11.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
2 : 1
( 0 : 0 )
Skład: Wielgus, Chabier, Osowski, Uchański, Kicman, Barski, Andruszewski, Struski, Chrupa, Kuchta
Skład: Wyrzykowski, Kubus, Slami, Antoniszyn, Huber, de Matteo, Frąckiewicz, Gegia, Akrich, Michalak
24' Arkadiusz Barski (Rzut karny)
35' Michał Chrupa
14' Filip Michalak
29' Tomasz Huber
37' Ilyas Slami
40' Michał Antoniszyn
Zawodnik meczu: Tomasz Huber (Nawet nasz wrocbalowski sędzia Marcin Niciński, który sędziował już wiele spotkań, był pod wrażeniem bramki Tomasza Hubera. Za takie gole musimy po prostu nagrodzić go tytułem MVP.)

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie spadkowiczów, czyli Bectonu Dickinsonu z Armią Zbawienia. Obie te drużyny walczą tej wiosny o rychły powrót na zaplecze pierwszej ligi i zrobią wszystko w tym kierunku. W bezpośrednim pojedynku nie może być jednak podziału punktów, bo chętnych na awans jest kilku, a każdy punkty jest na wagę złota. W tabeli różnica między wyżej wymienionymi wynosi jedno oczko i w razie ewentualnej wygranej BD - przeskoczy ono AZ. Zawodnicy Wojciecha Kuca muszą jednak mocno się postarać, bo team Rafała Osowskiego w piłkę grać potrafi, a poza tym dysponuje ogromnym doświadczeniem. Do tego posiada w swoich szeregach bramkostrzelnego Arkadiusza Barskiego. Jesienią jeszcze w drugiej lidze kibice ujrzeli rezultat remisowy - 2:2. Jak będzie tym razem?

