04.05 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
1 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Skibiński, Jasiński, Buratowski, Toczek, Gackiewicz, Brożyna, Ławicki, Matkowski, Zajączkowski, Partyka
Skład: Wyrzykowski, Kubus, Kuc, Slami, Antoniszyn, Huber, de Matteo, Gegia, Kemgne
33' Tomasz Skibiński
7' Michał Antoniszyn
Zawodnik meczu: Michał Antoniszyn (Aktywny, sprawiający sporo kłopotów defensywie VC. Do tego autor gola na wagę trzech punktów. Wyróżnić należy także Marcina Ławickiego i to nie tylko za fantazję, ale też za dobrą postawę między słupkami.)

Ciągle bez ani jednego punktu w dorobku pozostaje jedna z rewelacji poprzedniego sezonu - Victoria Czerwoni. Na mecze nie przychodzi jeden z liderów "czerwonych" - Marcin Brożyna i nie ma osoby, któraby grę tej drużyny uporządkowała. O przełamanie złej passy podopieczni Tomasza Skibińskiego zmierzą się ze spadkowiczem - Bectonem Dickinosnem. Ten jeszcze wiosną nie schodził z boiska pokonany i marzy mu się rychły powrót na zapleczę elity. Żeby jednak takowy uzyskać - nie może stracić punktów z VC, które na pewno będzie odpowiednio zmotywowane, aby w końcu zapunktować. Czy ta sztuka im się powiedzie? Czy raczej po raz kolejny będą schodzić z boiska pokonani?

