22.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
( 4 : 2 )
Skład: Malec, Szeligowski, Kaźmierczak, Lodziński, Ciepliński, Pełka, Kołodziej, Chrobrowski
Skład: Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Kondratowicz, Prusko, Bartosik, Schmidt, Hylewicz, Gawlik
4' Paweł Ciepliński
18' Mikołaj Kaźmierczak
30' Paweł Ciepliński
2' Marcel Schmidt
6' Adrian Kondratowicz
9' Marcel Schmidt
16' Łukasz Prusko
24' Adrian Kondratowicz
25' Adrian Kondratowicz
33' Marcel Schmidt
35' Mateusz Skrzypecki
36' Konrad Hylewicz
37' Marcel Schmidt
38' Adrian Kondratowicz
40' Adrian Kondratowicz
Zawodnik meczu: Marcel Schmidt (Marcela było trudno zatrzymać defensorom Visionicy. Często gracz ten zagrażał bramce Marcina Malca i czterokrotnie skierował piłkę do siatki. Zanotował także asystę. Wyróżnić trzeba również Adriana Kondratowicza i Konrada Hylewicza. )

Dość zaskakująco blisko w okolicach strefy spadkowej znajdują się zespoły, które miały tej wiosny bić się o awans do pierwszej ligi. Mowa o Brzmieniu Miasta i Visionicy, które mają w dorobku po cztery oczka i pragną wywalczyć następne, aby także jesienią rywalizować na poziomie drugiej ligi. W bezpośrednim pojedynku na pewno nie zabraknie piłkarskich emocji i sytuacji podbramowych. Analizując tabelę drugiej ligi, można powiedzieć, że zmierzą się ze soba drużyny nie przywiązujące wielkiej wagi do gry defensywnej, ba - team Marka Szpyry traci najwięcej goli w całej WLB! Czy grając przeciwko "czerwonym" uda im się zagrać w defensywie szczelniej i pokusić się o pierwszą wygraną od pięciu kolejek? Jak zakończy się pojedynek snajperski pomiędzy Adrianem Kondratowiczem a Pawłem Cieplińskim?

2' (1:0) - Marcel Schmidt wpada z piłką w pole karne, "łamie akcje" do środka i oddaje strzał, po którym futbolówka odbija się od jednego i drugiego słupka i wpada do siatki.
3' Mikołaj Kaźmierczak sprzed pola karnego strzela na bramkę Brzmienia Miasta, ale dobrą interwencją popisuje się Rafał Gawlik i zażegnuje niebezpieczeństwo.
4' (1:1) - Paweł Ciepliński otrzymuje podanie w pole karne i z dość ostrego kąta, zaskakującym uderzeniem przy słupku - doprowadza do remisu!
6' (2:1) - Mateusz Skrzypecki z rzutu rożnego centruje piłkę w "szesnastkę" Visionicy. Tam obrońcom urywa się Adrian Kondratowicz i strzałem z główki przywraca prowadzenie swojej drużynie.
9' (3:1) - Kondratowicz w kontrze zgrywa futbolówkę do Schmidta, a ten mocnym strzałem z linii pola karnego, przy słupku - nie daje żadnych szans Marcinowi Malcowi na pomyślną interwencje!
10' Wrzutka Cieplińskiego z lewej strony i pewnie futbolówkę łapie Gawlik.
11' Maciej Lodziński huknął z dystansu i piłkę przed siebie, z trudem odbija Gawlik.
13' Potężny strzał Schmidta z pola karnego i...chwilowej kontuzji tego co u mężczyzny najcenniejsze doznaje Malec.
13' (4:1) - Kolejne uderzenie Schmidta i mamy rykoszet, po którym piłka trafia wprost pod nogi Marka Szpyry. Gracz ten oddaje sytuacyjny z bliskiej odległości na słupek paruje go Malec. Futbolówka może jeszcze wtoczyć się do bramki, ale z linii wybija ją Tomasz Szeligowski. Robi to jednak niefortunnie, bowiem ta trafia pod nogi Łukasza Prusko, który się nie myli i podwyższa prowadzenie Brzmienia Miasta.
16' Poprzeczka po strzale Lesława Chrobrowskiego!
18' (4:2) - Szeligowski w pole karne podaje do Kaźmierczaka, a ten uderzeniem przy dalszym słupku zaskakuje Gawlika.
20' Ciepliński staje oko w oko z bramkarzem i...przegrywa ten pojedynek! Będziemy mieli tylko rzut rożny!
21' Techniczny strzał Szeligowskiego z dalszej odległości przelatuje tuż obok bramki.
22' Po strzale Kondratowicza z dość ostrego kąta - piłkę z linii bramkowej w porę wybija Szeligowski.
23' W odpowiedzi bramkarza rywali stara się zaskoczyć Dominik Kołodziej, ale ten wprowadza "balon" do "koszyczka".
23' Konrad Hylewicz mija obrońcę i kończy akcje strzałem, który pewnie łapie Malec.
24' (5:2) - Kondratowicz sprytną podcinką nad wychodzącym z bramki Malcem - podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
25' (6:2) - Brzmienie Miasta idzie za ciosem. Kolejny strzał Kondratowicza i kolejny gol, już trzeci w tym spotkaniu.
26' Hylewicz z dystansu - Malec zbija piłkę przed siebie.
28' Także Szpyra chce mieć swojego gola, ale po jego próbie z lewej strony pola karnego - Malec odbija futbolówkę do boku.
30' (6:3) - Ciepliński strzałem z pola karnego zmiejsza dystans do rywala.
32' Słupek po mocnym uderzeniu Schmidta zaa pola karnego!
33' (7:3) - Schmidt huknął jak z armaty i piłka ląduje w bramce tuż pod poprzeczką bramki Visionicy.
34' Rzut karny po zagraniu piłki ręką przez jednego z graczy BM. Do jego wykonania podchodzi Ciepliński i przegrywa wojnę nerwów z Gawlikiem!
35' (8:3) - Schmidt wystawia piłkę jak na tacy M.Skrzypeckiemu, a ten z najbliższej odległości umieszcza ją w sieci.
36' (9:3) - Schmidt w pole karne zagrywa futbolówkę do Hylewicza, który pięknym strzałem z woleja, przy słupku - nie daje żadnych szans Malcowi.
37' (10:3) - Hylewicz odwdzięcza się Schmidtowi podaniem i teraz to On notuje asystę przy czwartym golu Marcela.
38' (11:3) - Hylewicz między obrońców podaje do Kondratowicza, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem - strzałem przy słupku go pokonuje.
40' (12:3) - Kondratowicz oddaje precyzyjny strzał zaa pola karnego, po którym piłka po interwencji golkipera - odbija się od słupka i wpada do sieci!

Brzmienie Miasta w końcu się przełamało i to z przytupem, grając naprawdę fenomelane spotkanie. Drużyna Marka Szpyry rozbiła Visionicę i to pozwoliło im na wyjście ze strefy spadkowej. Do tej z kolei spadli "czerwoni", którzy w poniedziałkowy wieczór byli po prostu bezradni. Jeżeli Mikołaj Kaźmierczak i spółka nie zaczną punktować to pożegnają się z drugą ligą. Następne pary meczowe obu tych ekip to: Real Compensacion - Brzmienie Miasta oraz Geostandard Wrocław - Visionica.