15.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
4 : 3
( 3 : 1 )
Skład: Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Kondratowicz, Prusko, Bartosik, Schmidt, Gawlik
Skład: Gmerek, Jastrzębski, Gubański, Dyczkowski, Sikora, Uryga, Wilczyński
14' Adrian Kondratowicz
24' Adrian Kondratowicz
24' Łukasz Prusko
2' Łukasz Dyczkowski
14' Łukasz Dyczkowski
16' Paweł Wilczyński
28' Bartosz Sikora
Zawodnik meczu: Bartosz Sikora (Najaktywniejszy zawodnik po stronie Force GSM. Kreował grę, a do tego jego gol zapewnił drużynie komplet punktów. Czego chcieć więcej?)

W drugiej lidze grania będzie najwięcej, a te rozpocznie się od starcia lidera - ForceGSM z ósmym w tabeli - Brzmieniem Miasta. Obie te drużyny radzą sobie w tym sezonie zgoła inaczej. Beniaminek posiada komplet - 15 punktów. Najlepiej na zapleczu pierwszej ligi idzie mu strzelanie bramek (29 trafień), a także posiada drugą najbardziej szczelną defensywę (6 goli straconych, lepsza jest tylko Kadra WSOWL, bo straciła jedną bramkę mniej). Na dodatek zespół ten posiada dwóch reprezentantów w czołówce klasyfikacji strzelców i to dwóch, którzy zajmują dwa najlepsze miejsca. Mowa o Łukaszu Dyczkowskim i Bartoszu Sikorze, którzy strzelili dotychczas po dziewięć goli. Co do ekipy Marka Szpyry to ma zaledwie cztery punkty w dorobku, trzy ostatnie mecze przegrała, a także straciła najwięcej bramek w lidze, bo aż 30! O przełamanie złej serii - będzie Brzmieniu Miasta niezwykle ciężko i każdy inny wynik w tym pojedynku, niż wygrana lidera - będzie nosiła miano sensacji. Czy takiej kibice zgromadzeni w poniedziałek przy Skwierzyńskiej - będą świadkami? Czy może Dyczkowski i spółka znowu pokażą klasę i wygrywając - uczynią kolejny krok w kierunku awansu do elity? Zobaczymy.

