22.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
3 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Gmerek, Koch, Miozga, Jastrzębski, Dyczkowski, Sikora, Mielcarek, Jastrzębski, Uryga, Wilczyński
Skład: Tomaszewski, Kędzierski, Świętochowski, Szalla, Patałuch, Górski, Lopez Garcia, Nadachewicz, Stanisz, Maziarz
5' Jesus Lopez Garcia
25' Jesus Lopez Garcia
28' Jesus Lopez Garcia
Zawodnik meczu: Jarosław Patałuch (Jarek był liderem z krwi i kości. Nie tylko świetnie dowodził swoją drużyną, ale był zaporą nie do przejścia dla napastników ForceGSM. Czyste konto to w dużej mierze jego zasługa. Wyróżnić trzeba także "Chusa" Lopeza. )

Niezwykle interesująco zapowiada się pojedynek dwóch najlepszych do tej pory drużyn w 2 lidze WLB. Na przeciw siebie staną ekipy z kompletami punktów, czyli lider - ForceGSM i wicelider - Kadra WSOWL. Ci pierwsi mają trzy punkty przewagi nad drugimi, ale rozegrali do tej pory jeden mecz więcej. Oba zespoły posiadają najbardziej bramkostrzelne ofensywy i najlepiej broniące defensywy w lidze, a to zapowiada nam niespotykane widowisko, którego stawką jest nie tylko awans, ale przede wszystkim - mistrzostwo drugiej ligi. Jedni i drudzy na pewno zrobią wszystko co w ich mocy, aby pokusić się o wygraną. Według wrocbalowych bukmacherów - najbardziej prawdopodobny byłby remis. Czy kibice zgromadzeni w poniedziałek na Skwierzyńskiej - takowego doświadczą? Który z duetów napastników okazę się bardziej efektywny? Czy będzie to Bartosz Sikora z Łukaszem Dyczkowskim, a może Jesus Lopez Garcia z Przemysławem Kostuchem? Kadra zagra dzisiaj bez Kostucha, z kolei Dyczkowski ze względu na kontuzje rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

2' Przemysław Stanisz oddaje strzał zaa pola karnego, po ziemi i udanie nogami interweniuje po nim - Wojciech Gmerek.
3' Bartosz Sikora uderzeniem z rzutu wolnego stara się zaskoczyć Jarosława Kędzierskiego, ale ten jest na posterunku i pewnie łapie piłkę do "koszyczka".
5' (1:0) - Błąd Gmerka po centrze jednego z rywali. Bramkarz ForceGSM nie łapie piłki, tą odbija Norbert Świętochowki i...w zamieszaniu odnajduje się Jesus Lopez Garcia, który strzałem z najbliższej odległości, pod poprzeczkę - do "pustaka" - daje prowadzenie swojej drużynie!
9' Kontra "Wojskowych". Dominik Maziarz świetnym podaniem raczy Lopeza, który jednak ze świetnego zagrania kolegi nie potrafi skorzystać, nie trafiając w piłkę. Gola mieć zatem nie będziemy!
12' Mocny strzał Tomasza Mielcarka z dystansu i futbolówka przelatuje tuż nad poprzeczką!
15' Sikora oddaje niesygnalizowane uderzenie "ze szpica", ale nie zaskakuje ono doświadczonego Kędzierskiego, który jest na posterunku i odbija piłkę na rzut rożny.
24' Maziarz z dystansu strzelając stara się zaskoczyć Gmerka, ale piłka po jego próbie - przelatuje tuż obok bramki.
25' (2:0) - Błąd Szymona Jastrzębskiego przy wyprowadzaniu piłki. Obrońca ForceGSM podaje piłkę prost pod nogi Lopeza, a ten doszczętnie to wykorzystuje i strzałem z powietrza, przy słupku - nie daje żadnych szans Gmerkowi!
25' Na boisku melduje się borykający się z kontuzją kostki - Łukasz Dyczkowski. Czy nie będąc w pełni sprawnym, pomoże swojej drużynie w dogonieniu rywala?
28' (3:0) - Górski prostopadle gra piłkę do Lopeza. Ten staje oko w oko z Gmerkiem i płaskim strzałem go pokonuje!
32' Uderzenie Pawła Wilczyńskiego z prawej strony przelatuje wysoko nad poprzeczką.
35' Mielcarek główką zgrywa piłkę do Sebastiana Miozgi, który także głową uderzając stara się zaskoczyć Kędzierskiego. Ten jednak kapitalnie interweniuje i przenosi futbolówkę nad poprzeczkę!
37' Wilczyński z dystansu - wprost w "koszyczek" bramkarzowi.
37' Na murawie melduje się kolejny z graczy kontuzjowanych. Jest to Marek Koch.
39' Maziarz wychodzi w sytuacji sam na sam z bramkarzem i decyduje się na finalizacje tej akcji w sposób siłowy. To jednak nie przynosi zamierzonego skutku, bowiem golkiper przenosi piłkę nad poprzeczką!

W hicie drugiej ligi lepsza okazała się Kadra WSOWL, która zagrała niemalże perfekcyjne, wykorzystała wszystkie błędy ForceGSM i wskoczyła na fotel lidera. Dzięki tej wygranej gracze Jarosława Patałucha wykonali ogromny krok w kierunku awansu do pierwszej ligi i do końca sezonu będą robili wszystko, aby jesienią się w niej znaleźć. Premierowej porażki w sezonie doświadcza ekipa Łukasza Dyczkowskiego, która była w poniedziałkowy wieczór bezzębna i nie potrafia znaleźć sposobu na pokonanie "Wojskowych". Ciągle jednak beniaminek pozostaje w czubice tabeli i liczy się w bardzo realnej walce o awans. Kolejny mecz Kadry WSOWL to pojedynek z InsERT-em, z kolei ForceGSM zmierzy się z Asplexem.