09.05 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 0 : 0 )
Skład: Kasprzycki, Głuszec, Dziuba, Dymowski, Serweta, Grzybowski, Gibas, Grabalski, Pawlak, Wiktorowicz, Urbański
Skład: Wróblewski, Delmata, Łażewski, Soboń, Raczyński, Lemiecha, Michalik, Kasza, Podgórnik, Michalik, Młoczek, Nowak
26' Patryk Dziuba
36' Aleksander Grzybowski
36' Hubert Młoczek
37' Michał Łażewski
Zawodnik meczu: Patryk Dziuba (Jego złote trafienie nie dość, że zapewniło Snajperom cenne trzy oczka, to jeszcze przeskoczyli w tabeli bezpośredniego rywala i wygodnie usadowili się na pozycji lidera. )

W najniższej klasie rozgrywkowej, w szóstym tygodniu rozgrywek najbardziej ciekawie zapowiada się pojedynek pomiędzy liderem - Decoking'em, a challengerem - Almamasters. Jednych od drugich dzieli różnica jednego punktu, ale to "Snajperzy" mogą pochwalić się tym, że są niepokonani. Patrząc na tabelę - można powiedzieć, że na przeciw siebie stanie trzecia najlepsza defensywa i najbardziej skuteczna ofensywa w trzeciej lidze. Nie jest żadną tajemnicą, że stawka tego spotkania jest niemała, bowiem zarówno "bordowi", jak i "jaskrawo-zieloni" walczą tej wiosny o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej i bezpośredni wynik może okazać się kluczowy na koniec sezonu. Jak zatem zaprezentują się debiutanci? Czy stworzą dobrej klasy widowisko? Kto zostanie bohaterem swojej drużyny? Czy będzie to Kamil Lemiecha, Krystian Grabalski a może ktoś zupełnie inny? Czas pokaże!

