28.04 godz. 19:05, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
4 : 1
( 1 : 0 )
Skład: Pieńkowski, Onufrowicz, Borysewicz, Kaniecki, Hałek, Dziura, Dzietczyk, Milewski, Chmiel
Skład: Wielgus, Chabier, Osowski, Uchański, Kicman, Barski, Stefańczyk, Struski, Chrupa
37' Filip Borysewicz
9' Michał Chrupa
23' Michał Chrupa
25' Szymon Kicman
40' Arkadiusz Barski
Zawodnik meczu: Emil Wielgus (Najlepszy gracz na boisku! Emil zanotował wiele znakomitych interwencji, dzięki, którym udało się jego drużynie odnieść cenną wygraną. Wyróżnić należy także Michała Chrupę. )

Ostatnim meczem czwartego tygodnia we Wrocbalowej Lidze Biznesu będzie pojedynek hitowy pomiędzy głównymi kandydatami do awansu, czyli trzecim Auto Truckiem a piątą Armią Zbawienia. Obie te drużyny mają w dorobku po sześć punktów i obie już tej wiosny poznały smak porażki. Ostatnio takowa przytrafiła się ekipe Zbigniewa Krowickiego i była dość dotkliwa (przyp. 1:5 z Almamasters). Teraz AT będzie chciało za wszelką cenę udowodnić, że był to tylko i wyłącznie wypadek przy pracy, lecz o punkty ze spadkowiczem będzie równie ciężko. Już nie możemy doczekać się tego starcia, a zwłaszcza pojedynku dwóch najskuteczniejszych napastników w trzeciej lidze, czyli Rafała Dzietczyka i Arkadiusza Barskiego. Który z nich w piątkowy wieczór będzie pierwszoplanową postacią na boisku i pomoże w odniesieniu ważnej wygranej? A może będziemy świadkami podziału punktów? Zobaczymy.

2' Filip Borysewicz staje przed szansą na otworzenie wyniku. Snajper Auto Trucku staje oko w oko z Emilem Wielgusem i przegrywa ten pojedynek!
3' W odpowiedzi mocno na bramkę uderza Arkadiusz Barski, ale vis a vis Wielgusa - Marek Chmiel również jest na posterunku i wyłapuje piłkę po próbie snajpera AZ.
4' Rafał Dzietczyk mając trochę miejsca przed polem karnym strzałem przy słupku stara się zaskoczyć Wielgusa, ale ten popisuje się ekwilibrystyczną paradą i zbija futbolówkę na rzut rożny.
8' Szymon Kicman z dystansu strzela na bramkę, mamy rykoszet od jednego z obrońców AT, ale także kolejną udaną interwencję Chmiela, który paruje ten strzał na róg.
9' (1:0) - Z rzutu rożnego w pole karne, na "krótszy" słupek zagrywa Paweł Struski, a tam obrońcy urywa się Michał Chrupa i strzałem przy dalszym słupku zaskakuje Chmiela. Mamy otwarcie wyniku!
10' Centra Chrupy w pole karne i z trudem futbolówkę do boku odbija golkiper Auto Trucku.
14' Borysewicz na przedpole zagrywa do lepiej ustawionego Tomasza Kanieckiego, a ten oddaje strzał z pierwszej piłki po którym Wielgus znowu może czuć się zwycięzcą, bowiem przenosi piłkę poza światło bramki.
15' Barski kontra Chmiel i górą w tym starciu bramkarz "żółtych", który odbija piłkę przed siebie i po chwili doznaje kontuzji.
16' Uraz okazuje się bardziej poważny niż wcześniej myślano i Chmiela w akcji, w tym meczu już nie zobaczymy. W jego miejsce pojawia się ograny na pozycji bramkarza - Borysewicz.
22' Barski staje przed szansą na gola, ale jego uderzenie z bliskiej odległości przelatuje tuż obok bramki.
23' (2:0) - Chrupa dostaje piłkę w pole karne od Struskiego i strzałem przy dalszym słupku, po ziemi - znajduje sposób na pokonanie Borysewicza.
24' Dzietczyk w zamieszaniu pod bramką, z woleja uderza nad poprzeczką.
25' (3:0) - Szybki kontratak Armii Zbawienia po którym w sytuacji sam na sam z bramkarzem staje Kicman i uderzeniem przy słupku, po którym jeszcze starał się interweniować Borysewicz - zdobywa kolejnego gola dla swojej drużyny.
25' Auto Truck dokonuje kolejnej zmiany między słupkami. Tym razem nie jest ona spowodowana kontuzją. Żeby zwiększyć siłę rażenia - Borysewicza zastąpuje Tomasz Pieńkowski.
29' Paweł Misiewicz kąśliwie strzela z dystansu - Wielgus znowu nie daje się zaskoczyć i zbija to uderzenie do boku. Po chwili do odbitej piłki dopada Artur Hałek i znowu golkiper AZ nie daje się zaskoczyć i ofiarnie broni także dobitkę.
33' Kicman płasko wrzuca futbolówkę w pole karne, z prawej flanki - Pieńkowski udanie, nogami przecina to zagranie.
35' Strzał Adriana Dziury sprzed pola karnego broni Wielgus. Jeszcze dobitka Dzietczyka i po raz kolejny bramkarz górą w starciu ze snajperem AT.
37' (3:1) - Jeden z graczy "pomarańczowych" zagrywa piłkę ręką przed polem karnym i sędzia Tomasz Pondel dyktuje rzut wolny. Do jego wykonania podchodzi Borysewicz i strzałem przy dalszym słupku, niemalże z 20 metrów pokonuje Wielgusa. Dziwna to sytuacja, bowiem golkiper AZ odsunął się od lęcącej w kierunku bramki piłki (przepuścił strzał) i po chwili mocno protestował, uważając, że gol nie powinien zostać uznany. Zapomniał jednak, że po rzucie wolnym, po zagranu ręką, można zdobyć gola.
Mamy więc chyba honorowe trafienie dla ekipy przegrywającej.
38' Dzietczyk mija obrońcę i strzela na bramkę, ale znowu natrafia na zaporę nie do przejścia i przegrywa pojedynek z Wielgusem.
40' (4:1) - Szybki atak Armii Zbawienia. Barski ze skrzydła schodzi do środka i oddaje precyzyjne uderzenie tuż przy słupku, obok strającego się interweniować Pieńkowskiego. Mamy kolejnego gola i po chwili trzy gwizdki arbitra obwieszczające koniec tego spotkania.

Hit kolejki w trzeciej lidze nie zawiódł. Mimo nieprzyjaznej aury, obie drużyny stanęły na wysokości zadania i zapewniły kibicom wiele emocji. Auto Truck mimo tego, że wcale nie grał gorzej od Armii Zbawienia, nie był ani tak skuteczny, ani nie posiadał w swoich szeregach...fanastycznie spisującego się między słupkami - Emila Wielgusa. Dzięki wygranej ekipa Rafała Osowskiego wskoczyła na pozycję wicelidera. Gracze Zbigniewa Krowickiego spadli na szóste miejsce. Następnym razem Armia Zbawienia podejmie Becton Dickinson, z kolei Auto Truck zagra z XL Catlin.