25.04 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
0 : 0
( 0 : 0 )
Skład: Wyrzykowski, Kubus, Wójtowicz, Kuc, Slami, Antoniszyn, Huber, de Matteo, Frąckiewicz, Gegia, Kemgne, Michalak
Skład: Lesiuk, Kasprzycki, Wąsik, Głuszec, Serweta, Grzybowski, Grabalski, Pawlak, Wiktorowicz, Urbański
Zawodnik meczu: Radio Gegia (Cały blok defensywny BD zasługuje na pochwały, lecz o poziom wyżej wzniósł się dzisiaj Radio Gegia i swoimi paradami uratował remis kolegom z drużyny.)
    vs    B

Po pewnym zwycięstwie z Auto Truckiem na głównego kandydata nie tylko do awansu, ale przede wszystkim do triumfu w trzeciej lidze wyrasta debiutant - Almamasters. Zespół ten jest liderem rozgrywek bez ani jednej porażki. Na dodatek Aleksander Grzybowski i jego koledzy mogą pochwalić się najskuteczniejszą ofensywą w swojej lidze (16 goli zdobytych). To musi robić wrażenie na ich najbliższym przeciwniku - Bectonie Dickinsonie. Spadkowicz co prawda w zeszłym sezonie mierzył się z lepszymi drużynami, ale tak czy siak będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby zatrzymać rozpędzonych "Strzelców". Czy ta sztuka im się uda? A może ekipa Wojciecha Kuca będzie kolejną ofiarą Almamasters? Zobaczymy.

