08.06 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Andrzej Janikowski
Skład: Mosiołek, Mularczyk, Nowak, Łysek, Urban, Such, Gubernat
Skład: Gmerek, Koch, Miozga, Gubański, Dyczkowski, Sikora, Mielcarek, Wilczyński, Lassak, Luźny
31' Karol Luźny
35' Bartosz Sikora
Zawodnik meczu: Bartosz Sikora (Asysta w stylu Benzemy, wykończenie w stylu Messiego i tytuł gracza ląduje w Twoje ręce- drogi kolego!)

W poprzednich latach InsERT Team po degradacji z pierwszej ligi, z reguły po półrocznej przerwie na grę na jej zapleczu - wracał do elity. Teraz o takowy scenariusz będzie niezwykle ciężko, bowiem "Programiści" do miejsca premiowanego awansem tracą cztery punkty, a w swoim najbliższym pojedynku zmierzą się z wiceliderem - ForceGSM. Ten ciągle ma nadzieje na mistrzostwo drugiej ligi, ale musi wszystko do końca wygrać i liczyć na wpadki Kadry WSOWL. Grając ze spadkowiczem - beniaminek zrobi wszystko, aby odnieść cenne zwycięstwo! Zatem czy to im się uda? Czy defensywa dowodzona przez któregoś z braci Radziewiczów - znajdzie sposób na zatrzymanie najskuteczniejszego duetu napastników w lidze, czyli Łukasza Dyczkowskiego i Bartosza Sikorę? Przekonamy się!

3' Bartek Sikora strzałem pod poprzeczkę sprawdził czujność Wojciecha Urbana, który z przymusu stanął miedzy słupkami. A że rosły z niego chłop to zdołal sparować futbolówkę na rzut rożny
5' Rzut rożny ForceGSM i najwyżej w polu karnym wyskoczył Łukasz Dyczykowski, lecz źle złożył się do strzału i piłka powędrowała obok bramki
9' Mateusz Kmieć oddaje groźny strzał z lewej strony, który został jednak obroniony przez Wojciecha Gmereka. Za takie interwencje klub sprowadził go za paczkę win "Uśmiech traktorzysty" oraz karton ukraińskich fajek.
12' Sikora z dystansu, ale piłka po drodze trafia w nogę jednego z obrońców, przez co traci na mocy i spokojnie do koszyczka łapie ją Urban
15' Kapitalna szansa na gola Insertu! Kmieć niczym szczwany lisek przedarł się w pole karne i odegrał do niepilnowanego Konrada Nowaka z idealnie dziś ułożoną fryzurą, ale jego strzał prawie idealny broni w fantastyczny sposób Gmerek!
16' W odpowiedzi Dyczykowski kropnął zza szesnastk po ziemi, ale Urban jak na gracza z pola przystało zdołał wyciągnąć nogę i sparować piłkę na rzut rożny
17' Dyczykowski z wolnego chciał zerwać pajęczynę, ale pająki jak ich sieci są w jak najlepszym zdrowiu.
19' Sikora rozprowadził akcję na lewe skrzydło, gdzie mocny strzał oddał Paweł Wilczyński. Pomocnik ForceGSm chciał zmieścić piłkę w krótki róg, ale bramkarz dobrze pilnował tej strefy i wybronił jego uderzenie.
20' Kontratak podopiecznych Dyczkowskiego. Kacper Urbański wypatrzył w polu karnym wspomnianego wcześniej napastnika ForceGSM, lecz Urban przytomnie wyszedł bramki skracając kąt i utrudniając maksymalnie skuteczny strzał. Brawa za przytomność.
21' Łukasz Such zdecydował się na błyskawiczny strzał po koźle, lecz Gmerek za pomocą paznokcia zdołał w ostatniej chwili sparować piłkę na rzut rożny
22' Nowak z kontrataku posłał podanie rakietę, która była już na wysokości ostatnich pięter Sky Towera. Po chwili zaczęła spadać ku przerażonemu tą wizją Łukasza Sucha. Pomocnik Programistów jednak przyjęciem zgubił obrońcę, ale już zabrakło mu precyzji przy oddaniu strzału.
24' Sikora zdecydował się na zaskakujący strzał z połowy. Urban myślał, że złapie piłkę w zębach, ale mając ją juz w rękach wypuścił ją, po czym skarcił ją wzrokiem i ta szczęśliwie otarła się tylko o słupek i wróciła w jego "pewne" ręce.
26' Strzał Sikory wylądował na głowie Grzegorza Mosiołeka, który po tym "ciosie" czuje się jak Popek po walce z Pudzianem. Obrońca Programistów opuszcza plac gry z zawrotami głowy.
27' Such zapędził się w pole karne, zdołał minąć obrońcę i chciał jeszcze dziubnąć sobie piłkę, by minąć bramkarza, ale Gmerek zdołał wygarnąć piłkę ręką.
31' (1-0) Gooool! Sikorski, tak jak Benzema w meczu z Atletico z ligi mistrzów, przy lini końcowej zgubił trzech przeciwników i dograł do niepilnownego Karola Luźnego, który pewnym strzałem otwiera wynik tego meczu!
32' Such, najefektywnieszy zawodnik Insertu, strzela tym razem z główki. Gmerek nie zdążyłby z interwencją, ale pomógł mu jeden z defensorów, który zasłonił bramkę i uratował zespół przed stratą gola.
35' (2-0) Grzegorz Mielcarek zrobił 70% tego gola. Ograł na skrzydle przeciwnika zakładając tzw. kanał i następnie dograł do Sikory, a ten spokojnym podcięciem pokonał goalkeepera przeciwnika.
38' ForceGSM pomimo dwubramkowej zaliczki dał się skontrować rywalowi. Such popędził w pole karne, ale jego mocny strzał z bliska wybronił Gmerek.

Pierwsza połowa nie należała do tych z gatunku "must see". Druga również nie dostarczyła lawiny emocji,ale mieliśmy już kilka porządnych sytuacji oraz gole, które jednak strzelała tylko jedna drużyna. Programiści oprócz dobrze dysponownego Łukasza Sucha nie mieli zbytniej jakości w ofensywie, by zagrozić bardziej bramce strzeżonej przez Wojciecha Gmereka. Bartek Sikora załatwił podopiecznym Łukasza Dyczykowskiego cenny komplet punktów. Najpierw wypracowując gola w koledze (serio, 90% to jego zasługa), a następnie dokończył pracę spokojnym wykończeniem i golem. ForceGSM w następnej kolejce zagra z Soccer Team, a Programiści powalczą o lepszą przyszłość z Zielonymi Aniołami. Musicie być wtedy na Vicente de Skwierzyńska!

autor: Bartosz Tęsiorowski