1' Obie ekiy w tabeli dzieli różnica zaledwie jednego oczka i z tego powodu początek spotkania to wzajemny respekt dla przeciwnika.
3' Dawid Kasprzycki strzela z rzutu wolnego, lecz jego uderzenie ląduje nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Patryka Wróblewskiego.
3' Kacper Pawlak idealnie centuje na głowę Michała Urbańskiego, który fatalnie jednak przestrzelił. To była znakomita okazja na otworzenie wyniku meczu!
4' Minutę później to Pawlak otrzymuje jeszcze lepsze podanie od Aleksandra Grzybowskiego i w jeszcze bardziej spektakularny sposób niż Urbański marnuje znakomitą szansę na bramkę!
5' Decoking przypomniało o swoim istnieniu i to z przytupem. W sytuacji sam na sam znalazł się Hubert Młoczek, ale przegrywa bezpośredni pojedynek z Krystianem Grabalskim.
7' Almamasters przed szansą na dość przypadkowego gola. Pawlak uderzał z rzutu wolnego trafiając w gęsty mur złożony z obrońców Deco. Piłka po strzale wylądowała pod nogą Urbańskiego, który wślizgiem chciał pokonać Wróblewskiego, ale golkiper obecnego lidera jest w bardzo dobrej dyspozycji od początku meczu.
9' Pawlak o milimetry chybił. Snajperzy na razie mają rozregulowany celownik, ale ich przewaga jest z minuty na minutę coraz bardziej widoczna.
10' Jak nie Pawlak, tak świątynie Wróblewskiego bombarduje Urbański. Jego petarda z dystansu została wybrioniona przez bramkarza Deco w sposób spektakularny!
10' Rezerwowi Decoking najwyraźniej szykują siły i płuca na dalszą fazę spotkani. Jeden z zawodników w przerwie od gry odpada raz za razem kolejnego papierosika, prawdopodobnie firmy Lucky Strike. Czy szczęście dopisze dzisiaj podopiecznym Kamila Lemiecha?
12' Alan Serweta w kuriozalny sposób mógł zdobyć bramkę! Oborńca Almamasters wbiegł energicznie w pole karne, ale wytrącony przez jednego z rywali nie wiedział, gdzie jest piłka. Gdy się już zorientował okazało się, że ta znalazła jego- trafiając go w piętę, przez co o mały włos nie zdobył efektownego gola będąc ustawiony tyłem do bramki.
13' To mogła być bramka sezonu! Lemiecha praktycznie z własnego pola karnego kropnął ile fabryka dała widząć, że Grabalski wyszedł delikatnie do przodu. Piłka niechybnie leciała mu za kołnierz i był pogodzony już ze stratą gola, ale wtedy w sukurs przyszedł jego najlepszy druh- poprzeczka. Gdyby Lemiecha zdobył bramkę, to byłaby to nie lada sztuka zważywszy na to, że popularny Graba ma chyba z 2, 5 metra wzrostu.
15' Lemiecha uderza, piłka wpada w kozioł, ale Grabalski z najwyższym trudem paruje ją na rzut rożny. Piekna parada golkipera Almamasters.
18' Kontra Snajperów zakończona "tylko" strzałem w boczną siatkę Patryka Dziuby. Do przerwy kibice nie oglądali już żadnych ciekawszych spięć podbramowych.
20' Dziuba dziubnął piłkeczkę, zakręcił obrońcą przeciwnika, a jego uderzenie prawie zamieniło się w asystę. Prawie, ponieważ do futbolówki, pomimo rozpaczliwego wysiłku, nie dopadł ostatecznie Marcin Dymowski.
21' W przeciągu niespełna minuty mieliśmy dwukrotnie dwójkową akcję duetu Pawlak- Urbański. Ten pierwszy zagrywał piłkę, a ten drugi z pierwszym razem oddał groźny strzał, który wybronił Wróblewski. Za drugim razem golkiper Deco nie musiał interweniować, ponieważ ofiarny wślizg Michał Łażewskiego wyjaśnił całą sytuację.
24' Piłka dość przypadkowo trafiła do Dymowskiego, ale Wróblewski pokapował się w całej sytuacji, przytomnie skrócił kąt i w ostatecznym rozrachunku kolejna ofensywana akcja Almamasters spaliła na panewce.
26' (0-1) Snajperzy dopięli swego! Strzał Pawlaka został wyblokowany, ale futbolówka, na nieszczęście dla Deco, trafiła idealnie pod nogi Dziuby, który bez zastanowienia uderzył z pierwszej piłki umieszczjąc piłkę w dolnym prawym rogu bramki Wróblewskiego. Przy takim wyniku Almamasters o jedno "oczko" wyprzedzą w tabeli dzisiejszego rywala.
27' Kapitalna Robinsonda znanego i lubianego Grabalskiego! Lemiecha dostał ciasteczko na główkę i z bliskiej odległości udezył na bramkę, ale golkiper przeciwnika wykazał się niebywałem refleksem ratując swoją drużynę przed utratą bramki!
28' Urbański z uporem maniaka poszukuje trafienia, ale jego strzał z linii bramkowej tym razem wybił Łukasz Michalik przedłużając nadzieję Deco na wywalczenie choćby skromnego punktu.
31' Grzybowski zagrywa po raz kolejny świetną prostopadłą piłkę. Tym razem jego adresatem jest Dziuba. Problem w tym, że nominalny obrońca Snajperów okrutnie się machnął i jego prawa noga poleciała na zachód, a piłka na wschód.
34' Grzybowski do Serweta, ten z pierwszej piłki zagrywa podanie zwrotne i pomocnik Almamasters miał przed sobą już pustą bramkę, lecz w ostatniej chwili został wyblokowny przez ofiarnie interweniujących obrońców Deco.
36' Ostra wymiana zdań pomiędzy Grzybowskim i Młoczkiem. Obaj dżentelmeni spierali się kto jest lepszym piłkarzem- Messi czy Ronaldo? Arbiter tego spotkania wyraźnie wolał Buffona i wlepił jegomościom solidarnie po żółtej kartce.
37' Deco komplikuje sobie coraz bardziej życie w tym meczu. Nieprzepisowana zmiana i teraz podopieczni Lemiecha muszą grać w podwójnym osłabieniu!
39' Serweta jak szalona łania mknie po gola, ale nie taka była defensywy Deco wola. Toteż jeden z obrońców zawodników w bordowych strojach, postanowił Serwety zapędzy stonować. Wybił piłkę spod nóg jego, a po chwili sędzia zakończył zawody, mości kolego!

Almamasters, tak jak w poprzednim spotkaniu z Becton Dickinson, długo prowadziło grę, będąc na boisku lepszą drużyną. Jednak tak samo jak wtedy raziło nieskutecznością, zwłaszcza ofensywni piłkarze Snajperów- Kacper Pawlak oraz Michał Urbański. W starciu z Deco również długo zapowiadało się, że nie przełamią niemocy strzeleckie, lecz złote trafienie Patryka Dziuby zapewniło im trzy punkty oraz pozycję lidera w najniższej klasie rozgrywkowej wrocławskiej ligi biznesu. Kamil Lemiecha miał wymarzoną sytuację, by doprowadzić do remisu, ale tak jak przy próbie lobowania golkipera Almamasters w jednym, jak i drugim przypadku zabrakło szczęścia. Trzeba jednak otwarcie powiedzieć, że podopieczni Lemiecha przegrali z drużyną lepszą, a kolejnych punktów muszą poszukać w starciu z Armią Zbawienia. Snajperz natomiast pozycji lidera bronić będą w meczu przeciwko Fresenius United.

autor: Bartosz Tęsiorowski