2' - Marcin Ławicki ratuje skórę swoim kolegom (i koleżance) broniąc groźny strzał Michała Antoniszyna.
3' - Na Estadio de Skwierzyńska melduje się Rafał Osowski. Czy kierownik Armii Zbawienia okaże się po raz kolejny "antytalizmanem" i przyniesie "Czerwonym" pecha?
4' - Marcin "Zając" Zajączkowski zagrywa futbolówkę z prawej strony. Piłka przechodzi przez pole całe pole karne i trafia wprost pod nogę Marty Toczek, która próbuje zamknąć akcję szpagatem. Końcówkami butów zakupionych w sieci Vitasport (serdeczne pozdrowienia dla Adriana Miedzińskiego) udaje się sięgnąć futbolówki. Zawodniczka VC odprowadza wzrokiem piłkę zmierzającą do siatki. Futbolówka dotyka już linii, Toczek myśli nad cieszynką, Zając już chce kicać szczęśliwy z asysty, a wten w bramce materializuje się defensor Bectona i z samej linii bramkowej wywala futbolówkę (Masz szczęście chłopie, że nie przyuważyłam Twojego numeru, bo trafiłbyś na pierwsze miejsce mojej czarnej listy - jak mogłeś mi to zrobić? - przyp. red.).
7' - Zrobiło się groźnie pod bramką Ławickiego. Antoniszyn dostał podanie praktycznie z linii końcowej boiska i to podanie z gatunku "ciasteczko". Napastnik BD źle jednak przyłożył nogę i fatalnie (serdeczne pozdrowienia dla "Fatalnego" Michała Kucharczyka) spudłował.
9' - W sytuacji sam na sam z bramkarzem Bectona znalazł się Robert Partyka. Zrobiło się romantycznie, romantyzm przerwał jednak kiper BD - Radio Gegia, który faulem zatrzymał gracza Victorii. Arbiter Pondel podyktował rzut wolny na linii pola karnego dla "Czerwonych". Ci niestety ostatnio na treningu woleli popijać piwko, niż ćwiczyć rzuty wolne, nic więc dziwnego, że ze stałego fragmentu gry nic nie wyszło.
12' - Na strzał decyduje się  Kemgne, uderzenie jednak okazuje się być niecelne.
15' - (1:0) Marcin Brożyna planuje podać piłkę do Marty Toczek. Zamiary obrońcy Victorii odczytują jednak bez trudu gracze Bectona, którzy przechwytują piłkę. Oliwer Kubus podaje do Michała Antoniszyna a ten płaskim strzałem zaskakuje Ławickiego. Osowski chyba jednak jest "antytalizmanem".
17' - Ilyas Slami poszedł lewą flanką jak kuna w agrest. Za nim popędził Marcin Brożyna, jednak zagrożenie zostało odżegnane dopiero przez Marcina Ławickiego, który w porę wyszedł z bramki i skrócił kąt. Strzał gracza BD w konsekwencji powędrował obok słupka.
18' - Slami do Antoniszyna, strzał i skuteczna interwencja Ławickiego. Becton zadowolić się musi jedynie rzutem rożnym.
19' - Zając tak kicał po murawie Estadio de Skwierzyńska, że aż nabawił się kontuzji łydki. Mamy nadzieję, że mimo to zdoła dograc ten mecz do końca.
20' - Centrostrzał z połowy boiska w wykonaniu Wyrzykowskiego, piłka szybuje nad bramką.
22' - Uderzenie z połowy boiska Marcina Brożyny. Na nieszczęście "Czerwonych" piłka wylatuje w kosmos.
24' - Mocny strzał z dystansu Angelo Vito de Matteo. Kolejna kreseczka w rubryczce "uderzenia niecelne".
27' - Zajączkowski podaje do Partyki a ten zamiast podjąć męską decyzję i albo oddać strzał, albo podać komuś piłkę stara się ją za wszelką cenę przetrzymać, przez co na ławce VC wywiązuje się dość ciekawy dialog:
MT: - "Robson czasowstrzymywacz..."
DJ: - "Chyba czasoumilacz..."
TS: - "Raczej czasowkur***cz!"
33' - Tomasz Skibiński znudził się już komentowaniem poczynań "Robsona" zza lini bocznej i postanawia wejść na murawę i samemu zrobić show. Wejście okazuje się prawdziwym wejściem smoka - chwilę po zameldowaniu się na boisku kierownik Victorii ręką zatrzymuje piłkę po strzale gracza BD. "Skiba" może śmiało wystosować list dziękczynny do arbitra, za to, że z kieszeni wyjął jednak żółtą, a nie czerwoną kartkę. Gracz Victorii na dwie minuty opuści plac gry, a Becton dostanie za to rzut karny.
34' - Karny to jeszcze nie bramka. Do piłki podchodzi Antoniszyn, Ławicki jednak dobrze odczytuje jego zamiary i broni ten strzał!
36' - Kolejna piłka melduje się na orbicie okołoziemskiej. Tym razem zwiedzanie galaktyki funduje futbolówce Damian Jasiński.
37' - Dobrze, że na boisku są piłkołapy, bo znów by trzeba było latać za futbolówką. Czasowstrzymywacz Partyka ładnym podaniem obsługuje Jasińskiego, ten mając sto kilo czasu i jeszcze więcej miejsca decyduje się jednak na uderzenie z pierwszej piłki, a efekt jaki jest każdy się domyśla.
38' - Zainspirowany dokonaniami Partyki Antoniszyn również postanawia zobaczyć jak to jest być czasowstrzymywaczem.
39' - Kuc na lewo do Antoniszyna, strzał z pierwszej piłki i nici z bramki. Ławicki znów dobrze wyszedł z bramki i napastnik BD posłał piłkę tylko obok słupka.

Wniosków po tym spotkaniu nasuwa się kilka. Po pierwsze primo Rafał Osowski powinien dostać zakaz stadionowy i absolutny zakaz wstępu na mecze Victorii Czerwonych (Sorry Osa, ale naprawdę przynosisz nam pecha!). Po drugie primo gracze w czerwonych strojach jako zadanie domowe powinni przeczytać "ABC Piłkarstwa", "Alchemię futbolu" i "Jak zostać wirtuozem futbolu w trzech prostych krokach", bo ich gra nie wygląda dobrze, a najlepiej świadczy o tym zerowy dorobek punktowy po czterech spotkaniach. Po trzecie primo Robert Partyka jeśli już tak pragnie czasoumilaczy powinien udać się do punktu Plusa, a nie bawić się na boisku w czasowstrzymywacz. Po czwarte primo Marta Toczek powinna kupić o rozmiar większe obuwie, może wtedy zaczęłoby wpadać do sieci. Po piąte primo Tomasz Skibiński powinien karnie zrobić 100 pompek przed następnym meczem, żeby na tyle zmęczyć kończyny górne, żeby nie dotykały piłki wtedy kiedy nie trzeba. Po szóste primo gratulacje dla przeciwników za zmasakrowanie nas 1:0. Po siódme primo nie ma więcej primo. W następnej kolejce Victoria zmierzy się z FC Żwirem, a Becton Dickinson z Armią Zbawienia.