04.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
3 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Jasiński, Respondek, Buratowski, Toczek, Filipczyk, Gackiewicz, Ławicki, Matkowski, Zajączkowski, Partyka, Raputa
Skład: Wielgus, Chabier, Osowski, Kicman, Barski, Stefańczyk, Andruszewski, Struski, Toczek, Chrupa
10' Arkadiusz Barski
22' Mateusz Stefańczyk
27' Arkadiusz Barski
Zawodnik meczu: Arkadiusz Barski (Barski jak na prawdziwego snajpera przystało najpierw otworzył wynik spotkania, a jego drugie trafienie odebrało ochotę do gry przeciwnikowi. )

Na zgłoszeniu się do WLB ekipy Brata Alberta, oprócz Zielonych Aniołów, bardzo wiele straciła Armia Zbawienia. Zespół ten musiał rozstać się z trzema dość ważnymi zawodnikami, czyli Maciejem Gudrą, Michałem Maziarzem i Rafałem Biel. Bez tej trójki ciężko będzie o uzyskanie powrotu do drugiej ligi, ale nie można spisywać na straty doświadczonego zespołu dowodzonego przez Rafała Osowskiego. Ten na inauguracje zmierzy się, w starciu "derbowym", ze starym dobrym znajomym, czyli Victorią Czerwoni. Dzisiejsza rywalizacja będzie jednak skupiona przede wszystkim na pojedynku Macieja i Marty Toczek. Małżeństwo przez 40. minut gry będzie musiało zapomnieć o wielkiej milości jaką darzą siebie na co dzień. Nikt z nas nie chciałby być także w skórze Macieja, ponieważ w przypadku przegranej jego drużyny, będzie zmuszony wysłuchiwać szyders ze strony swojej żony, a w obliczu wygranej spanie na kanapie ma zagwarantowane.

3' W pierwszych minutach widać, że obie ekipy czują do siebie respekt i żadna z nich nie ma zamiaru rzucać się do zdecydowanych ataków ku rozpaczy naszego wrocbalowego kamerzysty, który liczył na kilka dobrych ujęć z tego "derbowego" spotkania.
5' Mamy już 5. minutę, a jedynym godnym wydarzeniem wychwyconym przez naszego operatora jest to, że Marta Toczek uprawia trash-talking na swoim mężu sugerując mu, że za momencik założy mu popularny "kanał".
6'- Szymon Kicman rusza do żwawszego ataku i płaskim udrzeniem próbuje zaskoczyć Marcina Ławickiego, który wyciąga się jak struna, ale nie musi ostateczni interweniować, ponieważ piłka mija o centymetry jego bramkę.
7'- Na odpowiedź Victorii Czerwonych nie trzeba było długo czekać. Emil Wielgus w heroiczny sposób broni mocny strzał Roberta Partyki i piłka ląduje na rzucie rożnym.
10' (1-0) Wynik spotkania otwiera Arkadiusz Barski po podaniu Łukasza Andruszewskiego. Ludzie na Estadio de Skwierzyńska z radości bawią, tańczą się.
15- Kicman- jak do tej pory najaktywniejszy zawodnik Armii Zbawienia- po raz drugi próbuje uderzenia z dystansu, ale efekt jest dokładni taki sam jak przy jego pierwszym strzale.
16' Marcin Zajączkowski zagrywa "ciasteczko" do Tomasza Filipczyka, ale napastnik Victorii źle złożył się do strzału i piłka jedynie musnęła jego idealnie ułożoną dzisiaj na to spotkanie fryzurę.
22'- Armia Zbawienia wyraźnie wyczekuje na ruch Victorii i tylko od czasu do czasu odgraża się akcjami zaczepnymi Kicmana i Arkadiusza Barskiego, ale żaden z nich nie wypracował sobie jak na razie klarownej sytuacji do strzelenia gola.
22' (2-0)- Drogę do siatki znajduje natomiast Maciej Stefańczyk ku zdziwieniu przeciwnika, który najwyraźniej zapomniał, że defensorzy Armii Zbawienia także lubią zapuszczać się w pole karne, by upolować gola.
24' Robert Partyka niezbyt mocnym uderzeniem sprawdza czy bramkarz przeciwnika nie przysnął na bramce. Ławicki jest czujny i z łatwością notuje udaną interwencję.
27' (3-0) Kicman zagrywa do Barskiego, a ten płaskim strzałem pokonuje bezradnego Ławickiego. Szansę podopiecznych Tomasza Skibińskiego (nieobecnego w dzisiejszym starciu) zmalały już praktycznie do zera.
30' Victoria pokazuje charakter i pomimo niekorzystnego rezultatu wciąż z uporem maniaka próbuje zdobyć honorowego gola. Niestety ich próby albo są skutecznie blokowane przez obrońców rywali, albo brakuje dokładności w rozgrywaniu.
33' Z ławki rezerwowych Victorii unosi się głośne nawoływanie do większego zaangażowania, oczywiście z odpowiednią dawką niezastąpionej na takie okazje łaciny.
37' Marta Toczek indywidualnym rajdem próbuje poderwać jeszcze do walki swoją drużynę i nawet udaje jej się przedrzeć przez szczelną defensywę AB dowodzoną przez jej ukochanego męża. Niestety jej podanie do nikogo, a właściwie w aut, zabija jakąkolwiek nadzieję na uzyskanie choćby honorowej bramki.

Mecz dla postronnych widzów na pewno nie był porywającym widowiskiem. Armia Zbawienia wygrywa jednak zasłużenie, bo pomimo ubytków kadrowych pokazała więcej jakości w grze, a jej defensywa rzadko pozwalała sobie na rozkojarzenie i mając za plecami dobrze dysponowanego Emila Wielgusa zachowała czyste konto. Wśród podopiecznych Rafała Osowskiego każdy z zawodników tryskał humorem po dobrze wykonanej pracy z wyjątkiem Macieja Toczka, który najbliższą noc spędzi najprawdopodobniej na kanapie...

autor: Bartosz Tęsiorowski