15.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
4 : 1
( 3 : 0 )
Skład: Gąsowski, Hubczak, Gawziński, Garbarczyk, Kalimow, Lechowski, Zapał, Wołodczenko, Podymkiewicz
Skład: Labourot, Matuszak, Ferros, Markowski, Gonzalez, Kamiński, Rutkowski, Kacperczyk, Sahal, Shoaib, Rosiak
33' Wojciech Hubczak
2' Michał Matuszak
13' Dario Ferros
17' Dario Ferros
40' Michał Rosiak
Zawodnik meczu: Dario Ferros (Kapitan U4 dubletem, a także asystą poprowadził swoje owieczki do wygranej i co ważniejsze, opuszczenia strefy spadkowej. Ferros w polu karnym był zawsze tam, gdzie spadał piłka i tytuł MVP zasłużenie wędruje w jego ręce.)

O utrzymanie walczą w tym sezonie beniaminek - Unit4 i spadkowicz - Asplex. Jedni i drudzy mają w dorobku tyle samo punktów - po trzy, ale "Acerowcy" rozegrali jeden mecz więcej i jeżeli teraz przegrają z Dario Ferrosem i jego kolegami - to zamienią się z nimi miejscami. Stawka spotkania jest zatem wysoka i nikt tutaj nie zamierza zbyt łatwo się poddawać. W lepszych nastrojach powininno być jednak U4, które ostatnio świętowało premierowe zwycięstwo w sezonie i będzie chciało iść za ciosem. Czy to mu się uda? Czy jednak Asplex wykorzysta swoje ogromne doświadczenie i to on zgarnie komplet punktów?

1' Michał Rosiak zagrywa do Dario Ferrosa. Ten mając za plecami dwóch obrońców postanawia po obrocie oddać strzał, który zostaje wyblokowny.
1' (1-0) Kontratak Asplex FC został przerwany przez Michała Matusza, który wziął sprawy w swoje ręce, a dokładnie nogi i strzałem w lewe okienko wyprowadza UNIT4 na prowadzenie.
4' Po zaciętej walce w polu podbramkowym Asplex tracą piłkę (jest to próbka relacji Aleksandry Twardowskiej, która oprócz świetnych zdjęć, również potrafi opisywać spotkania, gdy jest taka potrzeba).
7' Pani fotograf, w porównaniu do poprzedniego meczu, nie miała już tyle szczęścia i piłka trafiła ją w głowę. Lekko zamroczona z wyraźnym bólem nie wie co się stało. Po chwili zamroczenie stało się tym większe, kiedy podszedł do niej Ferrosa i ze swoim iberyjskim akcentem w mgnieniu oka rozmiękczył jej serce i ból cudownie ustał.
10' Inigo Gonzales dość przypadkowo dostaje piłkę pod nogi. Obraca się wokół niej o 360 stopni, a towarzyszy mu w tym obrona rywali. Jednym i drugim od tych kręciołków zawirowało w głowie, przez co strzał Gonzalesa był mocno niecelny.
13' (2-0) U4 podwyższa wynika za sprawą dwójkowej akcji Rosiak- Ferrosa. Ten pierwszy zagrał dokładną piłkę w pole karne do napastnika UNIT4, a ten bez większych problemów pokonał Patryka Kalimowa.
14' Kamil Gąsowski odważnie podłączył się do akcji ofensywnej Acerowców, lecz jego strzał w ostatniej chwili został wyblokowany.
17' (3-0) U4 punktuje bezlitośnie przeciwnika. Amine Sahal z prawego skrzydła precyzyjnie centruje na głowę Ferrosa, a ten z bliskiej odległości pokonuje Kalimowa. Portugalczyk ma już na swoim koncie dublet.
18' Piłkarz Acerowców, jak i UNIT4 w tym samym czasie kopnęli futbolówkę. Większa siła rażenia spowodowała, że jeden z zawodników U4 padł na murawę. Patryk Gaźwiński myślał, że ten symuluje i w ostrych słowach kazał mu wstawać. Wtedy znikąd pojawił się Michał Hnatkiewicz, który niczym Chuck Norris ze "Strażnika z Teksasu" opanował nerwową sytuację. Brawa!
18' Jacek Lechowski mierzył w okienko. Nie pykło. Zabrakło by piłka leciała metr niżej.
20' Asplex jeszcze przed przerwą wypracowała sobie znakomitą szansę na gola. Jednak strzał Michała Zapała, jak i dobitka Lechowskiego zostały zatrzymane przez pewne ręce Steeve'ego Laborouta.
21' Asplex klepie futbolówkę, ale z tiki taki nie wychodzą żadne konkrety.
22' Gąsowski szybko wznowił rzut wolny z lini bocznej szukając w polu karnym swoich napastników. Jednak w porę ogarnął się Laborout, który przeciął podanie obrońcy Acerów.
24' Lachowski odpalił petardę zmuszając bramkarza U4 do najwyższego wysiłku. Po okrzyku "Aaaaarrrrgghhhh" możemy być pewni, że ta obrona kosztowała go sporo zdrowia.
27' Kontratak U4. Adrian Rutkowski zagrał świetną prostopadłą piłke do Ferrosa, a napastnik mając przed sobą tylko bramkarza, przegrał pojedynek z Kalimowem.
29' Gawziński w słupek! Pomocnik Acerów dopadł do piłki po tym jak została zablokowana po uderzeniu Lachowskiego, ale z bliska nie był w stanie skierować piłki do siatki. To była jak do tej pory najlepsza sytuacja Asplexu.
31' SHoaib Ahmed miał tylko i aż dostawić nogę, by U4 cieszyli się z czwartego trafienia.
33' (1-3) Asplex udokumentował dobrą grę w drugiej odsłonie golem, który zmniejsza rozmiary porażki.  Autorem trafienia był Wojciech Hubczak. Czy Acerowcy zdążą jeszcze wyrwać chociażby punkt?
36' Ferrosa wbiegł w pole karne oczekując na dogranie. I doczekałby się, ale w ostatniej chwili tor lotu piłki zmienił jeden z defensorów Asplexu ratując drużynę przed stratą gola.
39' Ferrosa znów oko z oko z Kalimowem. Ponownie górą golkiper Acerów.
40' (4-1) Dosłownie w ostatniej akcji spotkania Ferrosa zagrał piłkę do niepilnowanego Rosiaka, który do asysty dokłada jeszcze gola.

Podopieczni Dario Ferrosy zdominowali w pierwszej połowie boiskowe wydarzenia i za sprawą dobrej dyspozycji strzeleckiej, w tym fragmencie gry- ich kapitana zdołali odskoczyć rywalowi na odległość aż 3 bramek. Asplex FC po przerwie częśćiej dochodził do sytuacji strzeleckich, grał bardziej odważnie, lecz wystarczyło to jedynie na honorowe trafienie autorstwa Wojciecha Hubczaka. U4 zasłużenie zgarnęło dziś komplet punktów, co jest jednoznaczne z tym, że opuścili strefę spadkową kosztem ich bezpośredniego przeciwnika. Acerowcy by wykaraskać się z tej niekomfortowej sytuacji muszą wygrać w następnej kolejce z Soccer Team, a Ferossa i spółka podejmą Geostandard Wrocław.

autor: BartoszTęsiorowski