27.06 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Kondratowicz, Prusko, Bartosik, Jarosławski, Hylewicz, Wagner, Guźniczak
Skład: Mosiołek, Łysek, Such, Kmieć, Radziewicz, Pichlak, Baldy
16' Konrad Hylewicz
23' Marek Szpyra
24' Konrad Hylewicz
31' Robert Skrzypecki
34' Konrad Hylewicz
40' Konrad Hylewicz
15' Łukasz Such
19' Piotr Baldy
37' Piotr Baldy (Rzut karny)
Zawodnik meczu: Konrad Hylewicz (Konrad poprowadził swój zespół do wygranej! Był najaktwyniejszym graczem na boisku, a spotkanie zakończył strzeleniem czterech goli i zanotowaniem asysty. )

Przed startem sezonu InsERT Team i Brzmienie Miasta wymieniani byli w roli głównych faworytów do wywalczenia sobie awansu, do wyższej klasy rozgrywkowej. Z bukmacherskich przewidywań nic się ziściło i obie drużyny zakończą zmagania w okolicach środka ligowej tabeli. Różnica punktowa pomiędzy tymi drużynami wynosi pięć oczek, tak więc nawet w razie wygranej, ekipa Marka Szpyry nie przegoni spadkowicza. Ten jednak będzie chciał zakończyć sezon tuż za podium i zrobi wszystko, żeby zgarnąć komplet punktów. Do takowego ma poprowadzić "Programistów" - niezawodny Łukasz Such, który w pojedynku snajperskim stanie na przeciwko Adrianowi Kondratowiczowi! Który z tych zawodników okaże się bardziej skuteczny i poprowadzi swoich kolegów do wygranej? Zobaczymy. InsERT Team rozpocznie mecz w sześciu!

1' Adrian Kondratowicz staje oko w oko z Tomaszem Radziewiczem i przegrywa ten pojedynek!
2' Płaskie uderzenie Roberta Skrzypeckiego zza pola karnego i futbolówkę pewnie chwyta Radziewicz.
3' Piotr Baldy widząc wysuniętego na przedpolu Michała Guźniczaka stara się go przelobować, ale ten jest czujny i przenosi futbolówkę poza światło bramki.
5' Paweł Bartosik prostopadle zagrywa w pole karne do Kondratowicza, a ten z bliska uderza wprost w dobrze wychodzącego z bramki golkipera.
5' Jarosław Jarosławski strzałem sprzed pola karnego stara się zaskoczyć bramkarza, ale ten bez ryzyka zbija futbolówkę na rzut rożny.
5' InsERT grać będzie w komplecie, ale bez ani jednej zmiany.
6' Konrad Hylewicz na lewej stronie mija obrońcę i wrzuca piłkę w pole karne. Tam przyjmuje ją Kondratowicz i oddaje strzał tuż nad poprzeczką.
8' Mocny strzał Łukasza Sucha zza pola karnego i futbolówka po nim ląduje na piłkołapie za bramką Brzmienia Miasta.
12' Szybko rozegrany rzut autowy i przed szansą na gola staje Hylewicz, ale jego piłka po jego strzale zatrzymuje się bocznej siatce.
13' Strzał Sucha z dystansu przelatuje obok bramki.
14' Czy to centra czy to strzał Roberta Skrzypeckiego? Nie wiadomo, ale pewne jest to, że gola nie będzie, bowiem udanie nogami interweniuje Radziewicz.
15' (0:1) - Such płaskim strzałem zaa pola karnego przy dalszym słupku zaskakuje Michała Guźniczaka.
16' (1:1) - Kondratowicz do Hylewicza w pole karne, a ten strzałem sprytnym uderzeniem przy słupku doprowadza do wyrównania!
17' Mateusz Skrzypecki kontra Radziewicz i po interwencji bramkarza mamy tylko i wyłącznie boczną siatkę.
18' Szarża Hylewicza, który po drodze mija dwóch rywali i finalizuje ją strzałem nad poprzeczką.
19' (1:2) - Jakub Pichlak do Baldego, a ten uderzeniem obok wysuniętego na przedpolu Guźczniaka znajduje drogę do bramki.
20' Koniec pierwszej połowy.
23' (2:2) - Hylewicz idealnym podaniem odnajduje w polu karnym Marka Szpyrę, a ten pewnym strzałem do pustej bramki doprowadza do wyrównania.
24' (3:2) - Jarosławski świetnie zagrywa na wolne pole do Hylewicza. Ten staje oko w oko z bramkarzem i strzałem przy słupku pokonuje Radziewicz.
25' Hylewicz wykłada piłkę jak na tacy Kondratowiczowi, który mając przed sobą pustą bramkę - uderza tuż obok niej.
27' Kondratowicz staje oko w oko z Radziewiczem i przegrywa ten pojedynek!
28' Kąsliwe uderzenie Baldego z dystansu i na raty wyłapuje je Guźniczak.
28' Po centrze jednego z zawodników Brzmienia Miasta Radziewicz odbija piłkę do góry. Do tej dopada Kondratowicz i z główki uderza wprost w znajdującego się na linii bramkowej - Sucha.
29' Kondratowiczowi ofiarnie futbolówke spod ngó wygarnia Kondratowicz.
29' Płaski strzał Baldego sprzed pola karnego i instynktownie, udanie nogami interweniuje bramkarz.
31' (4:2) - Wrzutka R.Skrzypeckiego z prawej strony i po nieudanej interwencji Radziewicza "balon" znajduje drogę do siatki.
34' Kondratowicz kontra Radziewicz i strzał napastnika BM nogami dobrze broni bramkarz.
34' (5:2) - Mocny strzał Hylewicza z dystansu i futbolówka po interwencji Radziewicza wpada do siatki tuż pod poprzeczkę.
36' R.Skrzypecki staje przed szansą na gola, ale w porę udanym wyjściem z bramki uprzedza go Radziewicz.
37' Baldy zostaje sfaulowany w polu karnym i mamy rzut karny.
37' (5:3) - Do jego wykonania podchodzi sam poszkodowany i pewnym strzałem po ziemi zaskakuje Guźniczaka.
39' Hylewicz krzyżakiem do R. Skrzypeckiego, ten pod bramkę podaje do Łukasza Prusko, który nie trafia do pustej bramki.
40' (6:3) - Hylewicz mając nieco miejsca przed polem karnym oddaje mocne uderzenie, które znajduje drogę do siatki tuż przy słupku.
40' Koniec spotkania

Przez cały czas trwania spotkania lepsze wrażenie sprawiało Brzmienie Miasta, które jednak dopiero w przerwie nastawiło celowniki i w drugiej odsłonie wypunktowało grającego bez zmian przeciwnika. InsERT miał dobre momenty, ale to było za mało, aby zaskoczyć ekipę Marka Szpyry. Co do sytuacji w tabeli obu drużyn to "bordowi" zakończą sezon w najlepszym wypadku na siódmym, a "Programiści" na piątym miejscu. Dla obu zespołów był to ostatni mecz w sezonie wiosna 2017. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zachęcamy do gry w następnych edycjach!