2' (1-0) Łukasz Dyczkowski posłał bombę z dystansu, która eksplodowała dopiero w bramce strzeżonej przez Rafała Gawlika. Co za początek lidera drugiej wrocławskiej ligi biznesu!
3' Dośrodkowanie z prawego skrzydła na głowę Łukasza Dyczkowskiego, któremu zabrakło kępki włosów, by skierować piłkę do siatki.
4' Zamach na panią fotograf, która robiąc efektowne salto w przód w ostatniej chwili uniknęła bolesnego kontaktu z piłką.
5' Łukasz Prusko przedarł się lewą flanką i przed sobą miał już tylko bramkarza ForceGSM, ale nie zdołał zmieścić piłkę miedzy nogami dobrze interweniującego- Wojciecha Gmereka.
8' Marcel Schmidt posłał petardę w kierunku świątyni Gmereka, a ten wyciągnął się jak struna, by zatrzymać uderzenie pomocnika Brzmienia Miasta.
9' Sikora chytrze przerzucił piłkę z prawej na lewą nogę. Jego uderzenie jednak mija o 1,34 cm celu.
11' Adrian Kondratowicz otrzymuje długą piłkę z głębi pola, rusza do niej również Gmerek, ale napastnik Brzmienia ubiega go trącąc futbolówkę głową. Robi jednak to na tyle mocno, że ta wypada zza linię końcową.
12' Schmidt kończy kilkunastometrowy samotny rajd potężnym uderzeniem z dystansu. Cel jaki przed nim sobie postawił, to było zerwanie pajęczyny w lewym górnym rogu. Zabrakło jednak precyzji.
13' Karol Luźny na luzie przekłada piłkę na prawą nogę i strzałem z dystansu starał się pokonać golkipera, który jednak paruje futbolówkę na rzut rożny.
14' (2-0) Napastnik ForceGSM- Dyczkowski odpalił pierwszy nabój. Jego trafienie sprawia, że lider prowadzi już dwiema bramkami.
14' (2-1) Błyskawiczna odpowiedź Brzmienia Miasta i kontaktowego gola zdobywa Kondratowicz po podaniu Schmidta.
15' Dramt Dyczkowskiego, który minutę po zdobytej bramce musi opuścić plac gry z powodu urazu kostki. Napastnik ForceGSm na pewno nie wróci już do gry.
16' (3-1) Paweł Wilczyński podwyższa rezultat. Pomimo straty napastnika, podopieczni Dyczkowskiego nie stracili animuszu do atakowania bramki przeciwnika. Robert Skrzypecki wracając pod własne pole karne chciał zażegnać niebezpieczeństwo, ale przypadkowo wystawia futbolówkę pod nogi Wilczyńskiego, a ten z dwóch metrów, bez większego trudu zdobywa gola. Później cieszynką w stylu Marouane'a Fellainiego długo celebruje swoje trafienie.
17' Schmidt zerwał się lewą flanką, zdecydował się na strzał, ale jego próbom brakuje precyzji.
19' Tomasz Mielcarek z fałsza, ale zdecydowanie nie wyszło mu to zagranie.
24' (3-2) Mateusz Skrzypecki z rzutu rożnego zagrywa idealną piłkę do Prusko, a ten strzałem głową nie daje żadnych golkiperowu rywala. Po tej akcji Marek Szpyra- kapitan drużyny nie mógł się nadziwić i podzielił się z koordynatorem małym spostrzeżeniem "Wie pan, że ten Prusko strzela raz na rok. Ale jak już to robi, to nie ma na niego kozaka". Co racja, to racja.
24' (3-3) Jeszcze w tej samej minucie Brzmienie Miasta doprowadza do wyrównania! I ponownie strzałem z główki, tym razem za sprawą Kondratowicza.
28' (4-3) Bartosz Sikora z dubletem. ForceGSM po szybkich dwóch ciosach nie mogli się pozbierać i jak trafiony bokser długo słaniali się na nogach, ale trafienie Sikory podłączyło ich ponownie do tlenu.
31' Tomasz Mielcarek niepokojony przez nikogo sadzi susy i w końcu zdecydował się na strzałz czuba, który o milimetry mija lewy słipek.
32' Kondratowicz przegrywa pojedynek z Gmerekiem. Pretensje do napastnika ma jego kolega z drużyny- Robert Skrzypecki, który z własnego pola karnego podłączył się do tej akcji. Gdyby dostał podanie, najpewniej skończyłoby się to bramką dla podopiecznych Marka Szpyry.
34' Sikora zagryw do boku do Fellainiego Wilczyńskiego, ale tym razem pomocnik lidera myli się i przenosi piłkę nad poprzeczką.
36' Mielcarek jak tur wpada w pole karne rywala. Wygrywa przebitkę, jedną za drugą, lecz mając przed sobą już ostatniego obrońcę i bramkarza uderza minimalnie niecelnie po ziemi.
38' Kondratowicz mógł zostać bohaterem Brzmienia Miasta, a przy okazji skompletować hat-tricka. Gmerek miał jednak inne plany i wykorzystując kocie ruchy uchronił swoją drużynę przed stratą gola.
39' Kontratak ForceGSM. Sikora zagrał do boku do Domnika Urygi, który zamiast zagrać piłkę zwrotną połasił się na bramkę. Ostatecznie jego decyzja okazała się błędna.

Mecz dnia. Czego tutaj nie mieliśmy? Zwroty akcji jak w filmie z Tommym Lee Jonesem w "Ściganym", skuteczna, a przynajmniej tak się wydawało do 24. minuty pogoń, Brzmienia Miasta za przeciwnikiem, aż w końcu dublet Bartka Sikory na wagę kompletu punktów. Podopieczni Marka Szpyry, choć przed spotkaniem z liderem mieli tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową oraz aż 11 "oczek" straty do ForceGSM postraszyli Sikorę i spółkę i przy odrobinie szczęścia mogli wyszarpać jeden punkcik. Lider jednak jak na klasową drużynę przystało zdołal przechylić wiktorę na swoją stronę i umocnił się na pierwszym miejscu.

autor: BartoszTęsiorowski