tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . Almamasters 11 +51 29
2 . Becton Dickinson 11 +16 24
3 . Armia Zbawienia 11 +7 22
4 . Auto Truck 11 +8 20
5 . FC Pasibus 11 +9 18
6 . Decoking 11 +6 17
7 . XL Catlin 11 +9 14
8 . Fresenius United 11 -9 13
9 . FC ŻWiR 11 -9 12
10 . Impel 11 -12 10
11 . Victoria Czerwoni 11 -33 4
12 . Stow. Odra-Niemen 11 -43 3
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
10.04 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Fresenius United
XL Catlin
0 : 4
( 0 : 2 )
Skład: Matz, Bieś, Mahmudian, Paździorek, Vogel, Gawroński, Bartoń, Zakrzyński, Bielski
Skład: Sochański, Baka, Pudlis, Cattaneo, Branicki, Woźny, Matysik, Scandolara, Grelich, Pantsos, Krzyszkowski
1' Wiktor Matz
6' Przemysław Paździorek
34' Nico Mahmudian
37' Przemysław Paździorek
Zawodnik meczu: Przemysław Paździorek (Przemek był motorem napędowym Freseniusa. Wszędzie było go pełno, a spotkanie z XL Catlin zakończył strzelając dwa gole i notując asystę. Wyróżnienie należy się również Marcinowi Bartoniowi. )
    vs    

W najniższej klasie rozgrywkowej granie zainauguruje XL Catlin i Fresenius United, czyli odpowiednio dziesiąty i dziewiąty zespół poprzedniego sezonu. Tamta kampania ligowa miała być tą zapoznawczą ze specyfiką naszej ligi, tak więc teraz ma być już tylko lepiej. Inauguracyjne pojedynki wyżej wymienionych były dosyć udane. Team Tomasza Nowickiego zremisował z Almamasters, z kolei gracze Przemysława Paździorka pokonali FC ŻWiR. Jesienią w bezpośrednim starciu lepsi okazali się "biało-niebiescy", którzy odnieśli victorię - 2:1. Czego będziemy świadkami tym razem? Miejmy nadzieje, że bardzo wyrównanego i pełnego emocji pojedynku! Fresenius zagra dzisiaj bez nominalnego bramkarza. Między słupkami zobaczymy Marcina Biesia.

Relacja z meczu:
1' Rozpoczęcie spotkania
1' (0:1) - Jeszcze spotkanie na dobre się nie zaczęło, a już w 23 sekundzie mamy pierwszego gola. Pierwsza akcja meczu. Michał Vogel zagrywa w tempo do Wiktora Matza, który przyjmuje sobie piłkę na przedpolu bramki przeciwników i precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku - otwiera wynik spotkania!
4' Uderzenie Marcina Bartonia sprzed pola karnego i piłkę do "koszyczka" pewnie chwyta bramkarz.  
6' (0:2) - Tomasz Zakrzyński pędzi prawą stroną i zagrywa piłkę niemalże z narożnika, w pole karne. Tam niepewnie interweniuje Sebastiano Scandolara, który zbija ją przed siebie i w porę dopada do niej Przemysław Paździorek. Kapitan Freseniusa takiego prezentu niezwykł marnować i z zimną krwią pakuje futbolówkę do siatki. 
12' Ekwilibrystyczny strzał przewrotką autorstwa Nico Mahmudiana ląduje na bocznej siatce bramki przeciwników.
14' Składna akcja XL Catlin zakończona strzałem z prawej strony - obok bramki.
15' Mahmudian zgrywa piłkę do Bartonia, a ten oddaje mocny strzał, po którym piłkę instynktownie bramkarz zbija na poprzeczkę. Mamy jeszcze dobitkę tego samego zawodnika zablokowaną przez jednego z obrońców!
17' Błąd przy wyprowadzaniu piłki z linii obronnej popełnia jeden z defensorów Freseniusa. Futbolówkę przejmuje Grelich i kończy akcje strzałem w słupek!
19' Paździorek do Matza, a ten długo się nie zastanawia i oddaje strzał z dalszej odległości. Po próbie gracza FU piłka przelatuje nieznacznie obok bramki.
20' Koniec pierwszej połowy
24' Strzał Stefano Cattaneo z dystansu i z trudem piłkę chwyta Marcin Bieś.  
26' Mocne uderzenie Grelicha z rzutu wolnego i futbolówkę na róg zbija Bieś.  
28' Bartłomiej Branicki stara się zaskoczyć bramkarza strzałem sprzed pola karnego, ale ten przelatuje tuż obok słupka.
33' Pudlis pograł z Branickim i ten drugi z dość ostrego kąta uderzając - trafia w słupek!
34' (0:3) - Paździorek w kontrze zagrywa do Mahmudiana, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, strzałem przy słupku go pokonuje.
37' (0:4) - To co wyczynia dzisiaj Paździorek jest niepojęte. Matz podaje mu piłkę, a ten strzałem z woleja pokonuje Scandolarę po raz drugi w tym spotkaniu!
40' Koniec spotkania
 
Zasłużone zwycięstwo Fresenius United, który był praktycznie pod każdym względem lepszy od XL Catlin i zgarnął cenne trzy oczka. Tym samym zespół Przemysława Paździorka awansował na fotel lidera trzeciej ligi i wydaje się być jednym z głównych faworytów do wywalczenia sobie awansu. Co do ekipy Tomasza Nowickiego to zagrała poniżej oczekiwań i na premierowe zwycięstwo w sezonie musi jeszcze poczekać. Następnym razem Fresenius zmierzy się z FC Pasibus, z kolei XLC "skrzyżuje rękawice" z Armią Zbawienia.


autor: Michał Pondel
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: m.pondel@wrocbal.pl

Zawodnik meczu:

Przemysław Paździorek (Fresenius United)