26.06 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
4 : 5
( 0 : 4 )
Skład: Gąsowski, Hubczak, Gawziński, Sokalski, Kalimow, Lechowski, Chołody, Podymkiewicz
Skład: Wardęga, Wardęga, Mikołajek, Mikołajek, Flejterski, Misiewicz, Żechalko, Tymczak, Mikołajek, Chmielewski
7' Krzysztof Podymkiewicz
12' Jacek Lechowski
16' Jacek Lechowski
18' Patryk Gawziński
32' Patryk Gawziński
22' Jan Mikołajek
24' Mateusz Flejterski
26' Mateusz Flejterski
28' Paweł Misiewicz
39' Michał Wardęga
Zawodnik meczu: Krzysztof Podymkiewicz (Krzysiek był niezwykle aktywny przez całe spotkanie. Zawodnik ten strzelił gola i zanotował dwie asysty. Wyróżnić należy również Patryka Gawzińskiego i Mateusza Flejterskiego. )

Po spadku z pierwszej ligi, Asplex zanotował kolejny i jesienią grać będzie w najniższej klasie rozgrywkowej. Grając już bez większej presji gracze Kamila Gąsowskiego będą chcieli w dobrym stylu pożegnać się z drugim szczeblem rozgrywek. Z Zielonymi Aniołami o jakiekolwiek punkty będzie jednak niezwykle ciężko, bowiem ekipa Olafa Mikołajka prezentuje nie najgorszą formę i zwycięstwem będzie chciała zakończyć wiosenne zmagania. W poprzednim sezonie, jeszcze w pierwszej lidze, w bezpośrednim pojedynku obu tych ekip lepsi okazali się "Acerowcy", którzy wygrali 1:0. Czy teraz również okazą się bardziej konkretni? A może to "Green Angels" się zrewanżują i zakończą sezon zwycięstwem?

3' Krzysztof Podymkiewicz w tempo zagrywa do Łukasza Chołodego, ten staje oko w oko z Ryszardem Żechałko, lecz gola z tego nie będzie, bowiem udanym wyjściem z bramki popisuje się bramkarz ZA i wygarnia piłkę spod nóg napastnikowi.
5' Podymkiewicz z autu zagrywa w pole karne do Jacka Lechowskiego, który oddaje strzał z pierwszej piłki wprost w dobrze ustawionego golkipera.
7' (1:0) - Chołody prostopadle podaje pod bramkę do Podymkiewicza, który lekko trąca piłkę, a ta wpada tuż obok wychodzącego z bramki Żechałko.
8' Jan Mikołajek dostaje futbolówkę na przedpolu, wpada z nią w pole karne i oddaje strzał, tuż obok słupka.
9' Lechowski z woleja i piłka po jego próbie nieznacznie mija dalszy słupek bramki Zielonych Aniołów.
10' Michał Wardęga uderza sprzed pola karnego i piłkę pewnie chwyta Patryk Kalimow.
12' (2:0) - Wrzutka Podymkiewicza w pole karne. Tam obrońcy urywa się Lechowski i strzałem z główki, przy słupku zaskakuje Żechałko.
14' Chołody-Sokalski-Chołody i zawodnik z numerem "17" staje oko w oko z bramkarzem i przegrywa ten pojedynek!
14' Wrzutka Filipa Mikołajka z prawej strony i futbolówka zatrzymuje się na słupku bramki Kalimowa.
15' Misiewicz główką zgrywa pod bramkę do Michała Wardęgi, a ten oddaje strzał "ze szczupaka" po którym świetną interwencją popisuje się Kalimow i wybija futbolówkę poza światło bramki.
16' (3:0) - Lechowski huknął z dystansu i piłka po interwencji Żechałko znajduje drogę do bramki.
18' (4:0) - Szarża Gawzińskiego niemalże przez całe boisko. Zawodnik ten mija po drodze dwóch rywali i podaje do Podymkiewicza. Ten nie pozostaje dłużny i odgrywa futbolówkę do Patryka, który strzałem do "pustaka" podwyższa prowadzenie Asplexu.
19' Mocne uderzenie Podymkiewicza z dystansu i piłkę do boku z trudem zbija bramkarz.
20' Koniec pierwszej połowy
21' Jan Mikołajek zatańczył z obrońcą w polu karnym i oddał strzał, który instynktownie nogami broni Kalimow.
22' (4:1) - Jakub Tymczak wrzuca piłkę w pole karne. Tam najwyższej wyskakuje Jan Mikołajek. Ten oddaje strzał z główki, po którym piłkę przed siebie odbija Kalimow. Po chwili snajper ZA dopada do odbitej futbolówki i umieszcza ją w siatce, tuż obok starającego się interweniować golkipera.
24' (4:2) - Jacek Chmielewski oddaje mocny strzał z prawej strony, po którym piłkę przed siebie odbija Kalimow. Do piłki dopada Mateusz Flejterski i strzałem z woleja pakuje piłkę do siatki.
26' (4:3) - Cóż za pogoń Zielonych Aniołów! W cztery minuty "Green Angels" zdobywając trzy gole i przegrywają już tylko jednym trafieniem. Jan Mikołajek w kontrze, w tempo zagrywa do Flejterskiego, który oddaje mocny strzał, a ten po interwencji Kalimowa - ląduje w sieci!
28' (4:4) - Mamy remis! Flejterski z prawej strony, płasko podaje w pole karne, a tam odnajduje się Paweł Misiewicz, który umieszcza futbolówkę w pustej bramce.
32' (5:4) - Solowa akcja Gawzińskiego zostaje zakończona strzałem i golem dla Asplexu!
33' Płaskie uderzenie Podymkiewicza zza pola karnego, futbolówka po nim odbija się od słupka i spada pod nogi Wojciecha Hubczaka, a ten przenosi ją wysoko nad poprzeczką.
38' Centra Podymkiewicza z rzutu rożnego w "szesnastkę", a tam strzał z główki oddaje Gawziński - tuż obok słupka.
39' Błąd zmiany w ekipie Zielonych Aniołów i żółtą kartką zostaje ukarany Michał Wardęga.
40' Koniec spotkania

Oj co to był za szalony mecz! Gdy po pierwszej połowie Asplex prowadził z Zielonymi Aniołami - 4:0, wydawało się, że odniesienie pewne zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. Na początku drugiej połówki "Green Angels" nie mające nic do stracenia, rzuciło się do odrabiania strat i w 28 minucie remisowało już 4:4. Ostateczny cios należał jednak do "Acerowców", którzy ostatecznie wygrali 5:4 i zanotowali drugie zwycięstwo w sezonie. O wydostanie się z ostatniego miejsca w tabeli team Kamila Gąsowskiego powalczy w środę z Visionicą. Dla Olafa Mikołajka i jego kolegów był to natomiast ostatni mecz w wiosennej edycji WLB.