2' Obie ekipy dzieli ledwie jedno oczko różnicy, stąd od początku spotkania wzajemny respekt wobec przeciwnika. Becton w przypadku wygranej zepchnie Armię Zbawienia z miejsca gwarantującego grę w wyższej lidze- stawka jest zatem wysoka.
4' Wzajemnego badania ciąg dalszy. AZ prowadzą grę, BD schowani za podwójną gardą. Na razie zachowawczą grę obu ekip najlepiej skwituje cytat z pamiętnego filmu "Rejs": "Nic się nie dzieje, proszę pana. Nic".
5' Ilyas Slami otrzymuje prostopadłą piłkę na dobieg. A że pomocnik BD potrafi stawiać niezłe susy, tak wyszedłby sam na sam z Emilem Wielgusem, lecz w porę uprzedził go Marcin Uchański.
6' Teraz już Slami strzałem zza pola karnego dał wykazać się Wielgusowi, ale robi to w środek i golkiper przeciwnika nie ma z uderzeniem żadnych problemów.
7' Armia Zbawienia wykonuje już chyba piąty rzut rożny, z czego 4 z nich wołały o pomstę do nieba. Niemniej ostatni był wykonany precyzyjnie i o mało nie zakończył się golem. Dośrodkowanie po ziemii do wbiegającego Arkadiusza Barskiego, a ten piętką zdołał skierować futbolówkę w stronę bramki, która minimalnie minęła prawy słupek świątyni Radio Gegia.
10' Przechwyt w środkowej strefie podopiecznych Rafała Osowskiego. Będąc przed szesnastką na strzał zdecydował się Michał Chrupa, ale Gegia wyciągnął się jak struna i z najwyższym trudem zdołał sparować piłkę nad poprzeczkę. Po tej sytuacji spojrzał w kierunku fanatyków BD i okrzykiem radości dał do zrozumienia, że trzeba się będzie bardziej postarać, by go pokonać.
13' Rzut wolny dla Dickinson w wykonaniu Filipa Michalaka. Siła jest. Jest. Precyzja. Taka sobie. Efekt. Spokojna interwencja Wielgusa.
14' Michalak wracając do obrony zbyt agresywnie powstrzymywał przeciwnika. Pytany o całą sytuację przez dziennikarzy tygodnika "Mój ogród" o ocenę całej sytuacji stwierdził, że otrzymał żółty kartonik za niewinność i będzie odwoływał się do najwyższej instancji sądowej we wrocbalu. Jednak możemy mu śmiało powiedzieć, że decyzje arbitra są dla nas niepodważalne.
16' Becton Dickinson komunikuje się po polsku, w mowie Szekspira oraz po francusku. Brakuje jednak tego najważniejszego- boiskowego porozumienia, przez co podpieczni Wojtka Kuca nie mają zbyt wielu klarownych sytuacji.
17' Szymon Kicman po przechwycie piłki ruszyl w stronę bramki przeciwnika, ale będąc w polu karnym ostatecznie został zatrzymany. Po tym wszystkim ułożył ręcę jak do modlitwy. Na razie jego zespół niczym zbawienia potrzebuje otwierającego wyniku, by udokumentować przewagę w posiadaniu piłki.
23' Michał Chrupa w bocznej strefie pola karnego zostaje powalony w stylu MMA przez Wojciecha Wyrzykowskiego, który wydaje się, że niepotrzebnie zbyt agresywnie interweniował w stosunku do pomocnika AZ. Arbiter tego spotkania nie ma żadnych wątpliwości i wskazuje na "wapno".
24' (1-0) Totti! Przepraszamy, oczywiście Arkadiusz Barski autorem trafienia z jedenastki. Strzałem po ziemii w lewy róg nie daje żadnych szans golkiperowi BD.
25' Jeden z rezerwowych Armii zapytał się kapitana zespołu dlaczego Barski podszedł do karnego. Osowski szczerze odpowiedział "Bo z nas ma najbujniejszą fryzurę i przyciągającą media ksywkę".
25' Wyrzykowski starał się naprawić swój błąd, ale jego strzał okazał się kompletnym niewypałem i piłka prawie wyszła na aut. Doceniamy jednak to, że zapędził się aż pod pole karne przeciwnika.
27' Marcin Chaber chyba analizował grę Xaviego Hernandeza z czasów gry w Barcelonie, bo przepięknym podaniem za dwóch obróńców BD uruchomił na nogę Pawła Struskiego, który był lekko zdiwiony tym, że tak dobrze potrafi przyjąć piłkę. Cała sytuacja dodała mu animuszu i zdecydował się na strzał. Miał jednak zbyt mało czasu i miejsca, by lepiej przymierzyć, a w dodatku Gegia skrócił kąt i wyszedł z tej sytuacji zwycięsko.
29' (1-1)  Goooooool! Co za bramka. Goooooolazo! Wrocbalowscy komentatorzy oszaleli po tym trafieniu, oszalała ławka BD, oszalał Antoniszyn, który rzucił się w objęcia kibiców, by świętować to nieprawdopodobne uderzenie! Kto jest autorem bramki? Okazało się, że jeden z obrońców AZ wybił piłkę po centrze przeciwnika z rzutu rożnego. Do bezpańskiej piłki dopadł Tomasz Huber i strzałem w okienko zerwał pajęczynę bramki Wilegusa doprowadzając do remisu.
30' Barski przedarł się lewym skrzydłem, minął obrońcę i padając zdołał dograć piłkę w środkową strefę, ale przechwycił ją Wyrzykowski. Akcja mogła zakończyć się golem, ale żaden z partnerów nie uwierzył w jego rajd i AZ bardzie skupia się teraz na obronie wyniku niż podwyższeniu rezultatu.
31' Barski zza pola karnego, piłka po drodze minimialnie dotyka jednego z defensorów BD, ale na szczęście dla podopiecznych Kuca po rykoszecie mija prawy słupek bramki Gegia.
33' Michał Chrupa nie potrafił udzielić odpowiedzi sędziemu w którym roku Pasikurowice ograły w Więcmierzyce w słynnym meczu na wodzie z 1993 roku, za co otrzymał, przynajmniej naszym zdaniem, słuszną żółtą kartę. Albo za faul. Niech każdy wybierze swoją wersję.
36' Michalak po kontrze strzela po ziemii, ale zabrakło lepszej kalibracji celownika. BD coraz śmielej urządza sobie wycieczki w pole karne AZ, która chyba nie do końca otrząsnęła się po bramce Hubera.
38' Wyrzykowski pewnie dowodzi defensywą BD. Powstrzymał Barskiego, który jak taran starał się wbiec w pole karne przeciwnika, ale został powstrzymany przez rosłego obrońcę.
40' (2-1) Krótkie rozegranie z rzutu wolnego i według korespondenta Bectonu- Wojciecha Kuca, który relacjonował mecz dla brytyjskiego klubu FC Cambridge mającego sztamę z BD zdobywa bramkę okrzykniętą przez kolegów "farfoclem roku". W wywiadzie pomeczowym Antoniszyn tak tłumaczył swojego gola: "No no, może bramki sezonu to nie strzelilem, ale kartofel to napewno nie był! Trudna pilka spadająca, podkręcona, trafiona w długi słupek, uderzona z pierwszej piłki!
Która wersja jest bliższa prawdy? Tego się już nie dowiemy, bo niestety kamerzysta wrocbala nie dojechał na to spotkanie.
40' Sędzia po tym trafieniu stwierdził, że nie ma, co już zbierać z Armii Zbawienia i zakończył zawody.

Obie ekipy przez długi czas były w klinczu, w tym że to Armia Zbawienia w pierwszej połowie osiągnęła optyczną przewagę na boisku. Brakowało jednak konkretów, a za ładną grę nikt punktów nie przyznaje. Podopieczni Rafała Ossowskiego w drugiej części znów mogli liczyć na Arkadiusza Barskiego, który z zimną krwią wykorzystał rzut karny. Reszta jest jednak popisem całej drużyny BD, do końca wierzącej w odrobienie strat i ostateczny triumf. Po spotkaniu Wojciech Wyrzykowski przyznał, że zwycięstwo stało się możliwe już przed spotkaniem po tym jak wysłali swojego kapitana- Wojciecha Kuca na testy do FC Cambridge. Tomasz Huber dodał natomiast, że takiej bramki nie strzelił nawet w Fifie. Bramka stadiony świata- skomentowli zawodnicy Armii Zbawienia, którzy jeszcze długo po spotkaniu nie mogli pogodzić się z ostatecznym rezultatem.

autor: BartoszTęsiorowski