkowanie wybija Damian Gawroński zażegnając niebezpieczeństwo, ponieważ futbolówka leciała już na głowę Kubika.
9' Kubik strzela z pół obrotu, ale źle skoordynował ułożenie ciała i posłał piłkę zza ogrodzenie zamiast do bramki Docando.
10' Dziki, jak i Odra zgromadzily na trybunach kibiców płci pięknej. My wybieramy fanki Fresenius United z racji tego, że popijają 4,5% złocisty trunek o nazwie "Uśmiech traktorzysty".
11' (1-0) Dziki na prowadzeniu! Rozpędowski z pierwszym strzałem Tomka Zakrzyńskiego poradził sobie, ale przy dobitce był już bezradny.
14' Kornel Bielski przed szansą na gola, lecz zabrakło mu czubka buta, by przejąć futbolówkę i skierować ją do bramki.
17' (1-1) Odra wyrównuje stan rywalizacji!  Szymoń Płoński uderza bardzo precyzyjnie, tak że piłka odbija się od lewego słupka i wpada do siatki.
18' David Giron Castellanos przegrywa bezpośrednie starcie z Dominikiem Rozpędowski.
20' Spektakularnie zmarnowany kontratak przez podopiecznych Przemysława Paździorka. Castellanos w prostej sytuacji źle zagrywa do Nico Mahmudiana, który miałby już prostą drogę do bramki.
21' Ostra wymiana zdań pomiędzy Mahmudianem, a Bartoszem Cieleckim. Obaj dżentelmeni sprzeczali się kto bardziej szanuję pracę arbitra. Marcin Niciński nie dał się na to nabrać i "nagrodził" obu panów po żółtej kartce.
23' Dziki z powodu urazu Luigi Cantu mają już tylko jednego zawodnika na zmianę. Czy Odra wykorzysta ten dar od losu. Od razu przypomina się piosenka "Dary losu" Ryszarda Rynkowskiego.
25' Nadal mamy klincz. Żadna z drużyn nie może osiągnąć wyraźnej przewagi.
30' (1-2) Kontratak Odry. Kubik zagrywa dokładną piłkę do Michała Ratajczaka, a snajper precyzyjnym strzałem w krótki róg pokonuje golkipera Dzików.
32' Strzał Gabriela Pawusia zamienił się w groźne podanie. Takie czary mary. Ale z magi tego podania nie skorzystał Castellanos- fatalnie pudłując z bliskiej odległości.
34' United wściekle atakuje na bramkę Rozpędowskiego. Ale golkiper Odry raz za razem wychodzi obronną ręką z tarapatów. Najpierw używając obu wybił piłkę na rzut rożny, by po chwili wygrać starcie oko w oko z Zakrzyńskim. Klasa sama w sobie.
36' Odra zangażowała w obronę wszystkie nogi, ręce, matki, dzieci, ślepych, każdego kto byłby w stanie pomóc im odnieść premierowe zwycięstwo w wiosennych rozgrywkach.
38' Marcin Bartoń był bliski strzelenia przypadkowego gola, ale piłka zatrzymała się "tylko" na bocznej siatce. Pomocnik Dzików wpadł w pole karne, obrońca Odry chciał wybić mu spod nóg piłkę, ale zrobił to na tyle niefrasobliwie, że o mało Fresenius nie doprowadziłoby do remisu.

Mecz nie należał do tych z gatunku "must see", ale dla Dominika Rozpędowskiego oraz jego drużyny nie ma to żadnego znaczenia. Premierowa wygrana w wiosennej edycji Wrocbala stała się faktem i Stow. Odra-Niemen z ulgą opuszcza ostatnie miejsce w tabeli spychając tam Victorię Czerwonych. Fresenius także nie musi płakać nad swoim losem, ponieważ 7 "oczek" zgromadzonych do tej pory sprawia, że wciąż okupują bezpieczne miejsce w środku trzeciej ligi biznesowej. Patrząc jednak na kalednarz podopieczni Przemysława Paździorka mogą żałować straty punktów, bo w następnej kolejce zmierzą się z liderem, a Odra podejmie Impel.

autor: BartoszTęsiorowski