18.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 0 : 1 )
Skład: Sochański, Kowalczyk, Baka, Branicki, Matysik, Pantsos, Jaskulski, Kravchuk, Redemakers, Sojka
Skład: Wielgus, Chabier, Osowski, Uchański, Jańczak, Kicman, Barski, Stefańczyk, Struski, Chrupa, Kuchta
18' Konrad Matysik
27' Łukasz Sochański (Gol samobójczy)
35' Arkadiusz Barski
40' Marcin Chabier
40' Michał Chrupa
Zawodnik meczu: Arkadiusz Barski (Zawodnik meczu, ponieważ jest znajomym Maćka Piaseckiego. A poważnie, to przy wyrównanym spotkaniu jego bramka, która wymagała zarówno siły, jak i finezji na 2-1 sprawiła, że Armia zgarnęła cenne trzy "oczka". Gratulujemy.)

W najniższej klasie rozgrywkowej czekają nas zaledwie trzy spotkania, a pierwszym z nich będzie pojedynek spadkowicza - Armii Zbawienia z XL Catlin. Pierwsi mają na swoim koncie trzy, a drudzy zaledwie jeden punkt, a więc rządza zdobywania bramek i kolejnych oczek, przez obie ekipy, nie jest mała. Patrząc jednak na tabelę to faworytem wtorkowego pojedynku będzie team Rafała Osowskiego, którego celem na ten sezon jest rychły powrót na zaplecze pierwszej ligi. Do tego są potrzebne trzy punkty z Catlinem. Czy uda się takowe zgarnąć? A może to gracze Łukasza Sochańskiego zdobędą premierowy tej wiosny komplet oczek? Przekonamy się!

2' Na boisku jak na razie wieje nudą. Obie ekipy jeszcze nie zdążyły wejść na wyższe obroty po świątecznym lenistwie. Zobaczymy kto w trakcie przerwy częściej sięgał po białą kiełbasę, a kto po serniczek.
3' Jedyną godną uwagi zmianką jest w tym momencie to, że z boku boiska jeden z fanów robi zdjęcie z Sebastianem Kuchtą. Trener Armii Zbawienia lekko był zdziwiony tym faktem i pewnie pomyślał sobie, że skoro jest taki popularny, na pewno dobrze kopię w piłkę i postanawia wprowadzić go na plac gry.
3' A to psikus! Okazało się, że zdjęcie robił koordynator do profilówki, a nie żaden idol talentu Sebastiana.
4' Bartłomiej Branicki uderza z całej siły, ale jego uderzenie na pośladek przyjmuje Rafał Osowski. Bramkarz, jak i jego koledzy z drużyny dziękują mu za to poświęcenie. Na pewno żaden z nich nie chciałby być teraz na jego miejscu...
5' Do meczu Realu z Bayernem zostało nieco ponad półtorej godziny.
7' Podopieczni Łukasza Sochańskiego graja dziś w białych strojach i jak Real Madryt próbują maksymalnie 2-3 podaniami przemieszczać piłkę z własnego pola karnego do przeciwnika. Efekt jest jednak marny, ponieważ szybko zdają sobie sprawę, że nie są Realem.
11' Kondrad Matysik sprawdził czy Emil Wielgus nie uciął sobie drzemki na bramce. Golkiper Armii broni jego uderzenie i wyraźnie daje sygnał, że czuwa i ma się dobrze.
18' (0-1) Matysik otwiera wynik spotkania! Pomocnik XL Catlin musiał być w nie lada szoku widząc, że może przyjąć sobie bez stresu piłkę oraz pognać z nią parę metrów przez nikogo zupełnie nie niepokojony. A jednak tak się dzieję i mając przed sobą tylko bramkarza Armii, płaskim strzałem daje prowadzenie swojej drużynie.
20' Armia Zbawienia czeka na zbawienie i sygnał do lepszej gry. Na razie musi wystarczyć im Arkadiusz Barski, ale jego próby strzeleckie są blokowane przez szczelny blok defensywny (Theodoros Pantsos, Damian Jaskulski oraz Artem Kravchuk).
22' Jak tego nie strzelił Janthe Edemakers?! No jak? Pytają się rozpaczliwie kibice XL Castling, ale ich jęk tylko odbija się od ścian bez żadnej odpowiedzi. Branicki posyła idealną prostopadłą piłkę między dwoma obrońcami rywala. Dopada do niej Janthe, ale w sytuacji sam na sam strzela obok słupka.
24' Barski przed szansą na wyrównanie, ale w zamieszaniu w polu karnym rywala- fatalnie pudłuje. Koledzy ze Słowa Sportowego oglądając skrót z meczu na kanale "Mój ogród" długo zapewne będą wypominać mu tę klarowną okazję. W końcu nie ma to jak wsparcie od przyjaciół.
27' (1-1) No i mamy zbawienie dla Armii Zbawienia. Heheheszki. A Mesjaszem ich, dość nieoczekiwanie, okazał się Sochański, który strzałem głową pokonuje własnego bramkarza. Co za pech kierownik drużyny XL Catlin.
35' (2-1) Krzysztof Jańczak zagrywa do środka do Barskiego. Ten mając obrońcę na plecach przestawił sobie piłkę na swoją lepszą prawą nogę i beż żadnych ceregieli, pieszczot i innych bajer kropnął z całej siły zza szesnastki. Po chwili ławka rezerwowych eskplodowała i biegła co tchu, by wyściskać swojego bohatera. Armia na czele!
37' Castlin po stracie gola, straciła też zapał do gry, a przede wszystkim pomysł na to, jak zaleźć ponownie za skórę defensywie Armii Zbawienia. Na razie są na etapie wrzutki za wrzutką i może coś z tego się urodzi.
38' Jaskulski zagrywa długą piłkę do Dariusza Sojki. Pomocnik Castlinu będąc tyłem do bramki sprytnie chciał głową pokonać Wielgusa, lecz jego uderzenie było zbyt słabe i wciąż na prowadzeniu podopieczni Rafała Osowskiego.
40' (3-1) Kuchta oprócz pozowania do zdjęć potrafi także podać dokładnie piłkę. Z jego usług kurierskich skorzystał Michał Chrupa i Armia dobija bezlitośnie rywala w ostatniej minucie meczu.
40' Rzut wolny dla Catlinu za faul  Chabiera. Za to przewinienie obrońca Armii upomniany jest żółtym kartonikiem. Jedna z ostatnich szans na zmniejszenie rozmarów porażki. Do piłki podchodzi Sojka. Uderza mocno, ale zdecydownie zapomniał o precyzji. Po chwili Tomasz Pondel, który ma w nogach już dwa spotkania kończy zawody!

Armia Zbawienia po profesorsku wypunktowała przeciwnika. Podopieczni Rafała Osowskiego wykorzystywali nawet pół sytuacji jaka im się nadarzyła. Punktem zwrotnym spotkania była bramka samobójcza Łukasza Sochańskiego oraz piekielne mocne i przede wszystkim celne uderzenie Arkadiusz Barskiego. XL Catlin długo prowadził grę, z przebiegu meczu nawet wypracował sobie wiecej okazji do zdobycia bramki, ale co z tego skoro brakowało większego pomysłu i polotu przed polem karnym przeciwnika?  W następnej kolejce Catlin czeka arcyważny mecz z Impelem, który różnicą bramek jest o jedną pozycję niżej w tabeli. Armię Zbawienia czeka za to mecz z liderem- Auto Truck i o drugi skalp będzie niezwykle trudno.

autor: Bartosz Tęsiorowski