2' Krystian Grabalski zagrywa dokładną piłkę do Kacpera Pawlaka, ale napastnik Almamasters naciskany przez obrońcę Beckton Dickinson przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
2' Nieregulaminowe znowienie gry przez bramkarza Radio Gegia i przeciwnicy mają teraz rzut wolny pośredni z bardzo dogodnej okazji, by otworzyć wynik meczu
2' Podopieczni Aleksandra Grzybowskiego dostają gromkie owacje od licznie zgromadzonej publiczności na Vincente de Skwierzyńska. Z duchem fair play zamiast strzelać na bramkę rywala, to postanowili wybić piłkę na rzut z autu. Piękna postawa.
3' Łukasz Lesiuk strzela mocno, lecz w środek i Gegia może doliczyć sobie udaną interwencję do fantasy wrocbal league.
4' Konta Bectonu, ale golkiper Almamaster- Krzysztof Wąsik przytomnie opuscza pole karne, by następnie z "dyńki" wyekspediować piłkę daleko zza ogrodzenie ku rozpaczy rezerwowych, którzy muszą teraz żwawą przebieżką iść po piłkę.
6' Michał Antoniszyn jak dzik wpada w pole karne, ale jego strzał w ostatniej chwili został wyblokowany przez Bartosza Głuszeca.
7' Zamieszanie w polu karnym BD. Całą sytuację próbuje ogarnąć Wojciech Kuc, lecz jego wybicie na uwolnienie o mało nie kończy się przelobowaniem własnego bramkarza! Szybko po tej akcji uciekł pokryć jednego z rywali licząc na to, że nikt nie zauważył tego zagrania. Przed nami na wrocbalowskim placu boju nic się nie ukryje.
8' Zmarnowana setka podpiecznych Aleksandra Grzybowskiego! Dawid Kasprzycki popędził lewą stroną, by precyzyjnie dograć do Grabalskiego, lecz snajper Almamaster nieczysto trafia w piłkę i ta turlając się z prędkością sprintu żółwia zostaje wykopana na rzut z autu przez defensywę przeciwnika.
9' Kasprzycki znów w roli głównej sieje wiatr na lewym skrzydle, lecz z jego akcji znów nie ma plonów. Tym razem jego podanie marnuje Michał Urbański.
11' Urbański próbował raz, próbował dwa, ale za każdym razem efekt jest ten sam- pudło.
12' W BD słychać międzynarodowe towarzystwo. Stąd może bierze się brak zrozumienia na boisku oraz znikoma ilość klarownych sytuacji pod bramką przeciwnika?
14' Piłkarze Almamaster nieźle poklepali piłką. Urbański zagrał do boku do Aleksanra Grzybowskiego, a ten kątem oka zauważył wolnego Karola Wiktorowicza. Mając przed sobą tylko bramkarza fatalnie pudłuje, co mogło być spowodowane osunięciem się czapki zimowej na jego oczy.
16' Gegia źle wychodzi do rzutu rożnego i zbyt krótko piąstkuje. Piłka spada na głowę Głuszeca, który jednak nie zdołał jej umieścić w siatce. Uffffff, serca fanatyków BD zabiły teraz na pewno mocniej.
19' Lesiuk wyprowadza kontrę i zagrywa prostopadłą piłkę do Grabalskiego, który już wizualizował sobie jak ominie bramkarza, a potem jaką cieszynkę zaprezentuje publiczności po strzeleniu gola. Jednak Oliwier Kubus był innego zdania i ofiarnym wślizgiem przerwał groźne podnie, a przy okazji o mały włos nie skierował futbolówki do własnej bramki!
20' Kuc jak na prawdziwego kapitana przystało więcej czasu spędza zza linią boczną, by kierować swoją drużyną niż pomagać jej na boisku. W dodatku oprócz polskiego musi się także posługiwać mową Szekspira. Klasa!
21' Urbański znokautowany! Napastnik otrzymuje cios piłką tam, gdzie samo pisanie o tym jest bolesne. Jednak za namową kolegów i sprawdzonej metodzie skanania na piętach, po chwili wraca na boisko i może kontynuować grę.
22' Becton wciąż najwięcej kilometrów przebiega we własnym polu karnym. Większość zawodników pamięta zapewne cudowne gimnazjalne wyjazdy do Częstochowy na pięlgrzymkę. Tutaj też mamy obronę Częstochowy i modlitwy, by napór Almmaster skończył się jak najszybciej.
24' Strzał zza pola karnego Grabalskiego mija bramkę o 1,27 m. Mamy jednak telefon z centrali, że o 1,28. W każdym razie niewiele brakowało.
26' Lesiuk oddaje strzał z dystansu. Piłka po koźle płata figle golkiperowi BD, który wypluwa ją przed siebie. Huber próbując ją natychmiast wybić trafia niefortunnie w Grabalskiego i mamy kuriozalnego gola! Ale co to? Chwila konsternacji. Damian Pasterniak konsultuje całą sytuację z zawodnikiem Almamaster i po chwili anuluje bramke! Grabalski przyznał się, że piłka trafiła go w rękę. Brawa po raz drugi dla "Snajperów" za piękną postawę fair play.
27' A tu cichutko, wręcz niepostrzeżenie, a co najbardziej zdumiewające, zwłaszcza dla obrońców Almamasters, BD wychodzi z groźną kontrą zakończoną przegranym pojedynkiem sam na sam Ilyasa Slami z golkiperem przeciwnika. Co za zmarnowana szansa na otwarcie wyniku tego spotkania!
28' Ząb za ząb, strzał za strzał. Wiktorowicz trafia, ale tylko w boczną siatkę.
31' Kasprzycki ni to strzałem, ni podaniem, prawie zdobywa gola, ale w porę refleksem popisał się Gegia wybijając z najwyższym trudem piłkę na rzut rożny.
35' Co za strzał! Ale zaraz kibice BD dodają "Co za parada!". I trudno się z nimi nie zgodzić. Urbański posyła precyzyjne uderzenie w prawy górny róg świątyni strzeżonej przez Gegia. Bramkarz Bectonu koniuszkami palców zdołał jeszcze sparować futbolówkę na słupek, a tam szczęśliwie dla podopiecznych Wojtka Kuca ląduje ostatecznie pod nogami jednego z obrońców, który przypomniał sobie starą dobrą polską myśl szkoleniową i bezceregieli wykopał ją jak najdalej od bramki. Dlas nas jest to interwencja kolejki!
38' Slami po raz drugi kończy strzałem kontrę BD, ale tym razem jego uderzenie wzbudziło by szacunek tylko wśród menadżerów NFL.
38' Lesiuk uderza płasko po ziemi ze skrzydła. Na oko brakło z 8 milimetrów.
39' Podopieczni Kuca znów przed ogromną szansą na zgarnięcie kompletu punktów. Kolejna kontra i tym razem Slami wcielił się w rolę asystenta. Uruchomił podaniem Pawła Frączkiewicza, który jednak zamiast uderzać z pierwszej piłki, zbyt długo sobie ją przekładał i z całej akcji wyszedł jeden wielki klops.

Podpieczni Wojciecha Kuca w przypadku wygranej mieli szansę wskoczyć na fotel lidera. Jednak boiskowa rzeczywistość szybko zweryfikowała ich plany i mądrze bronili się przez całe spotkanie, by znienacka i chytrze wyprowadzać kontry. Dwie z nich powinny zakończyć się golem, ale szwankowała skuteczność u Slamiego czy Frąckiewicza. Cała defensywa BD niczym Juventus w pocie czoła zapracowała sobie na ciężko wywalczony punkt. Almamasters prowadził grę, ale miał problemy z przebiciem się w pole karne przeciwnika i często bombardował rywali strzałami z dystansu, które jednak albo mijały minimalnie celu, lub bronił je świetnie dysponowany tego dnia- Radio Gegia. To właśnie golkiper BD swoją F-A-N-T-A-S-T-Y-C-Z-N-Ą paradą w ostatnich fragmentach meczu zapewnił swojej drużynie cenne "oczko". W następnej kolejce Almamasters czeka ciężka przeprawa z Decoking, a Becton Dickinson o punkty powalczy z Victorią Czerwoni.

autor: Bartosz Tęsiorowski