28.06 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
( 1 : 1 )
Skład: Matuszak, Ferros, Gonzalez, Rutkowski, Kacperczyk, Sahal, Shoaib, Grzelczyk
Skład: Adham, Zapart, Wiśniewski, Szermeta, Wojtyszek, Białkowski, Warchoł, Więckiewicz, Przytuła
13' Michał Matuszak
15' Wojciech Warchoł
30' Wiktor Wojtyszek
Zawodnik meczu: Wojciech Warchoł (Ciężko wyróżnić tego naj wśród graczy Luf, ale Wojciech Warchoł według kolegów miał najładniej ułożoną fryzurę ze wszystkich zawodników plus zdobył ważnego gola na remis. Gratulujemy.)

Można gdybać co stałoby się, gdyby Lufy na początku sezonu, grałby tak jak obecnie i nie oddały dwóch spotkań walkowerem! Wtedy może spadku do trzeciej ligi by nie było. W czterech ostatnich meczach zespół Alana Adhama ugrał 9 punktów i grając z innym spadkowiczem - Unit4 będzie chciał pójść za ciosem, po to, żeby zakończyć zmagania na najlepszym miejscu w strefie spadkowej. Beniaminek bez walki się jednak nie podda i również z całych sił powalczy o jak najbardziej korzystny rezultat, po to, by pożegnać się z drugą ligą w sposób godny. Kto w środowy wieczór poprowadzi swój team do triumfu? Czy będzie to Michał Matuszak z U4, a może Igor
Białkowski z Luf?

2' Zamieszanie w polu karnym UNIT4 i o mały włos Shoaib Ahmed po błędnej komunikacji z własnym bramkarzem nie wpakował piłki do własnej siatki!
5' Aktywny od początku spotkania Michał Matuszak strzałem zza pola karnego trafia w prawy słupek!
7' Wiktor Zapart był sam na sam z goalkeaperem rywala i chciał chytrze podciął piłkę nad nim, lecz zrobił to niedokładnie i piłka minęła o centymetry prawy słupek.
12' Lufy odpaliły amunicję. Najpierw Wojciech Warchoł postraszył strzałem z dystansu, z który broni Louis Boix, a następnie piłka trafia pod nogi Alana Adhama, który kropnął z całych sił, ale bramkarza U4 uratował słupek!
13' (0-1) Michał Matuszak, najgrożniejszy zawodnik podopiecznych Dario Ferrosa, wykorzystuje bezbłędnie sytuacje sam na sam z bramkarzem rywala i strzałem pod poprzeczkę otwiera wynik meczu.
13' Na boisku znów zaczyna padać i warunki do gry stają się coraz cięższe.
15' (1-1) Bogowie Wojny szybko doprowadzają do remisu za sprawą Wojciecha Warchoła, który pięknym uderzeniem pod poprzeczkę zza pola karnego pokonuje Louis Boixa. Jest to jedna, o ile nie najładniejsza bramka, tego wieczoru.
20' Jak to nie wpadło! Matuszak kątem oka zauważył, że Mateusz Wiśniewski opuścił swój posterunek i zagrał z pierwszej piłki do niepilnowanego i mającego przed sobą tylko pustą bramkę Adriana Rutkowskiego, który tak się podjarał możliwością zdobycia łatwego gola, że źle opanował futbolówkę, a ta wypadła poza linię. Kiks kolejki!
20' Koniec pierwszej połowy
23' Artur Białkowski strzał zza pola karnego, ale uderzył za słabo, by sprawić większe problemy goalkeaperowi U4.
25' Koordynator, wraz z panią fotograf dzielnie walczą z żywiołem i z regularnym opróżnianiem wody, która zalega na namiocie zakupionym za 1000 rubli. Właściwie to tylko koordynator, bo pani fotograf poluje na najlepsze ujęcie mistera mokrego podkoszulka wśród zawodników Luf, którzy ewidetnie zawrócili jej w głowie strojami.
27' Białkowski znów z dystansu, lecz tym razem piłka po ryszkoscie mija nieznacznie lewy słupek bramki Louisa Boixa.
30' (2-1) Lufy na prowadzeniu! Skuteczny kontratak podpiecznych Bartosza Przytuły, w którym brali udział Białkowski oraz Wiktor Wojtyszek. Ten pierwszy asystował, a drugi będąc w polu karnym uderzył skutecznie po krótkim rogu.
32' Lufy powoli zaczynają dominować nad boiskowymi wydarzeniami. Dwukrotnie z rzędu Łukasz Więckiewicz mógł staną przed wyborną szansą na zdobycie gola, ale za każdym razem złośliwa murawa nie pozwalała mu na dokładne przyjęcie piłki, a tak byłby sam na sam z bramkarzem rywala.
34' Kolejny kontratak Luf i Białkowski zamiast podawać, to zachował się zbyt egoistycznie. Mając dużo miejsca i czasu uderzył jedynie w boczną siatkę!
35' Bogowie wojny znów w natarciu i z kontra 2 na 1 zakończyła się strzałem Więckiewicza, ale w sam środek bramki, co znacznie ułatwiło obronę Boixowi.
37' Wiktor Zapart uderzył chytrze z dystansu i piłka po palcach bramkarza ląduje na prawym słupku!
40' Koniec spotkania

W środowy wieczór jak zwykle deszcz odgrywał kluczową rolę w poczynaniach ofensywnych obu ekip. W trudnych warunkach lepiej poradzili sobie zawodnicy Luf, którzy z honorem żegnają się z WLB2. Taki sam los już od jakiegoś czasu czekał UNIT4, także będzie szansa na rewanż już w jesiennej edycji. Podopieczni Bartosza Przytuły zdominowali drugą część gry i ostatecznie zasłużenie zgarniają pełną pulę. U4 mogli osiągnąć lepszy rezulat, ale jeżeli marnuje się 200% sytuację na gola, to potem los karci taką niefrasobliwość w ataku.

autor: Bartosz Tęsiorowski