25.04 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
( 0 : 1 )
Skład: Wróblewski, Delmata, Łażewski, Raczyński, Lemiecha, Michalik, Kasza, Podgórnik, Michalik, Młoczek
Skład: Skibiński, Jasiński, Respondek, Buratowski, Toczek, Filipczyk, Gackiewicz, Ławicki, Partyka, Gryglewicz, Tatar
15' Kamil Lemiecha
23' Patryk Raczyński
25' Hubert Młoczek
32' Patryk Raczyński
33' Patryk Raczyński
35' Hubert Młoczek
30' Sebastian Gryglewicz
39' Adrian Michalik (Gol samobójczy)
Zawodnik meczu: Kamil Lemiecha (Kamil Lemiecha brał ciężar gry ofensywnej na swoje barki i praktycznie każda akcja musiała być wyprowadzana przez niego. To po faulu na nim i skutecznie wykonanym rzucie wolnym otworzył worek z bramkami. )

Po bardzo dobrym poprzednim sezonie, na "stare tory" wydaje się wracać Victoria Czerwoni. Ta obecnie znajduje się tylko i wyłącznie nad Stowarzyszeniem Odra-Niemen i jeżeli jak najszybciej nie zapunktuje, to znowu będzie zmuszona tułać się w dolnej części tabeli. O premierowe punkty z Decokingiem będzie niezwykle ciężko. Debiutant radzi sobie do tej pory bardzo dobrze i pragnie namieszać w tabeli trzeciej ligi. W zdobyciu trzech oczek ma pomóc dobra forma lidera tej drużyny - Kamila Lemiechy, bez którego gra ofensywna "bordowych" - ani rusz. Czy zawodnik ten pojawi się na meczu z "czerwonymi" i stanie się istną zmorą dla Marcina Ławickiego? A może defensywa dowodzona przez bramkarza ekipy Tomasza Skibińskiego będzie w tym starciu monolitem nie do przejścia dla nikogo? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy niebawem!

2' Patryk Raczyński zdecydował się na zaskakujący strzał z pierwszej piłki, który minimalnie mija prawy górny róg bramki Marcina Ławeckiego. Pierwsze ostrzeżenie ze strony Decokingu.
3' Kamil Lemiecha zatańczył w środkowej strefie walczyka z obrońcami Victorii, lecz został po chwili powalony przez Damina Jasińskiego, który najwidoczniej nie jest fanem takich tanecznych harców na boisku.
4' Lemiecha wali jak na strzelnicy. Za każdym razem jednak trafia w Ławeckiego, który porządnie się rozgrzał od pierwszych minut tego starcia.
7' Przewinienie w środkowej części boiska z lewej strony. Do piłki podchodzi Huber Młoczek. Każdy ze zgromadzonych widzów, którzy wykupili bilet na to spotkanie łapie się za głowę, bo nikt nie spodziewał się bezpośredniego strzału z tak dużej odległości. Próba Młoczeka miminalnie chybiła celu. Rezerwowi Decokingu z wrażenia tylko powiedzieli "Ale pierdyknął!".
9' Rzut rożny dla Victorii. Marta Toczek z linii bocznej mówi do Jasińskiego: "Wiesz jak to wrzucić, prawda?". Nie wiedział. Wrzutka Jasińskiego ląduje na aucie.
11' Paradazo Ławickiego, który obronną ręką wychodzi z pojedynku z Marcinem Kaszą.
12' Zamieszanie w polu karnym Victorii. Kasza krzyczy, że został trafiony w nogę i jego drużynie należy się rzut karny. Arbiter puszcza jednak grę, a do piłki dopada Lemiecha, lecz jego strzał z linii bramowej w ostatniej chwili wybija Dariusz Respondek!
14' Lemiecha trzymajac piłkę króciutko przy nodze i używając balansu ciała zdołał wymanewrować dwóch rywali. Trzeciego już nie, ale został powstrzymany nieprzepisowo i Decoking będzie miał rzut wolny. Do bramki Ławickiego tylko 7 metrów.
14' (0-1) Gooool! Sam poszkodowny decyduje się na uderzenie, które mija mur i ląduje przy prawym słupku bramki strzeżonej przez Ławickiego. Można się przyczepić czy na pewno golkiper Victorii dobrze ustawił swoich obrońców, ale nie zmienia to faktu, że Decoking wychodzi na prowadzenie.
18' Michał Gackiewicz aka Messi (przynajmniej w oczach swoich kolegów z drużyny) przypomniał sobie, że jeśli strzeli bramkę to otrzyma czteropak złocistego trunku. Napastnik "Czerwonych" otrzymał idealne podanie na głowę, ale jego pierwsza próba została wyblokowana. Piłka spada mu jeszcze pod nogi i już witał się z gąską, już wyobrażał sobie piękne wspólne chwile z czteropakiem, ale Patryk Wróblewski idealnie skrócił kąt i nie pozwolił Gackiewiczowu zdobyć wyrównującego gola.
21' Jasiński tym razem z rożnego wstrzeliwuje mocno piłkę, ale efekt jest ten sam jak za pierwszym razem. Jest pierdyknięcie, brakuje precyzji i w rezultacie piłka ląduje na aucie.
23' (0-2) Patryk Raczyński z najbliższej odległości nie daje żadnych szans Ławickiemu i Victoria przegrywa już dwiema bramkami.
24' Młoczek przypomniał o sobie kibicom zgromadzonym na Vincente de Skwierzyńska, ale na swojego gola musi zaczekać. Minimalnie chybił uderzając zza pola karnego.
25' (0-3) Kapitan Victorii- Tomasz Skibiński popełnia błąd wybijając piłkę wprost pod nogi Młoczeka. Ten bez zastanowienia jak z czołgu Leopard śle pocisk, który zatrzepotał w siatce.
26' Gałczyński zagryw ostrą piłkę w pole karne Decokingu. Na jego szczęście piłka mija obrońców przeciwnika, ale ta nie znalazła adresatów w postaci napastników Victorii.
30' Sebastian Gryglewicz za gestykulcję i kilka słówch, które nie nadają się do druku otrzymuje żółtą kartkę i jeżeli Victoria była w beznadziejnej sytuacji, to teraz są tam, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
31' Kontratak Deco. Lemiecha zagrywa piłkę do Raczyńskiego, który jednak z bliskiej odległości od bramki nie trafia w nią czysto ku rozpaczy swojej, kibiców, a także rodziców, którzy zapewniali, że będą oglądać jego występ na Wrocbal.tv.
32' (0-4) Raczyński z drugim golem. Pomocnik Deco został nagrodzony za swoją ambicje. Najpierw jego strzał zdołał wybronić Ławicki, ale przy dobitce nie miał już żadnych szans.
33' Gałczyński ostro pracuje na wygranie zakładu i był bliski strzelenia bramki! Na jego nieszczęście perfekcyjną paradą popisał się Patryk Wróblewski, który poleciał między słupkami jak Genzo Wakabayashi!
33' Przepychanka pomiędzy Raczyńskim i jednym z zawodnków Victorii. Za nadmierną agresję piłkarz Deco zostaje napomniany żółtym kartonikiem.
35' (0-5) Manita na ten moment staje się faktem. Młoczek otrzymuje dokładne podanie w polu karnym i z zimną krwią pakuje piłkę do bramki. Jest to jego drugie trafienie tego wieczoru!
36' Raczyński po przymusowej przerwie szybko znowu przypomniał o sobie. W sytuacji sam na sam lepszy jednak tym razem jest Ławicki.
37' Lemiecha urządził sobie mały slalom, podciągnął z piłką dobrych pare metrów i zza pola karnego uderzył z popularnego kazika. Kazik jednak spłatał mu tym razem figla i strzał powędrował nad poprzeczką.
39' (1-5) Honorowe trafienie Victorii. Pech Adriana Michalika, który po strzale z wolnego Gryglewicza zmienia tor lotu piłki i pokonuje własnego golkipera.

Podopieczni Kamila Lemiecha byli drużyną bardziej poukładaną taktycznie, lepiej operowali piłką, mieli w swoich szeregach indywidualności w postaci wspomnianego wcześniej Lemiecha czy Raczyńskiego i zasłużenie zgarniają trzy punkty. Victoria Czerwoni mją problem, bo jeżeli ich gra się diametralnie nie poprawi, to o punkty w następnych kolejkach będzie bardzo ciężko. Starcie z Deco pokazało, że napastnicy Victorii zacięli się, a defensywa pod względem traconych bramek ustępuje jedynie Stowarzyszeniu Odra-Niemen, co w żadnym wypadku nie jest pocieszeniem dla podopiecznych Tomasza Skibińskiego. Victoria o pierwsze punkty powalczy z Becton Dickson, którzy nie przegrali jeszcze spotkania w tych rozgrywkch, a Decoking podejmie lidera, czyli ekipę Almamasters.

autor: Bartosz Tęsiorowski